faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Koknese veselīgāka vide visiem
Koknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Par zemes lietošanas un zemes apauguma veidu statistisko apsekojumu pašvaldībā15.04.2015

SIA "Vides eksperti" pēc Eiropas Komisijas statistikas biroja EUROSTAT pasūtījuma veiks zemes apauguma un lietošanas situācijas, kā arī to izmaiņu apsekojumu Baltijas valstīs t.sk. arī Kokneses pašvaldībā. Apsekojums notiks no 2015. gada maija līdz oktobrim (projekts LUCAS 2015, http://ec.europa.eu/eurostat/web/lucas/overview).

Latvijā apsekojumā iekļauti pavisam 4498 ģeogrāfiski punkti, kuri var atrasties jebkuros zemes apauguma veidos (lauksaimniecības zeme, zālāji, meža zemes, apbūvētas teritorijas, transporta tīkli utt.) Apsekotāji noteiks zemes apauguma un lietošanas veidu, redzamu meliorācijas sistēmu esamību un ainavas struktūrelementus.

printēt Lasīt visu ziņu

Pasaki savu paldies svētku skolotājiem!13.04.2015

Dziesmu un deju svētki ir nacionālās identitātes, valstiskuma un kultūras vērtību simbols. Atbilstoši laika garam, tie stiprinājuši tautas pašapziņu un iedvesmojuši nākamās paaudzes veidot labāku Latviju.

To pilnībā apzināmies, kad kļūstam pieauguši. Un saprotam, ka skolotājs, kurš mācījis mūzikas taktis vai deju soļus, patiesībā nodevis milzīgu kultūras bagātību – unikālu un autentisku pamatu nākotnes izaugsmei.

Aicinām novērtēt skolotāja lomu Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un kopā pateikt paldies!

Iesūti stāstu Pastāsti savu iedvesmojošo stāstu par Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku skolotāju, izvirzot viņu vienai no Swedbank Svētku skolotāju stipendijām 500 € apmērā. Iesniedz savu stāstu šeit: http://dziedundejo.lv/skolotaji/

printēt

Par ceļa zīmju noņemšanu09.04.2015

No 09.04.2015. Kokneses pagastā uz pašvaldības ceļiem tiek noņemtas aizlieguma ceļa zīmes Nr.312 „Masas ierobežojums”.

Benita Peciņa, Komunālās nodaļas vadītāja

printēt

Zvaigznes grāmatnīca Aizkrauklē rīko konkursu dzejoļu rakstīšanā bērniem un jauniešiem08.04.2015

Zvaigznes grāmatnīca Aizkrauklē aicina piedalīties bērnus un jauniešus konkursā “Skaistus dzejoļus es rakstu....”

KONKURSA NOLIKUMS

Konkursa devīze: Dzejas rindas tālu skan...

Konkursa mērķis: Jauno talantu atklāšana un literāro dotību attīstības veicināšana jauniešos.

printēt Lasīt visu ziņu

Par vilcienu kustības saraksta izmaiņām Lieldienās01.04.2015

Akciju sabiedrība “Pasažieru vilciens” atkārtoti informē, ka Lieldienu svētku dienās noteiktas izmaiņas dīzeļvilcienu kustības sarakstā maršrutos Rīga-Daugavpils, Līvāni-Rīga, Rīga-Rēzekne, Rīga-Liepāja un Rīga-Sigulda. Pasažieru pārvadājumu labākai nodrošināšanai šajās dienās tehnisko iespēju robežās vairāku Daugavpils, Rēzeknes-Zilupes un Valgas virzienu vilcienu sastāvos tiks palielināts vagonu skaits. Arī elektrovilcieni 3., 4., 5. un 6.aprīlī kursēs saskaņā ar brīvdienu sarakstu.

printēt Lasīt visu ziņu

Fotokonkurss Manas ģimens ceļš01.04.2015

No šodienas, 1.aprīļa Labklājības ministrija (LM), Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija, SIA "Apgāds Zvaigzne ABC", VAS „Latvijas Valsts ceļi” - Latvijas Ceļu muzejs un A/S "Latvijas Valsts meži" kopā ar portālu www.mammamuntetiem.lv aicina ikvienu piedalīties fotokonkursā „Manas ģimenes ceļš”.

