faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Iedzīvotāju aptauja par novada pilsētas statusa noteikšanu Kokneses ciemamKoknese veselīgāka vide visiem
Koknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Aicināti pieteikties vasaras aizraujošākajai piedzīvojumu nometnei07.07.2015

Biedrība „Reāls Piedzīvojums” aicina pieteikties bērnus un jauniešus vasaras piedzīvojumu nometnei „Pirātu dārgumus meklējot”, kas norisināsies no 17.-21. augustam. Aicinām interesentus pieteikt savu dalību mājas lapā www.realspiedzivojums.lv vai rakstot uz e-pastu info@realspiedzivojums.lv ar norādi „Pieteikums nometnei”.

Īpaši vēršam uzmanību maznodrošināto un daudzbērnu ģimenēm, kuru bērniem tiek sniegta 70 EUR atlaide dalībai piedzīvojumu nometnē.

„Reāls Piedzīvojums” piecu dienu nometne „Pirātu dārgumus meklējot” norisināsies no 17.-21.augustam, Ādažu novadā, kempingā „Leiputrija”. Aicināti pieteikties dalībnieki no 10-18 gadiem.

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses senioru ceļojums uz Lietuvu07.07.2015

Mūsu īsā vasara ir ceļojumu laiks. 30.jūnijā Kokneses seniori smaidoši un priecīgi sāka ceļojumu uz tepat netālo kaimiņzemi Lietuvu, lai iepazītu Lietuvas pierobežas interesantākās vietas. Ceļojuma maršrutu izstrādāja mūsu gide Daiga un senioru klubiņa vadītāja Marita.

Vasara pilnbriedā skaista ainava pavērās braucot gar mūsu Daugavu – Pļaviņās un Jēkabpilī. Ceļš veda pāri Daugavai Jēkabpilī un jau bijām Sēļu zemē. Klāt Aknīste un tepat arī kaimiņzeme. Pirmā apstāšanās vieta Rokišķi. Sakopta, skaista pilsēta ar varenu Dievnamu un Rokišķu muižu centrā. Rokišķos atrodas lielākais valsts piena pārstrādes uzņēmums, kurā nodarbināti apmēram 2000 darbinieki. Pēc muižas apskates mūs cienāja ar piena kombināta siera izstrādājumiem, rādīja filmiņu par kombinātu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Audziet laimīgi, mazie novadnieki!06.07.2015

Jau otro gadu, sagaidot Kokneses novada svētkus, svinīgā sarīkojumā „Man blakus tava sirsniņa” sumināja mazos novadniekus, kuri dzimuši laikā no 2014. gada jūnija līdz šīgada jūnijam. 3. jūlija pievakarē Kokneses kultūras nams bija pārvērties par smaidošu un čalojošo svētku mājvietu mūsu mazajām sirsniņām. Sarīkojums iesākās ar koknesiešu Marijas un Ziedoņa Vildes un viņu trīs atvasīšu dziedāto Vara Vētras dziesmu „Māmiņai”, no kuras vārdi: „man blakus tava sirsniņa”, izvēlēti pasākuma nosaukumam.

Ar laba vēlējumiem klātesošos sve

printēt Lasīt visu ziņu galerija (29)

izstāde KOKNESES KADRS

03.07.2015 kur : Tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālā māja

Bebros, tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālajā mājā – muzejā „Galdiņi” no 3.jūlija apskatāma fotokluba KOKNESES KADRS fotogrāfiju izstāde.

Nekustamā īpašuma izīrēšana vai iznomāšana personām ir jāreģistrē VID kā saimnieciskā darbība03.07.2015

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka gadījumos, kad fiziskā persona iznomā vai izīrē nekustamo īpašumu, tas ir uzskatāms par fiziskās personas saimniecisko darbību, kas ir jāreģistrē Valsts ieņēmumu dienestā. Ja fiziskā persona ienākumu gūst no nekustamā īpašuma iznomāšanas vai izīrēšanas, personai ir iespēja izvēlēties atvieglotu reģistrācijas kārtību, informējot VID par noslēgto īres vai nomas līgumu piecu darbdienu laikā no līguma noslēgšanas dienas.

