faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Koknese veselīgāka vide visiem
Biznesa ideju konkurss „ESI UZŅĒMĒJS KOKNESES NOVADĀ!”
Koknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEClean rŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Likteņdārzs aicina uz iedvesmojošu koncertu un labdarības izsoli06.06.2014

Otrdien, 17. jūnijā, pulksten 19 Gaismas pilī, Imanta Ziedoņa zālē notiks Likteņdārzam veltīts koncerts un labdarības izsole. Koncertā uzstāsies profesionālais pūtēju orķestris „Rīga” un solisti Kristīne Zadovska, Daumants Kalniņš un Oskars Petrauskis. Mākslinieki izpildīs gan mūsdienu populāro latviešu komponistu, gan latviešu klasiķu skaņdarbus, kuri savīsies vienotā muzikālā veltījumā Likteņdārzam. Solistu un pūtēju orķestra sniegumā varēs baudīt fragmentus no rokoperas ‘’Lāčplēsis’’, vairākus Raimonda Paula, Imanta Kalniņa skaņdarbus, kā arī Emila Dārziņa “Melanholisko valsi’’. Pie diriģenta pults – Mārtiņš Ozoliņš.

printēt Lasīt visu ziņu

Neatmaksātos aizdevumus virs 15 000 eiro līdz 2014.gada 30.jūnijam var deklarēt gan elektroniski, gan papīra formā04.06.2014

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka tām fiziskajām personām, kuras līdz 2013.gada 31.decembrim ir saņēmušas aizdevumu un aizdevuma neatmaksātā daļa no viena aizdevēja minētajā datumā pārsniedz 15 000 eiro vai tā ekvivalentu citā valūtā, līdz 2014.gada 30.jūnijam par to ir jāsniedz informācija VID. Neatmaksātā aizdevuma daļa tā saņēmējam ir jādeklarē tikai gadījumā, ja tas saņemts no personas vai iestādes Latvijā vai ārvalstīs, kurai nav speciālas atļaujas (licences) patērētāja kreditēšanas pakalpojumu sniegšanai.

Informācija par neatmaksāto aizņēmuma daļu virs 15 000 eiro tā saņēmējiem nav jāsniedz šādos gadījumos:

printēt Lasīt visu ziņu

Seminārs- terapija pēc B. Hellingera metodes

31.05.2014 - 01.06.2014 kur : Sidrabi, viesu māja

31. maijā un 1. jūnijā Koknesē notiks seminārs - terapija pēc B. Hellingera metodes "Partnerattiecības". SEMINĀRU VADA SISTĒMISKO IZVIETOJUMU KONSULTANTE, MĀKSLAS TERAPEITE ALOIDA JURČENKO.

  • Kas tad ar mums notiek tad, kad mēs mīlam viens otru kā vīrietis un sieviete?
  • Kādi ir pāru attiecību pamatelementi?
  • Kas pārim ļauj mīlēt, augt un veidot laimīgu kopdzīvi?
  • Kas ir partnerattiecību ikdienas pamatā?
  • Kas notiek ar bijušajām attiecībām?
printēt Lasīt visu ziņu

Latvietim dziesma ir viņa dvēsele28.05.2014

„Tas bija saviļņojošs brīdis, vēl ne reizi Pērses pamatskolas zālē uz skatuves nebija dziedājuši trīs kori!” – par koncertu „ Par tevi mīļākas nav nevienas” 16. maijā Iršos, kas izskanēja kā skaists veltījums Mātes un Starptautiskajai ģimenes dienai, teic koncerta skatītāji. Kokneses kultūras nama sieviešu koris „Anima” (diriģente Lelde Kamzole-Gagaine, koncertmeistare Ilona Makareni), Bērzaunes pagasta vīru koris „Gaiziņš” (diriģente Rita Briņķe, koncertmeistare Jolants Grase), vīru koris „Staburags” no Aizkraukles (diriģents Ainars Mēness, koncertmeistare Inga Strazdiņa), kapela „Aizezeres muzikanti” (vadītāja Inese Skuja) un Pērses pamatskolas skolēni Iršu pagasta ļaudīm šajā vakarā dāvāja daudz prieka un saules kā ziedoņa laiks pavasarī. Koncertu vadīja Pērses pamatskolas direktore Gaļina Kraukle. Skolas bērnu Tīnas Kažociņas, Līgas Riekstiņas un Matīsa Šutkas izjusti runātā dzeja, Viktorijas Lenoras Kraukles un Tatjanas Petrovskas duetā dziedātā Raimonda Paula dziesma „Mīļotās rokas” sasildīja katras māmiņas un vecmāmiņas sirdi. Pērses pamatskolas 1. – 4. klašu deju kolektīvs (vadītāja Inta Balode) izveidojies tikai šajā mācību gadā, bet jau dancojis vairākos svētku pasākumos, arī šajā vakarā viņi rādīja savu raito dejas soli. Kapela „Aizezeres muzikanti”, veltot dziesmas māmiņām, vienu dziesmu īpaši veltīja Montas Bergmanes omītei. Monta bieži muzicē kopā ar kapelu, un omīte ir viņas lielākā atbalstītāja.

