faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Koknese veselīgāka vide visiem
Koknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Vilcienu satiksme Līgo svētku brīvdienās18.06.2015

Akciju sabiedrība “Pasažieru vilciens” atkārtoti informē, ka Līgo svētku brīvdienās tiks norīkoti vairāki papildu vilcieni maršrutos Rīga-Krustpils, Rīga-Daugavpils, Rīga-Rēzekne, Rīga-Madona, Rīga-Sigulda, kā arī vilciens Rīga-Gulbene 23.jūnijā. Pasažieru pārvadājumu labākai nodrošināšanai šajās dienās tehnisko iespēju robežās vairāku Daugavpils, Rēzeknes-Zilupes un Valgas virzienu vilcienu sastāvos tiks palielināts vagonu skaits. Saistībā ar darba dienas pārcelšanu no pirmdienas, 22.jūnija, uz sestdienu, 27.jūniju, noteiktas izmaiņas dīzeļvilcienu satiksmē.

printēt Lasīt visu ziņu

Par izmaiņām Aizkraukles un Krustpils virziena vakara vilcienu satiksmē 26.jūnijā17.06.2015

Akciju sabiedrība “Pasažieru vilciens” informē, ka 26.jūnijā tiks mainīti vairāku Lielvārdes, Aizkraukles un Krustpils virziena vakarā kursējošo elektrovilcienu un dīzeļvilcienu kustības saraksti. Izmaiņas vilcienu satiksmē noteiktas saistībā ar sliežu ceļu remontdarbiem dzelzceļa posmā Šķirotava-Salaspils.

printēt Lasīt visu ziņu

Uzņemšana Vecbebru Profesionālajā un vispārizglītojošajā internātvidusskolā16.06.2015

2015./2016.mācību gadā Vecbebru Profesionālā un vispārizglītojošā internātvidusskolā tiek uzņemti bērni:

Pirmsskolas izglītības grupā un pirmsskolas izglītības grupā ar jauktiem attīstības traucējumiem, vecumā 5-6 gadi un jaunāki.

Pirmsskolas izglītības programmas ir licencētas. Skolā tiek piedāvātas logopēda, psihologa, speciālā pedagoga nodarbības, kurās tiek sniegta iespēja bērniem vispusīgi attīstīties. Skolā ir izveidota Dabas vides estētikas studija, kurā skolēnam ir iespēja būt tuvāk dabai, darbojoties Silto smilšu iekārtā. Nodarbības vada sertificēti speciālisti. Darbošanās Silto smilšu iekārtā sniedz dziļu relaksāciju, nomierina hiperaktīvus un aktivizē pasīvos bērnus, attīsta koncentrēšanos un valodu, aktivizē mācīšanās spējas.

printēt Lasīt visu ziņu

Izlaidums Bebru pamatskolā 2015

16.06.2015 kur : Bebru pamatskola

Bebru pamatskolā 12. jūnijā sirsnīgi sveica 7 absolventus. Jau zināms, ka 4 meitenes turpinās mācības Rīgas skolās, 3 zēni pasaules līdzsvara nolūkā turēsies vairāk pie laukiem. Klases audzinātāja Linda Šmite novēl saviem audzēkņiem meklēt un atrast savu vietu dzīvē, dzīvot ar to labo, ko Bebru pamatskola mācījusi! Atcerēties skaistās klases ekskursijas uz Dunti, Sinevillu, Rundāles pili, Gaismas pili un Ventspili! Lai visu mūžu pavada ceļotprieks, redzētprieks un meklētalkas!

Foto: Dzintra Sniedze

Izmaiņas šo vilcienu satiksmē15.06.2015

Akciju sabiedrība “Pasažieru vilciens” informē, ka 25.jūnijā dīzeļvilcieni Nr.808 Rīga-Zilupe un Nr.807 Zilupe-Rīga kursēs maršrutā Rīga-Sakstagala stacija-Rīga, savukārt posmā Sakstagals-Zilupe-Sakstagals pasažieru pārvadājumi tiks nodrošināti ar autobusiem, kuros būs derīgas dzelzceļa braukšanas biļetes.

Izmaiņas šo vilcienu satiksmē noteiktas saistībā ar sliežu ceļu remontdarbiem dzelzceļa iecirknī Sakstagals-Rēzekne-2.

printēt Lasīt visu ziņu

Pērses pamatskolas izlaidums 2015

13.06.2015 kur : Pērses sākumskola

13. jūnijā Pērses pamatskolā svinīgā noskaņā, smaržojot meijām, pagāja šīs skolas 64. izlaidums, kurā kopā ar prieku par absolventiem, kuri skolas atmiņā paliks kā uzņēmīgi un mērķtiecīgi jaunieši, bija jūtama arī skumja noskaņa. Ar 2015. gada 1.septembri Pērses pamatskola darbosies kā sešklasīgā pamatskola.

