faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Neesiet vienaldzīgi! Izsakiet savu viedokli publiskajā apspriešanā par Kokneses novada nākotni!Koknese veselīgāka vide visiem

ReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Koknesieši pārstāv Latvijas vieglatlētikas U-20 izlasi Baltijas sacensībās29.07.2016

28.jūlijā, Igaunijas pilsētā Rakverē notika Baltijas valstu sacensības vieglatlētikā U-20 grupā, kur Latvijas izlases sastāvā startēja arī divi Kokneses vieglatlēti – Agnese Vilcāne un Ilmārs Kalniņš. Agnese piedalījās šķēpa mešanas sacensībās un izcīnīja trešo vietu ar rezultātu, tuvu savam personiskajam rekordam, – 49.85 metri (Agneses personīgais rekords – 50.09 metri). Savukārt Ilmārs uzstādīja jaunu personisko rekordu tāllēkšanā – 6,88 metri, ar ko bija pietiekami 2.vietai. Tāpat Ilmārs startēja arī 4x100 metru stafetes skrējiena komandā un ar rezultātu 42.83 sekundes pietika trešajai vietai.

printēt Lasīt visu ziņu

Satiksmes ministrijas pārstāvji ierodas vizītē Kokneses pašvaldībā29.07.2016

28. jūlijā darba vizītē Kokneses novada domē viesojās Satiksmes ministrijas pārstāvji - parlamentārais sekretārs Edgars Tavars.

Vizītes laikā notika tikšanās ar Kokneses novada domes priekšsēdētāju Daini Vingri, domes izpilddirektoru Ilmāru Klaužu, Attīstības nodaļas vadītāja p.i. Māru Bitāni un projektu vadītāju Martu Utāni. Tikšanās laikā tika diskutēts par Kokneses novada teritorijā esošo valstij piederošo autoceļu pārbūves iespējām. Kokneses novada domes pārstāvji īpaši akcentēja nepieciešamību pēc autoceļa V922 “Vecbebri – Irši” asfalta seguma izbūves 10,25 km garumā, autoceļa V915 “Koknese-Odziena” (Paugu iela Koknesē) uzlabošanas, autoceļa V920 “Koknese – Vērene” pārbūves 1,91 km garumā, ceļa posma no A6 uz Likteņdārzu „Ziediņi – Sala” asfalta seguma izbūves 670 m garumā. Saistībā ar Likteņdārza potenciālo attīstību būtu nepieciešams izbūvēt gājēju ietvi un veloceliņu autoceļa A6 ceļa posmā 1,3 km garumā no rotācijas apļa līdz pagriezienam uz Likteņdārzu. Kā atzina Edgars Tavars, ņemot vērā nestabilo ekonomisko situāciju, ES fondu finansējuma piesaistes iespēju samazināšanos turpmākajos gados un kopējo Latvijas situāciju ceļu sakārtošanas jomā, iespēju robežās tuvākajos gados varētu plānot tikai atsevišķu, pašu noslogotāko valsts ceļu posmu pārbūvi Kokneses novadā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Par ceļa zīmēm uz ceļa Ozoli- Lobe25.07.2016

Bebru pagasta pārvalde informē, ka, sakarā ar mežizstrādes darbiem, A/S “Latvijas valsts meži” uz pašvaldībai piederošā ceļa Ozoli - Lobe 3.kilometrā (no Ozoliem) ceļa satiksmes drošības nodrošināšanai izvieto satiksmes regulēšanas ceļa zīmes. Esiet uzmanīgi un ievērojiet drošību uz ceļiem!

printēt

Deju kolektīvs „Irši” starptautiskajā apkārtceļojošā festivālā Ungārijā25.07.2016

Vidējās paaudzes deju kolektīvs „Irši” maija beigās nosvinēja 25 gadu jubileju. Kā dāvanu sev, dejotāji izvēlējās doties no 13.-18. jūlijam uz starptautisko festivālu Ungārijā. Festivālu organizēja Mako pilsēta, bet dažādi pasākumi notika vairākās vietās - Szegedā, Cserkeszolo, Kiralyhegyes. Tā bija lieliska iespēja iepazīties ar Ungāriju - tās skaisto dabu, vēsturi, kultūru. Festivālā piedalījās kolektīvi no Francijas, Slovākijas, Čehijas, Igaunijas un Latvijas. Latviju pārstāvējām mēs - deju kolektīvs „Irši” un Ogres kultūras centra deju kolektīvs „Aija”, ar kuru kopā sagatavojām koncerta programmu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

Daugavā ielaiž zandartu mazuļus21.07.2016

AS „Latvenergo” ir svarīga gan videi draudzīga elektroenerģijas ražošana hidroelektrostacijās, gan vienlaikus arī apkārtējās vides un bioloģiskās daudzveidības saglabāšana, tāpēc, 21. jūlijā turpinoties zivju resursu atjaunošanas pasākumiem Kokneses pagastā, pie piestātnes Gundegas, Daugavas baseina ūdenstilpē tika ielaisti 80 000 zandartu mazuļu, kas izaudzēti zinātniskā institūta (z/i) „BIOR” Tomes zivjaudzētavā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

Valsts atbalsts jūsu daudzdzīvokļu mājas renovācijai un energoefektivitātes paaugstināšanai21.07.2016

Skaista dzīve sākas ar laimīgiem cilvēkiem un sakārtotu vidi ap sevi. Lai palīdzētu Jūsu daudzdzīvokļu mājai tapt sakoptai un tādai, kas taupa gan energoresursus, gan saudzē iedzīvotāju maciņus, no šā gada pavasara Latvijā ir pieejama jauna valsts atbalsta programma no Eiropas struktūrfondiem daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanai.

