faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Iedzīvotāju aptauja par novada pilsētas statusa noteikšanu Kokneses ciemamKoknese veselīgāka vide visiem
Koknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Atgādinām, ka nekustamā īpašuma nodokļa trešais maksājums veicams līdz 2015.gada 15.augustam17.08.2015

Saskaņā ar likumu „Par nekustamā īpašuma nodokli”, nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksājumi veicami vienu reizi ceturksnī ne vēlāk kā 31.martā, 15.maijā, 15.augustā un 15.novembrī, vienas ceturtdaļas apmērā no nodokļa gada summas vai arī reizi gadā – avansa veidā.

Lai iegūtu aktuālo informāciju par nekustamā īpašuma nodokli, nodokļa maksātāji var izmantot portālu www.epakalpojumi.lv.

printēt Lasīt visu ziņu

Skolotāji no visas Baltijas Latvijā apgūs inovatīvas mācibu metodes12.08.2015

Šī gada 18. augustā vairāk nekā simts skolotāji un direktori no Baltijas Līgatnē apgūs jaunākās un radošākās tendences izglītībā, un pamatīgi gatavosies jaunajam mācību gadam. To vidū būs arī skolotāji no I.Gaiša Kokneses vidusskolas un 29 citām skolām Latvijā.

Samitā, kas notiks apmācības programmas ”Samsung Skola nākotnei” absolventu samita ietvaros, nodarbības vadīs starptautiski lektori, kuri skolotājiem demonstrēs tādas inovatīvas mācību medodes, kā „bikstīšana”, „apgrieztā klase” un tehnoloģijās balstītus pedagoģijas scenārijus.

printēt Lasīt visu ziņu

Radošās piektdienas10.08.2015

Biedrības “Baltaine”

RADOŠAJĀ MĀJĀ

RADOŠĀS PIEKTDIENAS!

Katru piektdienu no plkst.17.00 - plkst.20.00

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Nometne „Dabas draugi” Kokneses internātpamatskolā – attīstības centrā

10.08.2015 - 13.08.2015 kur : Kokneses internātpamatskola - attīstības centrs

Vides izglītība ir process, kura laikā tiek veidotas zināšanas, izpratne, attieksmes un prasmes par dabas sociālās vides un cilvēku dzīvesdarbības mijsakarībām. Bērns aktīvā darbībā apgūst pasauli ap sevi, dabu, tās norisēm, lietām, parādībām, uzvedību tajā un attieksmi pret to, tādēļ ir īpaši svarīgi veidot sabiedrības vajadzībām un prasībām atbilstošu katra cilvēka sākotnējo vērtību sistēmu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Noslēgusies ziedojumu akcija Likteņdārzam10.08.2015

Ar daudzveidīgiem pasākumiem 8. augustā Likteņdārzā tika gaidīts ikviens apmeklētājs. Septītajā ziedojumu akcijā “Top Latvijas Likteņdārzs!” saziedoti 38 668.08 eiro. Šogad akcijas rīkotāji – Latvijas Televīzija, Latvijas Radio 5 - Pieci.lv un “Kokneses fonds” – aicināja palīdzēt Likteņdārza Lielā kalna izveidē, atvedot savu maisiņu zemes vai piezvanot pa ziedojumu tālruni Šie līdzekļi tiks veltīti Lielā kalna izveidei, kuru nākotnē rotās Latvijas pļavu ziedi un koku audze. Lielais kalns ir plānots 12,5 metru augsts, un tam nepieciešams ap 200 tūkstoši kubikmetru zemes. Šajā dienā, piedaloties Latvijas Republikas aizsardzības ministram Raimondam Bergmanim, tika atklāta tēlnieka Ojāra Feldberga veidotā piemiņas vieta latviešu strēlnieku pulku dibināšanas 100. gadadienā, tika turpināta Ozolu godasardzes stādīšana – ar Carnikavas, Kuldīgas, Ķekavas, Limbažu, Rojas, Talsu, Salaspils un Stopiņu novada pašvaldību atbalstu Likteņdārza amfiteātrī tika iestādīti seši ozoli politiski represēto piemiņai. Pirmoreiz akcijas laikā Likteņdārza apmeklētāji tika aicināti piedalīties radošajās darbnīcās un doties “Piknikā kopā ar Latvijas Radio 5 - Pieci.lv”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (32)