Izlaidumā laba vēlējumus turpmākajam ceļam saņēma septiņi absolventi: Aiga Bērziņa, Laura Bite, Rimants Kalniņš, Ričards Reismanis, Lauris Riekstiņš, Agnese Skrīvere un Linda Soloveika. Klases audzinātāja Olita Ruža un direktore Gaļina Kraukle teic, ka ir liels gandarījums par jauniešiem, kuri ļoti labi nokārtoja eksāmenus, visus skolas gadus bija sabiedriski aktīvi, apveltīti ar radošu garu un veselīgu humoru. Daži jaunā ceļa sācēji izvēlējušies mācības turpināt Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā, Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā, Aizkraukles arodskolā, vēl citi dosies uz Rīgu. Lai viņiem labs ceļavējš un mīļas atmiņas par skolu!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Izlaidums Vecbebru Profesionālajā un vispārizglītojošā internātvidusskolā 2015

12.06.2015 - 12.05.2015 kur : Vecbebru tehnikums

Vecbebru Profesionālajā un vispārizglītojošā internātvidusskolā 12. jūnijā 9. klases izlaidumā tika sirsnīgi sveikti 11 absolventi un klases audzinātāja Biruta Batņa. Šajā dienā izlaidums bija arī Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas 12. klases 8 skolēniem. Klases audzinātāja Irēna Upmale novēlēja viņiem atrast savu vietu dzivē!

Atgādinājums visiem zemju īpašniekiem vai to lietotājiem par zāles pļaušanu īpašumos09.06.2015

Kokneses novada dome, pamatojoties uz 29.09.2010.saistošo noteikumu Nr.19 “Kokneses novada sabiedriskās kārtības noteikumi” punktiem 3.8.5. un 3.8.6., aicina visus zemju īpašniekus un lietotājus sakopt īpašumus, nopļaujot zāli. Saistošo noteikumu neievērošanas gadījumā īpašniekiem vai zemes lietotājiem tiks izteikts brīdinājums vai uzlikts naudas sods.

29.09.2010.saistošo noteikumu Nr.19 “Kokneses novada sabiedriskās kārtības noteikumi” punkti 3.8.5. un 3.8.6. nosaka:

printēt Lasīt visu ziņu

Bebru pamatskola aicina pieteikties 1.klases skolēnus08.06.2015

Bebru pamatskola aicina pieteikties 1.klases skolēnus 2015./2016.mācību gadam. Dokumentus iesniegt līdz 1.jūlijam.

printēt Lasīt visu ziņu

Koknesieši 35. Starptautiskajās Hanzas dienās Vīlandē08.06.2015

Reizi gadā, vasaras sākumā, atdzimst viduslaiku teiksmainās noskaņas, kad vienkopus pulcējas vēsturiskās Hanzas līgas pilsētu pārstāvji, lai prezentētu savas pilsētas un apmainītos idejām ciešākai sadarbībai, tādējādi no jauna iedzīvinot Hanzas līgas tradīcijas.

No 4. līdz 7. jūnijam Igaunijā, Vīlandē (Viljandi) 35. Starptautiskajās Hanzas dienās piedalījās arī koknesiešu delegācija - Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris un citi domes pārstāvji, „Kokneses tūrisma centrs”, vidējās paaudzes deju kolektīvs „Liepavots”, spēlmaņu kopa „Skutelnieki”, kā arī Kokneses novada Bebru pagasta zemnieku saimniecības „Vecsiljāņi” pārstāvji ar izslavēto „Ievas sieru”. Grandiozajā svētku atklāšanas parādē starp 75 pilsētu karogiem no 15 valstīm plīvoja arī senās Hanzas pilsētas Kokenhusenas - Kokneses karogs.

Vīlande - mājīgā mazpilsēta ar senu vēsturi atrodas gleznaina ezera krastā, uz kuru paveras lielisks skats no augstajām 13. gadsimta Vīlandes Livonijas ordeņa pilsdrupām. Pilskalnu malā pie baznīcas atrodas Kondasa mākslas centrs. Tieši Paula Kondasa glezna „Zemeņu ēdāji” ir iedvesmojusi radīt milzīgas zemenes pilsētas ielās.

Svētku dienās Vīlandes pilsētas centrs pārvērtās par omulīgu un dzīvespriecīgu viduslaiku tirgus laukumu ar daudzveidīgiem ielu koncertiem.

