faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Iedzīvotāju aptauja par novada pilsētas statusa noteikšanu Kokneses ciemamKoknese veselīgāka vide visiem
Koknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Iršos kustos, lai labi justos!27.11.2015

Novembra beigās noslēdzās biedrības “Irsis” jaunā projekta “Iršos kustos, lai labi justos” pirmais posms. Tika prezentētas tikko izremontētās telpas, kurās līdz 1996. gadam atradās kino demonstrācijas aparatūra un filmas. Pēc tam telpas vairs netika lietotas. Ideju, kā izmantot šo vietu, bijis daudz, bet vienmēr pietrūcis vai nu uzņēmības, vai līdzekļu.

Šī gada pavasarī Nodibinājums “Borisa un Ināras Tererevu fonds” bija izsludināja programmu “Nāc un dari, Tu vari!”. Tās mērķis bija programmas ietvaros atbalstīt darbīgas bezpeļņas organizācijas pilsētās un laukos, kuras ar savām rosībām dara bagātu tuvākās apkaimes iedzīvotāju dzīvi. Uzzinot to, biedrības “Irsis” valdei radās vēlme piedalīties konkursā, lai Iršu pagasta iedzīvotājiem (jauniešiem un bērniem) tiktu piedāvāta lieliska iespēja sportiski, aktīvi, radoši un veselīgi pavadīt brīvo laiku. Telpu remonts bija tikai viena no projekta aktivitātēm, kura nu jau ir realizēta.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (21)

Sasaistes izveidošana starp attīstības plānošanu un budžeta plānošanu25.11.2015

Otrdien, 24.novembrī, Kokneses novada pašvaldībā notika reģionālais seminārs* par tēmu “Sasaistes izveidošana starp attīstības plānošanu un budžeta plānošanu”. Semināru organizēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija projekta „Latvijas plānošanas reģionu un vietējo pašvaldību teritoriālās attīstības plānošanas kapacitātes palielināšana un attīstības plānošanas dokumentu izstrādāšana” 3.aktivitātes „Sasaistes izveidošana starp attīstības plānošanu un budžeta plānošanu vietējā līmenī” ietvaros. Projekta aktivitātes mērķis ir veicināt identificējamas saiknes izveidošanu starp teritorijas attīstības plānošanas un budžeta plānošanas dokumentiem Latvijas pašvaldību līmenī un izstrādāt priekšlikumus tādu mehānismu izveidei, kuri ļaus nodrošināt izveidoto saikņu uzturēšanu un uzraudzību.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Senioru klubiņš „Pīlādzītis” nosvinējis 10 gadu jubileju24.11.2015

„2005. gada 10. novembrī Kokneses kultūras mazajā zālē cerības, ticības un mīlestības gaismā tika iestādīts „Pīlādzītis”,” – tā savā atmiņu stāstā raksta viena no senioru klubiņa dibinātājām un tā pirmā vadītāja Rita Liepiņa. Pēc viņas ierosmes klubiņam dots katrā sētā svētību nesošā koka vārds.

Šīgada 13. novembrī klubiņa dzimšanas vietā – Kokneses kultūras nama mazajā zālē sirsnīgā gaisotnē tika svinēta „Pīlādzīša” desmitgade. Par senioru klubiņa biedru čaklajām rokām vēstīja rokdarbu izstāde, bet par desmit radošiem gadiem ikviens varēja pārliecināties „Pīlādzīša” foto un preses arhīva materiālos. Svētku dienā kopā ar pašreizējiem klubiņa biedriem bija tie, kuri stāvējuši pie klubiņa šūpuļa, atbalstītāji un draugi. Dzimšanas dienas pasākums iesākās ar kopīgi nodziedātu Kokneses himnu. Muzikālus priekšnesumus dāvāja dziedošā Skuju ģimene. Inese Skuja arī kā pasākuma vadītāja aicināja klātesošos kavēties atmiņās un sveikt „Pīlādzīti” svētkos.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (43)