Ozolu godasardzē iestāda jaunus ozoliņus10.08.2015

Latvija ir spēkozolu zeme – to apliecina arī Likteņdārza sirdī – amfiteātrī Latvijas pašvaldību iestādītā Ozolu godasardze. 8. augusta pievakarē vēl astoņas pašvaldības, iemūžinot politiski represēto piemiņu, iestādīja sešus ozoliņus.

Sirsnīgo pasākumu vadīja Latvijas televīzijas žurnālisti Aija Kinca un Jānis Geste. „Zaļojošajā Ozolu godasardzē no 39 paredzētajiem tagad būs iestādīti 37 ozoliņi. Paldies visām pašvaldībām un īpaši politiski represēto nodaļām par atbalstu šīs skaistās idejas īstenošanā! Darbosimies tikpat vienoti, lai 2018. gadā mēs ar lepnumu svinētu Latvijas simtgadi!” - sacīja Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (28)

Likteņdārzā piemiņas vieta strēlnieku varonības garam10.08.2015

Likteņdārzā, 8. augusta pēcpusdienā, kad saule spoži rotāja pār Daugavu, netālu no Skatu terases, sirsnīgā gaisotnē atklāja tēlnieka Ojāra Feldberga izveidoto piemiņas vietu – veltījumu latviešu strēlnieku pulku dibināšanas 100. gadadienai. Atklāšanas brīdī piedalījās LR aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Kara muzeja un „Kokneses fonda” pārstāvji, vairāku pašvaldību vadītāji un politiski represēto nodaļu biedri. Piemiņas vietas atklāšanas brīdi vadīja „Kokneses fonda” valdes priekšsēdētāja Valda Auziņa. Vēsturnieks Ainārs Bambals savā uzrunā uzsvēra, ka latviešu strēlnieki – mūsu Daugavas sargi vienmēr ieņems paliekošu vietu mūsu tautas vēsturē un par viņu varoņgaitām tagad vēstīs arī šī piemiņas vieta.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (23)

Tikšanās ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes pārstāvjiem05.08.2015

4.augustā Kokneses novada domē un Likteņdārzā viesojās Latvijas Lauksaimniecības universitātes Lauku Inženieru fakultātes dekāne Daiga Zigmunde, Ainavu arhitektūras un plānošanas studiju programmas direktore Natālijai Ņitavska un apmaiņas studenti no dažādām valstīm (Uzbekistāna, Ķīna, Zviedrija ). Tikšanās mērķis bija pārrunāt plānotās projektu idejas, pašvaldības redzējumu Daugavas apsaimniekošanā un projektu attīstībā, kā arī vienoties par turpmāku sadarbību projektu izstrādē. Ar LLU pārstāvjiem un studentiem tikās Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris, izpilddirektors Ilmārs Klaužs, izglītības darba speciāliste Lauma Āre, Kokneses tūrisma informācijas centra darbinieces un attīstības nodaļas projektu vadītāja Marta Vīle-Bērziņa. Apmaiņas studenti bija patīkami pārsteigti un ieinteresēti par dažādo projektu iespējām, pozitīvi novērtēja inovatīvo risinājumu Likteņdārza izveidē. Nākotnē plānots piesaistīt Lauku Inženieru fakultātes studentus, lai diplomprojektu ietvaros viņi varētu veidot dažādu problēmu racionālus un pamatotus risinājumus, izstrādājot infrastruktūras, tūrisma attīstības un apkārtējās vides labiekārtošanas projektus.