printēt Lasīt visu ziņu

Svarīga informācija vecākiem un viņu bērniem par darbu vasaras mēnešos28.05.2014

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka skolēniem, kuri vēlas strādāt vasaras mēnešos, un viņu vecākiem ir jāņem vērā vairāki nosacījumi, kas saistīti ar nodokļu maksāšanas kārtību un atvieglojumu par apgādībā esošām personām piemērošanu. Lai novērstu nepatīkamo situāciju, ka vecākiem valstij jāatmaksā bērna nodarbinātības laikā nepamatoti piemērotie nodokļu atvieglojumi, turpmāk tiklīdz skolēns uzsāks darba attiecības, bērna atrašanās vecāka apgādībā tiks automātiski pārtraukta. Savukārt pēc tam, kad skolēns būs pārtraucis strādāt, vecākiem pašiem bērns būs jāatjauno apgādībā. Atgādinām, ka no 2014.gada 1.jūnija tas ir izdarāms elektroniski, izmantojot VID EDS.

Nodokļu nomaksas nosacījumi ir atkarīgi no tā, kāds nodokļu režīms ir skolēna darba devējam – 1) vispārējais nodokļu maksāšanas režīms, 2) darba devējs ir mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs vai 3) lauksaimnieks.

printēt Lasīt visu ziņu

"Nameisis" piestāj Koknesē27.05.2014

Šodien, 27. maijā, Kokneses pilsdrupās piestāja "Mežmalas A.A." vikingu liellaiva "Nameisis", kas atgriezās no ekspedīcijas pa Daugavu no tās iztekas Krievijā. Braucienā devās deviņu cilvēku komanda Arvīda Apfelbauma vadībā. Ekspedīcija sākās 1. maijā un noslēgsies 1. jūnijā, kad liellaiva sasniegs savu galamērķi - Jelgavu, kur tā arī paliks.

Vairāk par Daugavas ekspedīciju var izlasīt: http://mezmalasvikings.lv/wordpress/?p=671

Karstākajiem jaunumiem sekot: https://www.facebook.com/nameisis

printēt

Kokneses Mūzikas skolas izlaidums

24.05.2014 12:00 kur : Kokneses kultūras nams

Kokneses Mūzikas skolas 2014.gada izlaidums notiks 24. maijā plkst. 12:00 Kokneses Kultūras namā.

Zemgales novada pašvaldību vadītāji tiekas Koknesē21.05.2014

Zemgales novada 22 pašvaldību vadītāji 20. maijā Koknesē tikās Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) Attīstības padomes sēdē. Kokneses kultūras namā tikšanos atklāja Zemgales plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns. Klātesošos ar muzikāliem priekšnesumiem sveica Kokneses Mūzikas skolas audzēkņi. Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris sagatavotajā prezentācijā iepazīstināja ciemiņus ar Kokneses seno vēsturi un šodienu - paveikto novada attīstībā. Viņš uzsvēra, ka Kokneses novada attīstība balstīta uz trīs vaļiem: uzņēmējdarbības, lauksaimniecības un tūrisma.