VID uzsāk akciju “Iemet čeku – mēs to pārbaudīsim!”24.11.2015

Ņemot vērā uzņēmumu vidū aktuālo tendenci ļaunprātīgi iejaukties kases aparātu darbībā, samazinot to ieņēmumu apmēru, no kura būtu godprātīgi maksājami nodokļi valsts budžetā, Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) aicina ikvienu iedzīvotāju iesaistīties cīņā ar šo nelikumīgo parādību un ēnu ekonomiku kopumā. Kopīgiem spēkiem vēršoties pret nodokļu nemaksātājiem, izdosies sekmēt nodokļu ieņēmumu pieaugumu valsts budžetā un tas mums visiem nozīmēs arvien kvalitatīvākus valsts sniegtos pakalpojumus.

Tādēļ jau sākot ar šodienu, 2015. gada 24. novembri, VID klientu apkalpošanas centros visā Latvijā būs izvietotas īpašas kastes ar uzrakstu “Iemet čeku – mēs to pārbaudīsim!”. Tās paredzētas, lai ikviens iedzīvotājs VID klientu apkalpošanas centrā varētu nodot čeku vai kvīti par jebkuru veikto pirkumu vai saņemto pakalpojumu. Akcijā var piedalīties jebkurš čeks vai kvīts, kas izsniegta 2015. gada laikā.

printēt Lasīt visu ziņu

Koknesiešu panākumi volejbolā23.11.2015

21. un 22.novembrī Jēkabpilī notika Latvijas Volejbola Federācijas kausa izcīņas finālturnīrs U-15 grupas jauniešu komandām. Finālturnīrā piedalījās piecas labākās Latvijas jauno volejbolistu komandas no Daugavpils, Rīgas, Kokneses, Jēkabpils un Kuldīgas. Spraigās un interesantās spēlēs tika noskaidrotas labākās trīs komandas.

Kokneses jauniešu komanda četrās spēlēs zaudēja tikai vienu setu un pārliecinoši izcīnīja pirmo vietu iegūstot LVF kausu. Komandā spēlēja Kristers Dardzāns, Matīss Petjukēvičs, Edgars Kalnozols, Jurģis Rēķis, Aldis Sproģis, Raivis Pālēns, Helmuts Sokolovs un Matīss Šumskis. Visi komandas spēlētāji parādīja labas volejbola spēles iemaņas un komandas garu, kas arī deva augsto rezultātu. Otro vietu izcīnīja Daugavpils BJSS komanda, trešajā vietā Rīgas Volejbola skola, ceturtajā vietā Jēkabpils NSS komanda un piektajā vietā Kuldīgas NSS komanda.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Plūmes mūža stipendija – finiša taisnē19.11.2015

Šajos Saulgriežos apritēs pieci gadi, kopš ilggadējais Aizkraukles mērs Vilnis Plūme uz pilsētu un tās dzīvi raugās no mākoņa maliņas. Pateicoties pilsētnieku atbalstam, viņa vārdā nosauktā piemiņas stipendija līdz šim jau ir finansiāli atbalstījusi piecus aizkraukliešus viņu studiju gaitās. Lai šo stipendiju padarītu mūžīgu un tā turpmāk ik gadu turpinātu atbalstīt kādu Aizkraukles jaunieti, šobrīd vēl ziedojumos savācami 4286 eiro. Palīdzēsim šim Ziemassvētku brīnumam piepildīties!

printēt Lasīt visu ziņu

Noslēdzies ikgadējais biznesa ideju konkurss Kokneses novada iedzīvotājiem „ESI UZŅĒMĒJS!”19.11.2015

Lai atbalstītu un motivētu novada iedzīvotājus jaunu produktu vai pakalpojumu radīšanai un sekmētu saimnieciskās darbības attīstību novadā, no 2015.gada 1.oktobra līdz 30.oktobrim Kokneses novada dome organizēja otro biznesa ideju konkursu novada iedzīvotājiem „Esi uzņēmējs!". Pavisam kopā tika iesniegti seši pieteikumi. Konkursa pieteikumus izvērtēja vērtēšanas komisija, kuras sastāvā bija Kokneses novada domes pārstāvji, deputāti, uzņēmēji un uzņēmējdarbības konsultants.

