Lapas karte
AA+A++
A AAA
aizkraukles novads jaunumi

Aktualitātes

Kokneses novada autosportisti joprojām gaida sezonas sākumu

03.06.2021

c9fec4f8_8a2b_4b26_ae46_aded8a4c94cd.jpgAutokrosa sezonu bija paredzēts uzsākt jau 23. maijā ar Latvijas autokrosa čempionāta 1.posmu Brenguļu autotrasē, taču valstī noteikto ierobežojumu dēļ to nācās pārcelt uz vēlāku. Sacīts – darīts, kalendārā tika atzīmēts 12/13. jūnijs, kad varētu startēt Latvijas autokrosa čempionāts un Folkreisa Vasaras kausa posms Brenguļos, bet tomēr atkal nācās apstāties pie sarkanās gaismas. Neraugoties uz situāciju, autosportisti un viņu komandas pozitīvisma un cerību pilni turpina darbu pie spēkratu uzlabošanas un treniņbraucieniem.

Lasīt visu ziņu galerija (12)

Sveicam Kokneses Mūzikas skolas absolventus!

03.06.2021

img_20210603_wa0007.jpg28. maijā Kokneses Mūzikas skolas 11 absolventiem svinīgi tika izsniegtas apliecības par skolas beigšanu. Skolas vēsturē šī bija ļoti netradicionāla apliecību izsniegšanas diena, jo katrs absolvents skolā ieradās savā noteiktajā laikā kopā ar savu ģimeni. Pedagogi savus audzēkņus ļoti gaidīja, skola bija uzposta, skolas stendos varēja aplūkot absolventu fotogrāfijas no koncertiem, kur audzēkņi vēl bija iesācēji mūzikā, līdz pat šodienai.

Lasīt visu ziņu galerija (10)

Erasmus+ jaunieši īsteno vietējai sabiedrībai noderīgu projektu

03.06.2021

eu_flag_erasmus_vect_pos.jpgŠis gads ieviesis dažādas pārmaiņas, kurām jāspēj pielāgoties. Vairāku gadu garumā Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola iesaistās starptautiskajos Erasmus+ projektos. Lai gan šogad situācija neļāva tikties ar ārzemju draugiem, Kokneses jaunieši atrada veidu, kā pašiem skicēt, radīt un īstenot projektu vietējā mērogā. No 2019. līdz 2022. gadam tiek īstenots projekts "SE.LE.N.E." ("SErvice LEarning Network in Europe" (Project 2019-1-IT02-KA229-062172_3); projekta koordinatores Inguna Kalniņa, Lelde Āre). Projekts vērsts uz pakalpojumu apguvi (service learning; no angļu val.) kā jaunu un radošu pieeju izglītībai, mācīšanās procesam un pilsoniskuma audzināšanai. Kā zināms, mācīšanās mūža garumā, ne tikai skolas telpās, paliek arvien aktuālāka, mācību procesu īstenojot pilsētvidē, sociālajā sabiedrībā, apkārtējā teritorijā. Projekta mērķis ir saskatīt saikni ar reālām vajadzībām, kas būtu noderīgas vietējā sabiedrībā. Starptautiskais mērķis – skaidri parādīt Eiropā aktīvas, motivējošas un uz skolēniem vērstas izglītības pieejas potenciālu.

Lasīt visu ziņu galerija (25)

Aicina mežsaimniekus piedalīties konkursā "Sakoptākais mežs"

02.06.2021

sakoptakais_mezs.jpgLatvijas Meža īpašnieku biedrība piekto gadu pēc kārtas organizē konkursu „Sakoptākais mežs”. Ar konkursa palīdzību vēlamies apzināt un izcelt labas mežsaimniecības prakses piemērus privātajos mežos, sniegt iespēju meža īpašniekiem dalīties savā pieredzē, attīstīt ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu un veicināt sabiedrības izpratni par lauku kultūrvides saglabāšanu.

Lasīt visu ziņu

Līdz gada beigām jāreģistrē decentralizētās kanalizācijas sistēmas

02.06.2021

SIA "Kokneses Komunālie pakalpojumi" informē, saskaņā ar Kokneses novada domes saistošajiem noteikumiem Nr.7/2019, visiem Kokneses un Bormaņu ciema teritorijā esošo  nekustamo īpašumu īpašniekiem vai valdītājiem (gan fiziskām, gan juridiskām personām) līdz 2021. gada 31. decembrim obligāti jāiesniedz pirmreizējo decentralizētās kanalizācijas sistēmas  (bioloģiskās, septiskās vai krātuves) reģistrācijas apliecinājumu pēc vienotā parauga. Par šo noteikumu prasību neievērošanu  tiks piemērots administratīvais sods.