Katra pilsēta savā stendā atklāja sev raksturīgo, uzsverot piederību senajai Hanzas brālībai. Rīga, Limbaži, Straupe, Kuldīga, Valmiera, Cēsis un Koknese – Latvijas Hanzas pilsētas pārsteidza svētku apmeklētājus ar interesantiem tūrisma piedāvājumiem, latvisko dzīves ziņu un garšu! „Kokneses tūrisma centra” iekārtotajā Kokneses stendā starp iepriekšējos gados izdotajiem informatīvajiem izdevumiem uzmanību piesaistīja pavisam jauns - tikko klajā nācis izdevums, kurš tapis sadarbībā ar Latvijas Hanzas savienības pilsētām un Tūrisma attīstības valsts aģentūras finansiālo atbalstu. Īpašu atzinību apmeklētāju vidū ieguva Kokenhusenas spēka dzēriens jeb Koknesē audzētu kaņepju uzlējums. Vislabākās atsauksmes tika veltītas zemnieku saimniecības „Vecsiljāņi” piedāvātajam „Ievas sieram” un tā atraktīvajiem tirgotājiem. Kur gan vēl citur ir tik daudz krāsu, smaržu un skaņu bagātība, cilvēku smaidošās sejas, kā vietā, kur satiekas senās Hanzas pilsētas!

„Kokneses tūrisma centra” direktore Daina Liepiņa teic: „Tikšanās šajos svētkos ir vērtīga pieredze un informācijas apmaiņa. Ar gandarījumu jāatzīst, ka Koknese ar katru gadu kļūst arvien atpazīstamāka citu Hanzas pilsētu vidū. Aplūkojot mūsu stendu, gan igauņi, gan citu valstu vecākās paaudzes tūristi atklāja: „Jā, mēs zinām, kur ir Koknese! Atceramies Kokneses viduslaiku pilsdrupas!” Protams, daudzi arī Kokneses vārdu izdzirdēja pirmo reizi vai arī bija pabijuši cituviet Latvijā, bet pēc mūsu stāstītā teica: „Brauksim ciemos!”

5. jūnijā spēlmaņu kopa „Skutelnieki” svētku baudītājiem dāvāja divus koncertus. „Skutelnieku” vadītājs Uldis Bērziņš, uzrunājot klausītājus, sacīja: „Mums visas dziesmas ir par mīlestību!” Visdedzīgākie viņu atbalstītāji bija savējie – „Liepavots” dejotāji. Jo kur skan mūzika, tur jābūt arī dančiem!

Nākamajā dienā mūžam smaidīgie un nenogurdināmie vidējās paaudzes deju kolektīva „Liepavots” dejotāji, skatītāju aplausu pavadīti, divos koncertos nodejoja astoņas dejas pēc kārtas ar mazām „Skutelnieku” muzikālām pauzēm. Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris par atbalstu un piedalīšanos Hanzas dienu norisē pateicās visiem pašdarbniekiem un vidējās paaudzes deju kolektīva „Liepavots” vadītājai Intai Balodei un spēlmaņu kopas „Skutelnieki” vadītājam Uldim Bērziņam. Koknese citu Hanzas pilsētu savienības vidū var lepoties ar to, ka godam saglabā savas vēsturiskās tradīcijas, attīsta tūrisma iespējas un pulcē kopā vislabākos pašdarbniekus!

Jau ir zināms, ka 2016. gadā no 9. līdz 12. jūnijam 36. Starptautiskās Hanzas dienas norisināsies Norvēģijā, Bergenā.

Sarmīte Rode

Anitas Šmites foto

printēt Lasīt visu ziņu galerija (69)

Svētkos uzzied Kokneses novads

03.06.2015 - 05.06.2015

Ar liepziedu smaržu, saules labvēlību, saviļņojošu svētku gājienu, kopības sajūtu, uzgavilējot dziesmai un dejai, tikko nosvinēti Kokneses novada svētki – krāšņākais vasaras notikums Latvijas sirds vietā Koknesē.