printēt Lasīt visu ziņu

Ar pateicību tēvzemei un Koknesei18.11.2015

Latvijas valsts dzimšanas dienas priekšvakarā Kokneses kultūras namā skanēja pateicības vārdi mūsu tēvzemei un cilvēkiem, kuri augstu godā tur darba tikumu, latviskās vērtības un dalās ar citiem savā sirds siltumā un nesavtībā.

Kokneses novada iedzīvotājus un viesus svētku sarīkojumā sveica Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris: „Latvijas dzimšanas diena ir svētki mums katram, jo ikviens no mums ir daļa no Latvijas. Ne tikai svētku reizēs, bet ik dienu patiesi leposimies ar sasniegto un cildināsim ikvienu, kurš veido un attīsta Latvijas valsti! Paldies, ka esiet izvēlējušies par savām mājām Kokneses novadu! Ja ieskatāmies Latvijas kartē, mūsu mājas ir vietā , kur pukst cilvēka sirds – ne velti par mūsu saukli ir kļuvuši vārdi „Koknese – Latvijas sirds”. Izrunājot tos, mums ir jāapzinās, ka tā ir liela atbildība un cieņa pret savu valsti. Un to mēs apliecinām ar saviem darbiem un attieksmi. 2015. gads mūsu novada ritējumā paliks ar nozīmīgu veikumu katrā pagastā. Latvijas valsts dzimšanas diena ir brīdis, kad atskatīties uz paveikto un izvirzīt jaunus mērķus.”

printēt Lasīt visu ziņu galerija (63)

Koncertā tiksies vairākas paaudzes

13.11.2015 17:00 kur : Kokneses mūzikas skola

Draudzīgā, sirsnīgā atmosfērā sildīsimies mūzikas saulītē, priecāsimies par skaisto Latvijas rudeni un domās vēlēsim savai tēvu zemei saules mūžu! Aicinām uz neparastu Latvijas proklamēšanas gadadienas koncertu Kokneses Mūzikas skolā 13.novembrī plkst. 17:00!

Kokneses Mūzikas skolas audzēkņi, audzēkņu vecāki un skolotāji ar patīkamu satraukumu gatavojas 13.novembra koncertam “Muzicēju kopā ar ģimeni”.

printēt Lasīt visu ziņu

Tauta dzīvo savos varoņos

11.11.2015

„Tauta dzīvo savos varoņos”- šie brīvības dziesminieka Kārļa Skalbes vārdi apliecina tēvzemes aizstāvju nemirstību Mātes Latvijas sirdī.

11. novembrī – Lāčplēša dienā Kokneses novadā ar iedegto svecīšu gaismas ceļu pieminējām mūsu brīvības cīnītājus.

Kokneses Baznīcas kapos, Lāčplēša Kara ordeņa kavaliera Jāņa Filipsona atdusas vietā, uz mazu piemiņas brīdi pulcējās organizācijas „Daugavas Vanagi Latvijā” Kokneses nodaļas biedri un Kokneses novada domes pārstāvji. Patriotiskā organizācija šajā gadā uzņēmušies atbildību par šo kapa vietu. Sirmi vīri un kundzes, palīdzot Komunālās nodaļas darbiniekiem, bija glīti saposuši atdusas vietu, iedegtās svecītes un rudens ziedi izstaroja klusu pateicību. „Daugavas Vanagi Latvijā” vadītājs Jānis Mārtinsons klātesošajiem pastāstīja: „Jānis Filipsons dzimis 1893. gada 16. oktobrī Koknesē. 1915. gadā iestājies 4. Vidzemes latviešu strēlnieku pulkā. Par drošsirdību apbalvots ar Jura krustu IV šķiras. 1919. gadā piedalījies Zemgales, Kurzemes un Latgales atbrīvošanā. Lāčplēša Kara ordenis piešķirts 1921. gadā par varonību 1919. gada 22.novembra cīņā pie Smārdes. Dzīves gaitas pagājušas Kokneses pagasta „Ordeņos”. Miris 1966.g. 15. novembrī.” Dainis Vingris, Kokneses novada domes priekšsēdētājs, novēlēja: „Lai mūsu tautas vēstures apzināšanās dara gaišu mūsu nākotni.”