Lasīt visu ziņu

Sākusies iepriekšēja balsošana pašvaldību vēlēšanās

28.05.2021

velesanas_1_768x644.jpg5. jūnijā Latvijā notiks pašvaldību vēlēšanas, un šajā dienā vēlēšanu iecirkņu darba laiks būs no pulksten 7.00 līdz 20.00. Vēlētāji varēs izmantot arī iespēju nobalsot iepriekš, un to varēs izdarīt jau pirmdien, 31. maijā, kā arī 3. un 4. jūnijā.

Jaunā Aizkraukles novada teritorijā ir 22 vēlēšanu iecirkņi. Kokneses novadā darbojas trīs vēlēšanu iecirkņi: 278. vēlēšanu iecirknis Kokneses novada domē (Melioratoru iela 1, Koknese, Kokneses pagasts), 274. vēlēšanu iecirknis Bebru pagasta pārvaldē ("Papardes", Vecbebri, Bebru pagasts) un 276. vēlēšanu iecirknis Pērses sākumskolā ("Pērses pamatskola", Irši, Iršu pagasts) . Vēlēšanu iecirkņos visā Latvijā, arī Kokneses novadā, iepriekšējā balsošana notiks:

– pirmdien, 31. maijā, no pulksten 16.00 līdz 20.00;

– ceturtdien, 3. jūnijā, no pulksten 9.00 līdz 16.00;

– piektdien, 4. jūnijā, no pulksten 13.00 līdz 20.00.

Lasīt visu ziņu

Bērnu svētki Iršos

01.06.2021 10:30 - 11:00

img_20210602_wa0007.jpg1.jūnijā visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena. Šogad tā norisinājās savādāk kā citus gadus, tomēr, neraugoties uz ierobežojumiem, svētku sajūta bērniem tika radīta. Iršu pagastā šajā dienā ciemos pie bērniem devās krāšņais un skanīgais svētku ekspresis. Par to paldies jāteic Vairim Štālam. Košais, jautrais un pozitīvais klauniņš Leo kopā ar saviem draugiem - mikipelēm Minniju un Mikiju, runci Leopoldu un tīģeri Šerhanu sarūpēja saldumus un mirdzošus pārsteigumus: vēja dzirnaviņas un krāsainus balonus. Svētku dienā košais auto meta līkločus  pa pagasta ceļiem un taciņām.       

Lasīt visu ziņu galerija (30)

Lai krāsaina vasara un veiksmīgas pirmās skolas gaitas!

02.06.2021

img_20210602_wa0001.jpgAi, brīnumu – brīnumu  pasaulē daudz,

Bet lielākais brīnums ir tas, kā tu, bērniņ, audz!

Aizritējis mācību gads – nepierasts un neparasts ar valstī noteiktajiem ierobežojumiem un tomēr daudziem notikumiem bagāts un piepildīts.

Pirmsskolas izglītības iestādē "Bitīte" 28. maijā savu pirmo izglītības dokumentu saņēma 10 izglītojamie. Svētku sajūtu radīja izrotātās telpas, smaržojošās meijas, apsveikumi un laba vēlējumi jaunam dzīves posmam – ceļam uz skolu.

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Pēc administratīvi teritoriālās reformas izmaiņas Latvijas Pasta darbībā nav gaidāmas

02.06.2021

piegades_pec_atr.jpgAdministratīvi teritoriālās reformas rezultātā Latvijas Pasta darbībā izmaiņas nav paredzamas – uzņēmums turpinās piegādāt sūtījumus atbilstoši patlaban spēkā esošajām adrešu indeksu teritorijām, un tajās nav plānotas izmaiņas. Klientiem, norādot saņēmēja adresi, vienīgās izmaiņas būs novadu nosaukumos vietās, kur notiks to apvienošana. Latvijas Pasts aicina klientus veikt attiecīgas izmaiņas saņēmēju adrešu pierakstā novados, ko ietekmēs reforma, tajā skaitā interneta veikalu profilos, lai Latvijas Pasts sūtījumus varētu apstrādāt ātrāk un precīzāk. Citas sastāvdaļas adrešu pierakstā nemainīsies.

Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top