Svētku nedēļā pasākumi pagasta iedzīvotājiem norisinājās Iršos un Bebros, bet Koknesē svētki iesākās 3. jūlija vakarā ar svinīgu sarīkojumu - jauno novadnieku sumināšanu. Svētku noskaņa turpinājās veidojot ziedu paklāju pie Kokneses pasta nodaļas. Ar vasaras ziedu veltēm piepildījās Kokneses, Bebru un Iršu ziedošās sirsniņas. Vakarēšana Blaumaņa pagalmā sauca dziedāt līdzi folkloras kopai „Urgas” un kapelai „Aizezeres muzikanti”. Ingunas Strazdiņas lasītie Rūdolfa Blaumaņa noveles „Purva bridējs” fragmenti un viktorīna par rakstnieka jaunības gaitām Koknesē bija rosinošs iesākums, lai satumstot smaržīgajām liepām, uz lielā ekrāna mēs no jauna satiktos ar latviešu mākslas filmas „Purva bridējs” varoņiem. Pasākuma laikā tika apbalvoti fotokluba "Kokneses kadrs" rīkotā konkursa "Zaļš un vēl zaļāks" labāko darbu autori. Par labāko konkursā atzīts Ingus Pugačovs.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (306)

Valsts prezidenta Andra Bērziņa vizīte Likteņdārzā02.06.2015

Foto reportāža. 1. jūnijā "Kokneses fonda" dibinātāji, Kokneses novada politiski represēto apvienības pārstāvji un novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris sveica Valsts prezidentu Andri Bērziņu vietā, kuru kopīgi ar visas Latvijas tautas atbalstu veidojam mūsu cilvēkiem, lai dotu mierinājumu pagātnei, spēku šodienai un iedvesmotu piepildīt savus sapņus nākotnē. Par prezidenta viesošanos Kokneses Likteņdārzā vēstīs Prezidenta veiktais ieraksts Likteņdārza Viesu grāmatā: "Šis ir lielisks veltījums nākotnei. Paldies iniciatoriem, veiksmi šī lielā darba turpinātājiem!", kā arī iestādītais ozols ar simbolisku vēlējumu "Lai citi koki neaizsegtu sauli".

printēt Lasīt visu ziņu galerija (26)

Par meža ugunsnedrošo laikposmu28.05.2015

Informējam, ka Valsts meža dienests visā valsts teritorijā noteicis ar 2015. gada 25. aprīli noteicis meža ugunsnedrošā laikposmu, pamatojoties uz 2004. gada 17. februāra Ministru kabineta noteikumu Nr.82 "Ugunsdrošības noteikumi" 29.punktu un hidrometeoroloģisko prognozi. Būsim uzmanīgi, darbojoties meža teritorijās!

printēt

27.jūnijā Koknesē piestās Pasaules miera skrējiena starptautiskā komanda

27.05.2015 15:00

No 25. līdz 29. jūnijam Pasaules miera skrējiena „Peace Run” Eiropas posma ietvaros Latvijā viesojas daudznacionālā skrējēju komanda, sākot skrējienu no Daugavpils uz Jēkabpili, turpinot ceļu uz Ogri un Jelgavu.

Jau otro gadu pēc kārtas Pasaules miera skrējiena komanda savā maršrutā iekļāva arī Koknesi. 27. jūnija dienas vidū pagasta bērni un jaunieši kopā ar Kokneses sporta centra (KSC) organizētās peldēšanas nometnes dalībniekiem, KSC direktora Dāvja Kalniņa vadībā, pie Kokneses robežas sagaidīja starptautisko miera skrējiena komandu un piebiedrojoties viņiem, veica skrējienu līdz Kokneses pils parkam. Viena no komandas dalībniecēm, skrējiena organizētājām Latvijā, pastāstīja: „Pasaules miera skrējiens ir kā simboliska vēsts ar skriešanas starpniecību paust vienotību un sadraudzību starp dažādu tautību un pārliecību cilvēkiem. Skrējiena būtība ir ar skriešanas palīdzību vienot cilvēkus ar visām viņiem

printēt Lasīt visu ziņu galerija (43)

Festivāls "Likteņupes dziesma" Likteņdārzā

27.05.2015 kur : Likteņdārzs

2015.gada 27.maijā Likteņdārzā notiks jau trešais festivāls kopprojekta "Latvijas dziesma" ietvaros. Projekts sastāv no četriem festivāliem "Uguns dziesma", "Zemes dziesma", "Likteņupes dziesma", kā arī "Debess dziesma". Festivāls tiek rīkots sadarbībā ar Rīgas 4.speciālo internātpamaskolu un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu.

Festivāla mērķi ir sekmēt bērnu un jauniešu ar speciālām vajadzībām nacionālās un valstiskās identitātes, patriotisma veicināšanu, līdzdarboties kultūrvēsturiskā mantojuma pētniecībā, saglabāšanā un sabiedriskās un kultūras dzīves veidošanā apziņoties tikumiskās, ētiskās un estētiskās vērtības. Tāpat ar festivāla norisi tiks nostiprināta sepciālo skolu repertuārs "Mēs rakstam sevi Dziesmusvētkos", kas tiks atskaņots XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (20)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top