Veicot uzraudzības pasākumus, VID ir konstatējis, ka viens no izplatītākajiem fizisko personu veiktās saimnieciskās darbības veidiem ir tieši nekustamā īpašuma izīrēšana vai iznomāšana, tostarp tos piedāvājot dažādos interneta portālos, piemēram, www.ss.lv, www.booking.com, www.zip.draugiem.lv, www.airbnb.com u.c.

printēt Lasīt visu ziņu

Brīvdabas pasākumos un izbraukuma tirdzniecībā jālieto kases aparāti03.07.2015

Vasaras periodā tiek organizēti brīvdabas pasākumi un aktuālāka kļūst arī ielu tirdzniecība, tādējādi Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas nosaka kases aparātu lietošanu, saņemtā samaksa par ieeju šajos pasākumos, kā arī saņemtā samaksa par precēm ielu tirdzniecībā ir reģistrējama, izmantojot kases aparātus.

ir noformējama vienā eksemplārā un tā sastāv no divām daļām – noplēšamās daļas un biļetes pasakņa.

Izbraukuma tirdzniecība

aras laikā visā Latvijā notiek dažādi brīvdabas pasākumi – pilsētu svētki, koncerti, festivāli, gadatirgi, sporta aktivitātes u.c., kuru laikā notiek izbraukuma tirdzniecība un tiek pārdotas biļetes. VID vērš uzņēmēju un iedzīvotāju uzmanību, ka arī minētajos pasākumos saņemtā samaksa par pakalpojumiem jāreģistrē kases aparātā, pretī izsniedzot čeku.

printēt Lasīt visu ziņu

Regulārus reisus uzsāk kuģītis03.07.2015

Ja gribas atpūsties no darba steigas un apskatīt Kokneses gleznainos krastus no Daugavas ūdeņu puses - aicinām vizināties ar 2015.gadā Latvijā būvētu kuģi "Vīgante", kas ir viens no drošākajiem kuģošanas līdzekļiem Daugavas baseinā.

Vēl daži iemesli izbraucienam ar kuģi:

  • Nav kur interesanti nosvinēt jubileju?
  • Ir vēlēšanās apzināt Latvijas zudušo vēsturi!
  • Vajag saliedēt kolektīvu!
  • Neredzi iemeslu, kāpēc lai nebrauktu ar kuģi!

Uz klāja izvietotas ērtas sēdvietas 26 cilvēkiem un no lietus pasargā plastikāta jumts.

No 21.06 kuģīts „Vīgante”, svētdienās piestās Kokneses pilsdrupās un Likteņdārzā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Meža dienas 201501.07.2015

Latvijas Pašvaldību savienība 1.jūnijā saņēma Lauku atbalsta dienesta lēmumu par Meža dienu 2015 projekta apstiprināšanu. Latvijas pašvaldības Meža dienās 2015 turpinās aizsākto tradīciju - padarīt Latviju krāšņāku ar koku stādījumiem, pilnveidojot atpūtas vietas, kā arī radīt jaunas aktīva dzīvesveida veicinošas mazās arhitektūras formas, radoši un pārdomāti izmantojot koku kā būvmateriālu.

Meža dienu 2015 pasākumu ietvaros 1.jūlijā Kokneses pagastā Koknesē, piedaloties Ģimenes atbalsta dienas centra apmeklētājiem un komunālās nodaļas darbiniekiem, tika labiekārtots Kokneses parks - taka, kas ved no koka skulptūras līdz LVM logo. Pasākuma ietvaros iestādīti dažādi dekoratīvie koki- divas kļavas, plūškoks, divas hortenzijas, pīlādzis, divi fizokarpi, ceriņš un roze, kā arī uzstādīta atkritumu urna. Kokneses parka sakārtošanai un vizuālā tēla pievilcības uzlabošanai kopumā izlietoti EUR 250. Turpmākie plānotie Meža dienu 2015 pasākumi norisināsies Iršos 3.jūlijā, savukārt, Bebros pasākums paredzēts augusta mēnesī.