Sēdē tika izskatīti vairāki būtiski jautājumi. Par Mākslas un Mūzikas skolu finansēšanas iespējām informēja Jolanta Klišāne, Latvijas nacionālās kultūras centra (LNKC) vadītāja. Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta un jaunatnes departamenta vecākā eksperte Anda Mičule ziņoja par profesionālās ievirzes sporta izglītības pedagogu darba samaksas valsts mērķdotāciju sadali.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Ceļā uz Starptautiskajām Hanzas dienām Lībekā21.05.2014

No 22. – 25. maijam Lībekā (Vācija) notiks 34. Starptautiskās Jauno laiku Hanzas dienas. Tradicionāli Senā Hanzas pilsēta Koknese svētku norisē piedalīsies ar kultūras programmu, kuru šogad, gatavojoties braucienam, veidoja četri novada deju kolektīvi – Kokneses jauniešu deju kolektīvs, deju kolektīvi “Kāre”, “Liepavots” un “Irši”. Koknesieši Hanzas dienu pasākumos Lībekā piedalīsies divas dienas – 24. un 25. maijā.

Grupa ceļā uz Vāciju dosies 21. maijā, jo šoreiz brauciens tiek organizēts, apvienojot divus pasākumus – Hanzas dienu apmeklējumu un viesošanos sadraudzības pilsētā Vitingenā (Vācija). Vitingenas apmeklējuma galvenais mērķis ir Piemiņas koncerta sniegšana Kokneses Goda pilsones Valdtrautes Burmanes (Frau Waldtraut Buurman) piemiņai, kurai Kokneses Goda pilsones nosaukums tika piešķirts par ieguldījumu abu pilsētu sadarbības veicināšanā. Burmanes kundze mūžībā aizgāja pagājušajā gadā, bet šo ilgo sadraudzības gadu laikā daudzi no koknesiešiem ir izjutuši viņas viesmīlīgo uzņemšanu, ciemojoties Vitingenā. Piemiņas koncertu sniegs mūsu dejotāji un Knēzebekas pūtēju orķestris.

printēt

Kokneses Sams pamodināts – tūrisma sezona sākusies!

17.05.2014

Sama modināšanas svētki 17. maijā Koknesē, dūcot Tvīda braucēju velosipēdu zvaniem, ieskandējuši jauno tūrisma sezonu. Jau piekto pavasari koknesieši ar daudzveidīgu svētku programmu modināja dižo Daugavas iemītnieku. Jāteic gan, ka jau nedēļu iepriekš koknesietim Kristapam Ādamsonam izdevās pamodināt vienu 52,5 kilogrami brangu samu. Tātad, pieredzējušie makšķernieki nav runājuši niekus – lielākie ūsaiņi mīt Daugavā pie Kokneses!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (124)

VUGD piektdien un sestdien rīko Atvērto durvju dienu

16.05.2014 - 17.05.2014

Atzīmējot Latvijas ugunsdzēsības 149. gadadienu un Ugunsdzēsēju un glābēju dienu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) 16. un 17.maijā rīko Atvērto durvju dienu visās VUGD daļās un posteņos un aicina ciemos visus interesentus.

Piektdien, 16.maijā, no plkst. 10.00-15.00, ugunsdzēsēju depo apmeklēs skolu un bērnudārzu grupas, bet sestdien, 17.maijā, no plkst. 15:00 – 22:00 ciemos tiek gaidīts ikviens interesents. Visās VUGD daļās un posteņos ciemiņiem būs iespēja iepazīties ar ugunsdzēsēju glābēju ikdienu, apskatīt VUGD tehniku, izmēģināt, cik sver ugunsdzēsēju inventārs, uzģērbt ugunsdzēsēju glābēju kaujas tērpu un saņemt atbildes uz visiem interesējošiem jautājumiem, kā arī nofotografēties ar ugunsdzēsējiem un VUGD tehniku. Ugunsdzēsēji glābēji ciemos gaidīs gan bērnus, gan pieaugušos. Ņemot vērā to, ka visā Latvijā 17.maijā notiek Muzeju nakts, ugunsdzēsēji aicina muzeju apmeklētājus nepaiet garām arī depo vārtiem un iegriezties pie viņiem ciemos!

printēt Lasīt visu ziņu

Apspriež novada attīstības iespējas16.05.2014

Šodien, 16. maijā, Kokneses novada domē uz tikšanos ar pašvaldības vadību ieradās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārais sekretārs Einārs Cilinskis. Kopā ar Kokneses novada domes priekšsēdētāju Daini Vingri, izpilddirektoru Ilmāru Klaužu, Attīstības nodaļas vadītāju Andu Mikālu un "Kokneses Fonda" dibinātāju Vili Vītolu pārrunāja būtiskus jautājumus par nākošā plānošas perioda iespējām pašvaldībai.