Rosinām iesūtīt fotogrāfijas, kurās ir iemūžināts ceļš, kas caurvij kādas ģimenes dzīvi vai raisa asociācijas ar ģimenes tēmu pozitīvās emocijās. Savu fotogrāfiju dalībai konkursā no 2015.gada 1. aprīļa līdz 2015.gada 30.aprīlim jāsūta uz portāla www.mammamuntetiem.lv e-pastu redakcija@mammam.lv vai jāpublicē šeit: http://www.mammamuntetiem.lv/gallery/?cat=77 (sadaļā „Galerijas”- „Manas ģimenes ceļš”).

printēt Lasīt visu ziņu

1. aprīlī stāstnieku konkursa "Anekdošu virpulis 2015" fināls31.03.2015

Trešdien, 2015. gada 1. aprīlī plkst. 10.00 Rīgas Latviešu biedrības Līgo zālē notiks stāstnieku konkursa "Anekdošu virpulis 2015" fināls.

Prasme atcerēties anekdotes un īstajā brīdī izstāstīt vispiemērotāko tiek pārmantota paaudzēs un noder visdažādākajās dzīves situācijās.

Jau vairāk nekā 15 gadus 1. aprīlī Rīgas Latviešu biedrībā notiek konkurss “Anekdošu virpulis”, kurā sacenšas bērni un jaunieši galvenokārt no Latvijas folkloras kopām, bet apmēram viena trešā daļa dalībnieku ir bērni, kuri nedarbojas folkloras kopās. Tiesības piedalīties finālā viņi izcīnījuši bērnu un jauniešu tradicionālās kultūras apgūšanas programmas „Pulkā eimu, pulkā teku” novadu pusfinālos. Šogad konkursam pieteikti 44 dalībnieki no Aglonas, Bauskas, Gramzdas, Grobiņas, Izvaltas, Jaunlutriņiem, Kokneses, Kuldīgas, Lielvārdes, Liepājas, Līvāniem, Pūres, Rāmuļiem, Priekuļiem, Riebiņiem, Turlavas un Vārkavas.

printēt Lasīt visu ziņu

Zemes stunda

28.03.2015 20:30 - 21:30

Mēs netaupām elektroenerģiju, mēs skaitām to! Cik daudz enerģijas tiek iegūtas, kad visa pasaule vienu dienu vienojas - gan domās, gan darbos katru dienu un katru stundu dzīvot dabai draudzīgāk. Zemes stunda ir lielākais klimata tēmai veltītais pasākums, kāds jebkad noticis. Tās laikā miljoniem cilvēku visapkārt pasaulei vienojās, izslēdzot apgaismojumu uz vienu stundu, lai pieprasītu izlēmīgu rīcību klimata problēmu risināšanai. Vēl vairāk - katru gadu tieši Zemes stundas laikā rodas jauni izaicinājumi un apņēmības, ko īstenot.

Jau devīto reizi marta mēneša pēdējā sestdienā cauri laika joslām visā pasaulē svinēs Zemes stundu.

2015. gada 28. martā laikā no 20:30-21:30 ikviens iedzīvotājs un uzņēmums ir aicināts simboliski izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu, lai parādītu savu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā.

printēt Lasīt visu ziņu

No 29. marta tiks mainīti dīzeļvilcienu un elektrovilcienu kustības saraksti27.03.2015

Akciju sabiedrība “Pasažieru vilciens” atkārtoti informē, ka, sākot ar 29.martu, tiks mainīti gandrīz visu maršrutu dīzeļvilcienu un elektrovilcienu kustības saraksti (izņemot maršrutus Rīga-Jelgava un Rīga-Liepāja).