Par daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmu stāsta “Attīstības finanšu institūcijas Altum” Zemgales reģiona vadītāja Mārīte Lazdiņa.

printēt Lasīt visu ziņu

Pirmais Liepājas Jauniešu festivāls19.07.2016

Šā gada 26. augustā pašā Liepājas sirdī, blakus koncertzālei “ Lielais Dzintars” notiks Pirmais Liepājas Jauniešu festivāls, kura tēma ir "Gaismas un Krāsas", un būtiska festivāla daļa būs jauno grupu konkurss! Aicinām piedalīties jebkura žanra un izmēra muzikāla apvienība, tāpēc, ja arī Tev ir vēlme un cīnīties par vērtīgām balvām aizpildi anketu http://ej.uz/LJFpieteiksanas līdz 14. augustam, un cīnies par galveno balvu – sava skaņdarba ierakstīšanu profesionālā studijā!

Uz festivālu aicinām arī citus Jauniešu centrus gan grupās, gan individuāli no citiem reģioniem. Viesiem ir iespēja arī nakšņot LBJC telpās, taču vietu skaits ir ierobežots, tāpēc piesakiet laicīgi dalībnieku grupu, rakstot uz epastu jauniesumaja@liepajasbjc.lv

printēt Lasīt visu ziņu

Brīvprātīgais darbs laukos13.07.2016

Aicinām Kokneses novada zemnieku saimniecību īpašniekus un lauku iedzīvotājus izmantot iespēju piesaistīt brīvprātīgos palīgus savā lauku saimniecībā. Sociālajā medijā Facebook izveidota platforma ar nosaukumu "Brīvprātigais darbs un iedvesma laukos", kur apvienot cilvēkus laukos un pilsētās, ļaujot abām pusēm iegūt savstarpēju labumu no abpusējas sadarbības vienā no sekojošiem veidiem:

printēt Lasīt visu ziņu

Jaunie elektrības sadales tarifi – noderīgi padomi12.07.2016

1. augustā stāsies spēkā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) apstiprinātie AS “Sadales tīkls” elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifi (elektrības sadales jeb piegādes tarifi). Mājsaimniecībām tiks pazemināta maksa par elektrības piegādi, kas lielākajai daļai iedzīvotāju kompensēs fiksēto maksu par elektrības pieslēguma nodrošināšanu. AS “Sadales tīkls” sniedz dažus noderīgus padomus, kas iedzīvotājiem būtu jāzina, lai sagatavotos gaidāmajām pārmaiņām.

printēt Lasīt visu ziņu

Dāvana, kas jāatdod citiem07.07.2016

„Dzejā kaist, sadeg un plēn, Lai ik rīts var kā Fēniksam aust” – tā par savu sūtību dzejā teic koknesiete Anita Liepiņa. Pavisam nesen ceļu pie lasītājiem sākusi viņas pirmā dzejas grāmata „Lejuplādes” – dziļš, emocionāls vēstījums par savu sirds redzējumu. 1.jūlija pēcpusdienā Kokneses pagasta bibliotēkā sirsnīgā svētku gaisotnē autori grāmatas atvēršanas mirklī sveica viņas draugi un tuvinieki, izdevniecības „Sava grāmata” vadītājs Atis Baumanis, bibliotēkas kolektīvs, fotokluba „Kokneses kadrs” un „Aizkraukles fotoklubs” biedri, biedrības „Mazā taka” domubiedri, sieviešu kora „Anima” dziedātājas un citi atsaucīgi dzejas cienītāji.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (12)

Uzsākta pieteikšanās mācībām par ES nozīmes zālāju apsaimniekošanu06.07.2016

Sākot ar šī gada augustu, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti (LLU) uzsāks vērienīga mācību projekta īstenošanu LAP investīciju pasākumu 2014. –2020. gadam ietvaros, kas turpināsies līdz 2018. gada beigām. Projekta laikā tiks piedāvātas mācības 4 mācību blokos – lauksaimniecība, pārtikas produktu (izņemot zivsaimniecības produktus) ražošana, mežsaimniecība un kooperācija.

printēt Lasīt visu ziņu

AS “Sadales tīkls” paaugstina elektroapgādes drošumu un kvalitāti Aizkraukles, Skrīveru, Kokneses un Pļaviņu novadā04.07.2016