"Pašlaik tiek izstrādāta prezentācija par pašvaldību iespējām nākošajā plānošanas periodā visu ministriju programmās. Mums ir svarīgi uzklausīt pašvaldību viedokli un runāt, lai izprastu situāciju novados," uzsvēra Cilinska kungs.

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses lauku saimnieki diskutē par grozījumiem likumā „Par zemes privatizāciju lauku apvidos”16.05.2014

Daeima, 15.maijā, otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā „Par zemes privatizāciju lauku apvidos”, kas ieviesīs būtiskas izmaiņas Latvijas lauksaimniecības zemes tirdzniecībā. Grozījumu mērķis ir Latvijas zemes resursu ilgtspējīga saglabāšana, kā arī veicināt iedzīvotāju ieinteresētību lauksaimnieciskajā ražošanā.

Grozījumi paredz lauksaimnieciskajā ražošanā vairāk izmantot novārtā atstātās zemes platības, proti, tā varētu būt līdz diviem miljoniem hektāru liela lauksaimniecībā izmantojamā zeme. Šodien, 16. maijā, Kokneses novada domē ar vietējiem lauku saimniekiem tikās Saeimas Tautsaimniecības, agrārās vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Jānis Ozoliņš. Tikšanās laikā ar lauksaimniekiem izvērtās spraiga diskusija par plānotajiem likuma grozījumiem. Jānis Ozoliņš informēja, ka līdz ar likuma grozījumiem pašreizējais regulējums papildināts ar jaunu pantu par Latvijas Zemes fondu, kas nacionālā līmenī veicinās lauksaimniecībā izmantojamās zemes resursu aizsardzību, pieejamību, racionālu, efektīvu un ilgtspējīgu izmantošanu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Lielais sams lai augšā ceļas, nu tad trīcēs kalni, lejas!16.05.2014

Sestdien, 17. maijā, Koknesē piekto pavasari ar Sama modināšanas svētkiem atklās tūrisma sezonu. Otro reizi Koknesē notiks Latvijā jau pazīstamais Tvīda brauciens.

16. maija vakarā no pulksten 18 pie Ragāļu kroga svētku svinētāji būs gaidīti Tvīda brauciena ieskaņas pasākumā. Vintage – krāmu tirdziņš piedāvās lielisku iespēju saposties Tvīda braucienam - tērpus un aksesuārus retro stilā varēs mainīt, pirkt, pārdot, arī iznomāt. Tvīda stila darbnīcā sniegs padomus kā izveidot oriģinālu tērpa koptēlu, bet radošās darbnīcas “Lolitas skapis” dekupāžas meistarklasē gatavos tērpu aksesuārus un rotājumus velosipēdam. Svētku noskaņu rosinās Ērenpreisa darbnīcas velosipēdu parāde, retro brīvdabas kino, spēlmaņu kopas “Skutelnieki” muzicēšana un ballīte ar dīdžeju.

printēt Lasīt visu ziņu

Valsts asinsdonoru centrs pateicas Kokneses novada donoriem!15.05.2014

14. maijā Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas telpās Valsts asinsdonoru centra (VADC) rīkotajā donoru dienā asinis ziedoja 45 Kokneses novada iedzīvotāji. VADC informē, ka asinis ziedot bija ieradušies 60 iedzīvotāji, bet 15 cilvēkiem šī iespēja tika atteikta zemā hemoglobīna līmeņa dēļ. Donors nedrīkst ziedot asinis, ja ir zems hemoglobīna līmenis, jo pretējā gadījumā tas samazinātos vēl vairāk, kā arī sagatavotā eritrocītu masa cilvēka organismā nespētu pildīt savas funkcijas. Lai paaugstinātu hemoglobīna līmeni, uzturā jālieto produkti ar augstu dzelzs saturu: dzīvnieku izcelsmes produkti, pākšaugi, rieksti, riekstu sviests, saulespuķu, ķirbju sēklas, sojas un pilngraudu produkti, zaļie lapu dārzeņi, žāvēti un kaltēti augļi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (18)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top