Virziens Rīga-Aizkraukle-Krustpils

No 29.marta noteiktas nelielas izmaiņas vairāku maršruta Rīga-Lielvārde un Rīga-Aizkraukle elektrovilcienu kustības sarakstos. Atsevišķi elektrovilcieni turpmāk nepieturēs Rumbulā, Dārziņos, pieturvietās Dendrārijs un Muldakmens. Elektrovilciens Nr.6206 Rīga (plkst.6.30)-Aizkraukle (8.01) kursēs tikai līdz Lielvārdei, savukārt vilciens Nr.6208 Rīga (plkst.6.52)-Lielvārde (7.52) – līdz Aizkrauklei un Aizkraukles stacijā pienāks plkst.8.21.

printēt Lasīt visu ziņu

Kopīga sirds valoda ar Latvijas pelēko laukakmeni25.03.2015

25. martā Kokneses novadā notika atceres pasākumi, godinot komunistiskā genocīda upuru piemiņu. 24. martā Bebru pamatskolā īpašā vēstures stundā 7. – 9. klašu skolēni klausījās Sibīrijas bērnu – Antoņinas Midegas, Zentas Zīles, Lības Zukules un Andra Freimaņa atmiņu stāstus par bērnības dienām Tālajos Austrumos.

Bebru pagastā 25. martā pie piemiņas akmens atceres brīdis vienoja Bebru, Kokneses un Iršu pagastu represijās cietušos iedzīvotājus un viņu tuviniekus. Bebru pamatskolas skolēniem šis brīdis bija kā savas tautas vēstures un patriotisma stunda. Pie pirms divpadsmit gadiem bebrēniešu izlolotās piemiņas vietas skanēja vārdi: „Saulainā Māras diena ir diena, kad koki sajūt sāpes, tādēļ tos nedrīkst cirst vai griezt. Mums šī diena sauc apstāties pie Latvijas pelēkajiem laukakmeņiem. Vienkāršie lauku lielakmeņi kļuvuši par pieminekļiem, veidojot svētas atceres vietas tiem, kuri guldīti svešajā zemē, bet viņu vārdi ir iekalti debesīs. Šodien mēs pulcējamies uz kopīgu sirds valodu ar Dzimtenes pelēko akmeni.” Atceres brīdī kopā ar novada iedzīvotājiem bija Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris, atskatoties uz pagātnes notikumiem, viņš atgādināja: „25. marts ir latviešu tautas sēru diena. Taču tā ir arī mūsu tautas dzīves spēka apliecinājuma diena. Par spīti sāpju ceļiem tie, kas izturēja un atgriezās, sirdī glabāja sapni par neatkarīgu Latviju. Šodien, kad atceramies postu un ciešanas, kas mūsu tautai tika netaisnīgi nodarītas, domāsim arī par Latvijas un latviešu tautas nākotni. Mums jāapzinās, ka mēs neesam vienīgā tauta, kuru sveša vara un noziedzīgs režīms ir tik smagi piemeklējis 20.gadsimtā, bet latvieši nekad nav noliekuši galvu terorisma priekšā.”

printēt Lasīt visu ziņu galerija (39)