Lai klientiem Aizkraukles, Skrīveru, Kokneses un Pļaviņu novadā nodrošinātu kvalitatīvu, nepārtrauktu un drošu elektroenerģijas piegādi, AS „Sadales tīkls” šogad novados realizēs 20 investīciju projektus, elektrotīkla atjaunošanā un uzlabošanā ieguldot vairāk nekā 1,5 miljonus eiro. Kopumā novados šogad plānots atjaunot vidējā sprieguma elektrolīnijas 24 km garumā, zemsprieguma elektrolīnijas pārbūvēt par kabeļu līnijām 22 km garumā, rekonstruēt vai izbūvēt jaunas 30 transformatoru apakšstacijas un uzsākt četru jaunu sadales punktu izbūvi. Pēc elektrotīkla pārbūves elektroapgādes drošums un kvalitāte uzlabosies vairāk nekā 7 000 klientu.

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses novada svētki 2016

01.07.2016

Ar krāšņu svētku gājienu, sagaidītiem tuviem un tāliem ciemiņiem, ar pasākumiem, kuros daudzināts Pērses un Daugavas vārds, nosvinēti gadskārtējie Kokneses novada svētki. Šoreiz svētku moto „Te, kur Pērse ar Daugavu tiekas” apliecināja – pie mūsu senatnes lepnuma – Kokneses viduslaiku pilsdrupām dziesmām apvītā Pērse savienojas ar likteņupi Daugavu.

1.jūlijā – svētku pirmajā dienā jau trešo reizi Kokneses kultūras namā notika mazo novadnieku sumināšanas svētki „Man blakus tava sirsniņa”, bet Zaļā tirgus laukumā svinīgi atklāja koktēlnieku Ivara un Aigara Rūrānu veidoto ozolkoka skulptūru – veltījumu Kokneses un Vitingenas (Vācija) 20 gadu sadraudzībai. Uz Kokneses novada svētku svinībām un, sagaidot šo draudzības gadskārtu, bija ieradusies delegācija no Vitingenas. Skulptūras atklāšanas brīdī Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris, uzrunājot draugus no Vitingenas, sacīja: „Mūsu draudzību man gribas salīdzināt ar latviešu spēka un izturības simbolu – ozolu. Šī ozolkoka skulptūra simbolizēs mūsu 20 gadu sadraudzību un solījumu, ka mūsu draudzība augs un kuplos kā stipri ozola zari! Draudzībai attālums nav šķērslis, bet skulptūrā izveidotā norāde uz Vitingenu mums vienmēr atgādina kurā pusē dzīvo mūsu draugi!” Skulptūrā interesantā salikumā redzami Kokneses novada ģerboņa elementi - pusmēness, atslēga un bīskapa zizlis, bet par abu pašvaldību draudzību vēstī Kokneses un Vitingenas ģerboņi. Ciemiņus iepriecināja ziņa, ka tāda pati skulptūra, tikai mazāka, rudenī aizceļos uz Vitingenu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (107)

Man blakus tava sirsniņa

01.07.2016 kur : Kokneses kultūras nams

Jau trešo gadu Kokneses novada svētku pirmajā dienā Kokneses kultūras namā pasākumā „Man blakus tava sirsniņa” tika sumināti mūsu visjaunākie novadnieki – bērniņi, kuri dzimuši laikā no 2015.gada jūnija līdz 2016. gada 31.maijam.

1.jūlija pievakarē Kokneses kultūras nama lielā zāle bija kā dūcošu bitīšu spiets un kā raibu puķu pļava. Sirsnīgo sarīkojumu atklāja Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris: „Cilvēkam lielākā vērtība ir ģimene un laimīga ir tā ģimene, kuras ligzdā čalo bērnu balsis. Arī mūsu novada lielākā vērtība ir ikviena ģimene, un mēs priecājamies par katru jaundzimušo bērniņu. No 2015.gada jūnija līdz 2016. gada 31.maijam Kokneses novadā pasaulē nākuši 49 bērniņi: 21 meitenītes un 28 zēni, tāpēc ar lepnumu varam sacīt: aug bērni, aug mūsu nākotne!”

printēt Lasīt visu ziņu galerija (55)

Par ūdensvada izbūvi Bebru pagasta Vecbebru ciemā30.06.2016

Informējam, ka Kokneses novada Bebru pagastā, Vecbebros, laikā no 2016.gada 27.jūnija līdz 26.augustam, notiks SIA “Ekolat” izstrādātā būvprojekta „Ūdensapgādes sistēmas izbūve Kokneses novada Bebru pagasta Vecbebru ciemā” (identifikācijas Nr. KND 2016/17) realizācija. Būvdarbus veiks SIA “Hektors”.

Ūdensvada tīklus paredzēts izbūvēt ar beztranšejas metodi divos dzīvojamo māju rajonos: “Līgotnes” - „Liepavoti” - „Gundegas” un “Vecbebru Profesionālās un internātvidusskolas” kalns - „Vējkalni” - “Imantas”- “Madaras” – “Pīlādži”.

Par ūdens padeves traucējumiem iedzīvotāji tiks informēti.

printēt
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top