printēt Lasīt visu ziņu galerija (47)

Valsts svētku nedēļā daudzbērnu ģimenēm braucieni Pasažieru vilcienā par puscenu11.11.2015

AS „Pasažieru vilciens” no 16. Līdz 22.novembrim daudzbērnu ģimenēm piedāvā iespēju iegādāties vienreizējās braukšanas biļetes ar 50% atlaidi.

 Braucieni vilcienos ar atlaidēm ir AS „Pasažieru vilciens” dāvana mūsu klientiem Latvijas Neatkarības proklamēšanas dienā.

„Ar šo akciju vēlamies atgādināt, ka vilcieni ir ātrākais, ērtākais un lētākais pārvietošanās veids, popularizēt Pasažieru vilciens pakalpojumus un aicināt Latvijas iedzīvotājus aktīvāk izmatot vilcienu pasažieru satiksmi” uzsver AS „Pasažieru vilciens” valdes priekšsēdētājs A.Lubāns. Lai iegādātos biļetes ar atlaidēm jāuzrāda šādi dokumenti - vecākiem vai vecākiem ar bērniem – pases ar tajā norādītiem bērnu vārdiem un uzvārdiem vai „3+ Ģimenes karte” kopā ar personu apliecinošu dokumentu, savukārt bērniem – „3+ Ģimenes karte” kopā ar personu apliecinošu dokumentu. Papildu atlaidēm braucienam vilcienā piedāvājam apmeklēt Dzelzceļa muzeju Rīgā un Jelgavā. Ar VAS Latvijas dzelzceļš atbalstu svētku nedēļā uzrādot daudzbērnu ģimenes vilciena biļeti ieeja bez maksas.

Papildu informācijai: Egons Ālers: A/S „Pasažieru vilciens” Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs

printēt

Mārtiņdienas pēcpusdienā Bebru pagasta pirmsskolas izglītības iestādes „Bitīte”

11.11.2015

Mārtiņdienas pēcpusdienā Bebru pagasta pirmsskolas izglītības iestādes „Bitīte” mazie iemītnieki priecīgi apsveicinājās ar Runci Leopoldu, kurš par savu drošību domājot, tērpies atstarojošajā vestē, ar velosipēdu lepni iebrauca „dārziņa” pagalmā. Ciemiņš nebija ieradies tukšām rokām, bet ar mērķi bērniem un pieaugušajiem dāvināt atstarojošās vestes, jo šajā tumšajā laikā visiem jābūt redzamiem! Izrādās, ka Runcis Leopolds ir radinieks jau labi zināmajiem bērnu draugiem Runcim Rūdim un Bebram Bruno.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (13)

2015. gada Kokneses Goda pilsoņi10.11.2015

Ar Kokneses novada domes Kokneses Goda pilsoņa nosaukuma piešķiršanas komisijas 2015.gada 10.novembra lēmumu Nr.1 Kokneses Goda pilsoņa nosaukums 2015.gadā ir piešķirts

1.Ligitai Bērziņai

2.Ērikai Gailānei

3.Dainim Ginteram

4.Inesei Skujai

5.Silvijai Strodei

Jauno Kokneses Goda pilsoņu apbalvošana notiks 17. novembrī pulksten 17 Kokneses kultūras namā Latvijas Republikas 97. gadadienai veltītā svinīgā pasākumā.

Sveicam jaunos Kokneses Goda pilsoņus!

printēt
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top