Izmaiņas vilcienu kustības sarakstā Lieldienu svētku dienās24.03.2015

Akciju sabiedrība “Pasažieru vilciens” informē, ka Lieldienu svētku dienās noteiktas izmaiņas dīzeļvilcienu kustības sarakstā maršrutos Rīga-Daugavpils, Līvāni-RīgaRīga-Rēzekne, Rīga-Liepāja un Rīga-Sigulda. Pasažieru pārvadājumu labākai nodrošināšanai šajās dienās tehnisko iespēju robežās vairāku Daugavpils, Rēzeknes-Zilupes un Valgas virzienu vilcienu sastāvos tiks palielināts vagonu skaits. Arī elektrovilcieni 3., 4., 5. un 6.aprīlī kursēs saskaņā ar brīvdienu sarakstu.Akciju sabiedrība “Pasažieru vilciens” informē, ka Lieldienu svētku dienās noteiktas izmaiņas dīzeļvilcienu kustības sarakstā maršrutos Rīga-Daugavpils, Līvāni-Rīga, Rīga-Rēzekne, Rīga-Liepāja un Rīga-Sigulda. Pasažieru pārvadājumu labākai nodrošināšanai šajās dienās tehnisko iespēju robežās vairāku Daugavpils, Rēzeknes-Zilupes un Valgas virzienu vilcienu sastāvos tiks palielināts vagonu skaits. Arī elektrovilcieni 3., 4., 5. un 6.aprīlī kursēs saskaņā ar brīvdienu sarakstu.

printēt Lasīt visu ziņu

Aizvadīts noslēdzošais Latvijas pašvaldību pieredzes apmaiņas brauciens uz Norvēģiju24.03.2015

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) 2015.gada 19.-20.martā organizēja otro pieredzes apmaiņas braucienu Latvijas pašvaldību pārstāvjiem uz Norvēģiju ar mērķi stiprināt pašvaldību attīstības plānošanas kapacitāti.

Pieredzes apmaiņas pasākumi īstenoti Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.-2014.gada perioda programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta Nr.4.3.-24/NFI/INP-002 “Latvijas plānošanas reģionu un vietējo pašvaldību teritoriālās attīstības plānošanas kapacitātes palielināšana un attīstības plānošanas dokumentu izstrādāšana” ietvaros.

printēt Lasīt visu ziņu

Likteņdārzam veltītajā labdarības pasākumā saziedoti 23 052 eiro22.03.2015

Likteņdārzam veltītajā ikgadējā labdarības pasākumā - koncertā un izsolē, kas 20. martā notika „Mūzikas namā Daile”, dārza tālākai īstenošanai saziedoti 23 052 eiro.

„Deviņos gados tūkstošiem lielu un mazu roku ir pielikts, lai radītu dārzu uz salas Daugavas vidū. Sala deviņu gadu laikā ir skaisti pārvērtusies. Ābeles, kuras esam iestādījuši, jau dod augļus. Taciņas ir iestaigātas, un dārzs dzīvo. Tas aug, un augt var vienīgi uz nākotni,”Likteņdārza labdarības pasākuma sākumā, atceroties dārza idejas pirmsākumus 2006. gadā, teica viena no „Kokneses fonda” dibinātājām, dzejniece Māra Zālīte.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Godātie Kokneses novada iedzīvotāji!19.03.2015

Mūsu pašvaldības sadarbības partneris cieto sadzīves atkritumu apsaimniekošanā Clean R līdz 24. aprīlim veic iedzīvotāju aptauju par sniegtā pakalpojuma kvalitāti un citiem ar pakalpojumu saistītajiem jautājumiem.

Aptaujas mērķis ir noskaidrot iedzīvotāju apmierinātību, pilnveidot sniegto pakalpojumu, uzlabot iedzīvotāju informētību, palielināt iedzīvotāju iespējas saņemt informāciju par uzņēmuma darbību un pakalpojumu pieejamību. Piedaloties aptaujā, iespējams iegūt veicināšanas balvas.

Aicinām iedzīvotājus būt aktīvus un izteikt viedokli par Clean R darbu mūsu novadā.

Aptaujas anketu varat atrast ŠEIT.

printēt

Pavasara bebru medības18.03.2015

11. aprīlī „Ozolkalnos”, Kokneses pagastā, Kokneses novadā notiks mednieku kluba “Ķepainis” organizētās "Pavasara bebru medības". Pasākuma dalībnieki - Kokneses novada mednieki un viesi.

Pasākuma nolikums.

printēt
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top