Attīstības nodaļa:

Marta Vīle-Bērziņa

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Uz Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem tiks norīkots dīzeļvilciens Rīga-Aglona-Rīga04.08.2015

14.augustā papildu vilciens Nr.892 Rīga-Aglona tiks apvienots ar vilcienu Nr.810 Rīga (plkst.13.01)-Daugavpils (16.39). Vilciena Rīga-Aglona vagoni atradīsies sastāva beigu daļā (pēdējie 3 vagoni). Apvienotais vilciens Nr.810/892 no Rīgas aties plkst.13.01, ceļā apstāsies Jāņavārtos (plkst.13.10), Salaspilī (13.21), Ogrē (13.37), Lielvārdē (13.51), Skrīveros (14.07), Aizkrauklē (14.16), Koknesē (14.27), Alotenē (14.38), Pļaviņās (14.48), Krustpilī (15.04), Trepē (15.18), Līvānos (15.38), Jersikā (15.50), Nīcgalē (16.03), Vabolē (16.14), Līksnā (16.20), un Daugavpilī pienāks plkst.16.39. No Daugavpils uz Aglonu vilciens aties plkst.16.58 un Aglonas stacijā pienāks plkst.17.35.

printēt Lasīt visu ziņu

LKA Latvijas Kultūras koledža aicina apmeklēt meistarklases dejā un skatuves kustībā03.08.2015

Eiropas Savienības programmas Erasmus+ Starptautiskās mobilitātes projekta ietvaros laika posmā no 2015. gada 10. – 13. augustam LKA Latvijas Kultūras koledža (turpmāk – LKK) organizē bezmaksas meistarklases dejā un skatuves kustībā, ko vadīs latviešu horeogrāfe Anna Ķirse. Pirms meistarklasēm būs iespēja piedalīties danceYoga un pilašu nodarbībās.

Meistarklašu mērķis ir sniegt visiem interesentiem gan dejā, gan skatuves kustībā jaunas zināšanas, pieredzi, iemaņas, kas balstās uz vieslektores Annas Ķirses starptautisko pieredzi (kopš 2007.gada dzīvo un strādā Meksikā), kas gūta ārpus lokālās deju skolas tradīcijām. Laikmetīgās dejas interesentus iepazīstinās ar jaunākajām džeza dejas attīstības tendencēm un mūsdienu laikmetīgās dejas attīstību, savukārt skatuves mākslas interesenti, kas vēlas izkopt savu skatuvisko pieredzi, attīstīt ķermeņa izteiksmīgumu, ekspresivitāti, gūt ieskatu dejas pamatos un skatuves kustībā, aicināti uz meistarklasēm “Deja nedojotājiem”.

printēt Lasīt visu ziņu

Vides risinājumu institūts uzsāk izpētes darbus Daugavas upes zivsaimnieciskās apsaimniekošanas stratēģijas izstrādes ietvaros31.07.2015

Nodibinājums „Vides risinājumu institūts” ir uzsācis izpētes darbus Daugavas upē, zivsaimnieciskās stratēģijas izstrādes ietvaros. Kokneses novada dome sadarbībā ar Jēkabpils pilsētu un Pļaviņu, Salas, Krustpils, Aizkraukles un Jaunjelgavas pašvaldībām, uzsākuši zivsaimnieciskās apsaimniekošanas stratēģijas izstrādi Daugavas upes posmā no Pļaviņu ūdenskrātuves līdz Jēkabpilij.

Kokneses novada pašvaldības valdījumā kopējā Daugavas daļa ir 552 ha. 28.jūlijā pārstāvji no VRI uzsāka izpētes darbus veicot zinātnisko kontrolzveju dažādās upes vietās un dziļuma zonās.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (12)

Sporta svētki Menģelē28.07.2015

Jau 68. reizi visi sportisti un interesenti tiek aicināti uz Ogres novadu Meņģeles pagastu, kur 8. augustā norisināsies vecākie lauku sporta svētki Latvijā.

Meņģeles sporta svētki vienmēr asociējušies ar draudzīgu un patīkamu atmosfēru. Kā atzīst sporta svētku apmeklētāji no kaimiņu novadiem, tad Meņģele ir labs piemērs, kā organizēt pārdomātu sporta svētku programmu, lai katrs interesents varētu atrast sev, ko piemērotu.

printēt Lasīt visu ziņu
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top