Teksts - Marta Vīle Bērziņa

Foto - Dace Svētiņa

printēt Lasīt visu ziņu galerija (21)

Noslēdzies projekts „Zivju resursu aizsardzības pasākumi Kokneses novada publiskajos ūdeņos” ietvaros01.07.2015

16. jūnijā no atpūtas bāzes „Daugavas radzes” pirmos ūdens viļņus skāra motorlaiva „Astra 440”. Ar šo noslēdzās Valsts zivju fonda un Kokneses novada domes finansētais projekts „Zivju resursu aizsardzības pasākumi Kokneses novada publiskajos ūdeņos”, kura ietvaros tika iegādāta motorlaiva un tās aprīkojums.

Piecvietīgo motorlaivu ar četrtaktu Hondas motoru pašvaldība izmantos makšķernieku kontrolei un ūdeņu apsekošanai. Motorlaiva ir ražota tepat Latvijā, SIA „Dole Marine”, kas ir viens no vadošajiem laivu ražotājiem Ziemeļeiropā. „Daugavas radzēs” motorlaivu no Salaspils sagaidīja Kokneses novada domes izpilddirektors Ilmārs Klaužs, laivas stūrmaņi – pašvaldības policisti Jānis Galviņs un Dainis Ginters. SIA „Dole Marine” izpilddirektors Valts Bērziņš iepazīstināja ar motorlaivas darbības pamatprincipiem un veica instruktāžu tās vadībā. Ar jūlija mēnesi motorlaiva “Astra 440” uzsāks regulārus reidus Daugavas ūdenskrātuvē.

Projekta mērķis ir ieviest zivju resursu aizsardzības pasākumus Kokneses novada publiskajos ūdeņos, nodrošinot makšķernieku kontroli un sekmējot zivju resursu ilgtspējīgu izmantošanu. Projekta kopējās izmaksas ir EUR 15 370,63, no kurām Zivju fonda finansējums ir EUR 12 534,76 un Kokneses novada domes līdzfinansējums EUR 2835,87.

Foto: Dace Svētiņa

printēt Lasīt visu ziņu galerija (29)

VID: publisko iepirkumu pasūtītājiem un pretendentiem jau tagad jāseko vidējai darba ņēmēju stundas tarifa likmei01.07.2015

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka jau pēc mēneša, no 2015.gada 1.augusta, visiem pretendentiem uz valsts un pašvaldību iepirkumiem būs jānodrošina, ka viņu darbinieku vidējā stundas tarifa likme nav zemāka par 80% no darba ņēmēju vidējās stundas tarifa likmes attiecīgajā profesiju grupā valstī. Savukārt, ja tiek konstatēti kandidāta vai pretendenta nodokļu parādi iepirkuma izsludināšanas dienā vai dienā, kad pieņemts lēmums par iepirkuma uzsākšanu (ja iepirkums nav jāizsludina), vai dienā, kad pieņemts lēmums par iespējamu līguma slēgšanas tiesību piešķiršanu, kandidāts vai pretendents tiek izslēgts no dalības iepirkumā.

Tādēļ VID aicina uzņēmējus jau tagad sekot līdzi vidējai darba ņēmēju stundu tarifa likmei attiecīgajā profesiju grupā valstī, izmantojot jau šobrīd VID mājaslapā pieejamo informāciju par darba vietām 2015.gada aprīlī atbilstoši profesiju klasifikatoram.

printēt Lasīt visu ziņu

Skautu un gaidas aicina piedalīties nometnē „24. paralēle”30.06.2015

Šī nometne ir domāta 11-17 gadus veciem jauniešiem, kas līdz šim nav darbojušies skautu/gaidu kustībā, vēlas to iepazīt, praktizējot aktīvu dzīvesveidu. Skautu un gaidu kustība visā pasaulē darbojas vairāk kā 100 gadus, arī Latvijā. Šī kustība ir ar tādu kā mazu noslēpumu, stāstiem, pat mazliet mistēriju. Vai gaidas cep cepumus? Un skauti skrien šortos pa mežu? Šī nometne ir iespēja jauniešiem iepazīt šo tradīcijām bagāto organizāciju, attīsīt jaunas prasmes un iemaņas, izbaudīt āra dzīvi, praktizēt veselīgu dzīves veidu un iepazīt jaunus draugus. 24.paralēle – paralēle ir gan zemeslodei, gan mūsu ikdienai. 24h stundas diennaktī būs iespēja izdzīvot skautu/gaidu piedzīvojumu, paralēli ikdienas dzīvei. Šogad nometnes tēma ir vide, varēs apgūt kā ar ierobežotiem resursiem var izdarīt vairāk, kā patērēt mazāk, kā otrreiz izmanot dažādus materiālus un daudzas citas.

printēt Lasīt visu ziņu

Piepildās meitas vēlējums29.06.2015

Koknesieša Edgara Lāča ģimenē Līgo svētkos galdā cēla maltīti, kas gatavota no Edgara noķertā zandarta. Vairāk nekā piecus kilogramus smagā zivs ir viens no Edgara lielākajiem lomiem, ar ko viņš piedalās arī “Staburaga” Lielās zivs konkursā.

Makšķerēšana ir Edgara vaļasprieks jau vismaz 15 gadus, kopā ar draugu iepazītas labākās copes vietas Daugavā Kokneses apkaimē. Arī 21. jūnija rītā Edgars nolēma pārbaudīt zināmās vietas, cerot uz labu lomu. Uzzinot, ka tētis gatavojas copei, Edgara meitiņa noteikusi — ar zivi, kas mazāka par diviem kilogramiem, lai mājās nemaz nerādās. Un meitas vēlējums piepildījies. Iebraucis ar laivu Daugavā, izmetis ēsmu. Divas copes bijušas, bet ne īpaši veiksmīgas. Ap pieciem rītā Edgars pietuvojies Daugavas kreisajam krastam Seces apkaimē, kādu brīdi pacietīgi mētājis spiningu, līdz sajutis, ka kaut kas pieķēries. Sākumā domājis, ka varbūt sams, jo pavisam nesen atkal viens milzenis tepat Daugavā izvilkts. Taču vēlāk sapratis, ka sams tas tomēr nav. Cīņa ar zivi nav bijusi ilga un jau pēc mirkļa Edgara laivā gulējis skaists zandarts. Kad loms nosvērts un nomērīts, izrādījies, ka zivs ir 5200 gramus smaga un 81 centrimetru gara. “Esmu izvilcis arī lielāku zandartu, taču tas bija nārsta laikā, tāpēc palaidu to atpakaļ,” saka Edgars un atzīst, ka nekādu īpašo rituālu, dodoties uz copi, viņam nav. Visa pamatā esot veiksme, šoreiz noteikti palīdzējis arī meitas vēlējums.

printēt Lasīt visu ziņu

Šovakar šovā "Latvijas novadu cīņas" sacenšas sportisti25.06.2015

Šo ceturtdien LTV1 erudīcijas šovā "Latvijas Novadu Cīņas" par nedēļas gudrākā novada titulu sacentīsies sportisti - biatlonists Andrejs Rastorgujevs, airētāja Andželika Krūmiņa un vieglatlēts Arvīds Vītols.

Vai ar sportisku azartu un mērķtiecību erudīcijas šovā "Latvijas novadu cīņās" ir vieglāk uzvarēt? Ir pienācis laiks to noskaidrot! 25.jūnija vakarā "Latvijas novadu cīņās" tiksies sportisti - Alūksnes komanda un Latvijas biatlona līderis - Andrejs Rastorgujevs stāsies pretim Latvijas airēšanas federācijas Tiesnešu komisijas priekšsēdētājai Andželikai Krūmiņai. Savukārt Daugavas krastu komandu cīņā par nedēļas gudrākā novada titulu vedīs vieglatlēts, pasaules čempionātu medaļnieks - Arvīds Vītols. Bet muzikālo sveicienu spēles dalībniekiem un skatītājiem šoreiz sūtīs kolorītais Kurzemes ansamblis "Rumbas kvartets"!

printēt Lasīt visu ziņu
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top