faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Koknese veselīgāka vide visiem
Koknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Dzeja nemelo!07.09.2015

printēt

6. septembrī aicinām uz pirmo jogas dienu Likteņdārzā

06.09.2015

Šo svētdien, 6. septembrī, Likteņdārza pļavā, kur paredzēts Lielais kalns, pirmoreiz notiks jogas diena, ko organizē „Daba Yoga”. Šajā dienā plānotas divas nodarbības – pulksten 12 - Aijas Dvinskas vadībā un pulksten 13.30 - Valda Svirska vadībā. Aicinām pavadīt septembra pirmās nedēļas nogales svētdienu garīgās un fiziskās aktivitātēs Likteņdārzā.

Kopš Likteņdārza pirmajiem īstenošanas gadiem līdztekus dārza būvniecībai katru gadu dārzā notikuši dažādi sabiedriskie pasākumi - ziedojumu akcijas „Top Latvijas Likteņdārzs” LTV 1 tiešraides koncerti, ikgadējā 18. novembra saulrieta vērošana dārza amfiteātrī, speciālo skolu ikgadējie festivāli, kāzu ceremonijas, kristības, koncerti, dzimtu, klasesbiedru, studentu grupu, korporāciju salidojumi un tikšanās.

printēt Lasīt visu ziņu

Mācību gada sākumā AS „Sadales tīkls” aicina atgādināt bērniem elektrodrošības noteikumus04.09.2015

Lai jaunais mācību gada sākums ikvienam paietu droši un bez raizēm, AS „Sadales tīkls” aicina gan vecākus, gan skolotājus atgādināt bērniem par elektrodrošību, īpaši uzsverot elektrodrošības noteikumus, izmantojot mājsaimniecībās pieejamajās elektroierīces un pavadot no mācībām brīvo laiku ārpus telpām un dabā.

Šogad reģistrētas 34 elektrotraumas, 9 - bērniem.

printēt Lasīt visu ziņu

Top Daugavas iela03.09.2015

Jau no š.g. 20.jūlija notiek Kokneses pagasta Daugavas ielas pārbūves darbu veikšana. 3.septembrī SIA "Krustpils" meistari ir sākuši veidot pirmo asfalta posmu. Vēlam veiksmi darbos!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Kokneses novada pedagogu augusta tikšanās31.08.2015

28.augustā notika Kokneses novada pedagogu augusta tikšanās, kurā pulcējās pedagogi no visām Kokneses novada izglītības iestādēm. Pedagogus jaunajā mācību gadā sveica Kokneses novada domes izpilddirektors Ilmārs Klaužs, savā sveicienā uzsverot pedagogu lomu jaunās paaudzes audzināšanā. Par ieguldījumu un atbalstu XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos tika pasniegtas Valsts izglītības satura centra pateicības Kokneses novada domes priekšsēdētājam Dainim Vingrim, Kokneses novada svētku koordinatorei Jolantai Nīcgalei-Kondrātei, I. Gaiša Kokneses vidusskolas direktoram Mārim Reinbergam, Vecbebru profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas direktoram Jānim Bakmanim, Kokneses mūzikas skolas direktorei Silvijai Cīrulei. Pedagogus ar jaunākajām aktualitātēm izglītības jomā 2015./ 2016. mācību gadā iepazīstināja izglītības darba speciāliste Lauma Āre.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Sagatavots ikgadējais pārskats par Kokneses novada attīstības programmas īstenošanu 2014. gadā31.08.2015

Aicinām iedzīvotājus iepazīties ar Kokneses novada domes Attīstības nodaļas sagatavoto ikgadējo pārskatu par Kokneses novada ilgtspējīgas attīstības stratēģijas 2013.-2037.gadam un attīstības programmas 2013.-2019.gadam īstenošanu 2014.gadā. Tajā ir atspoguļoti Kokneses novada domes 2014.gadā paveiktie darbi un īstenotie projekti saistībā ar novada attīstības programmas investīciju plānā ietvertajām aktivitātēm. Šis ir otrais pārskats par attīstības programmas izpildi, tāpēc ir iespējams izvērtēt Kokneses novada attīstību divu gadu periodā.

Kopumā pārskatā sniegts vairāk kā 50 uzraudzības rādītāju salīdzinājums, kā arī analizēta Kokneses novada ekonomiskā attīstība uz kaimiņu pašvaldību fona.

Pārskats pieejams Kokneses novada domes Attīstības nodaļā un novada mājaslapā www.koknese.lv sadaļā Pašvaldība – Attīstības plānošanas dokumenti.

Pārskats elektroniskā formā

printēt

Kokneses novada mežos redzēts lācis27.08.2015

Nav joka lieta mēnesnīcā sastapties ar ķepaini. Kokneses novada mednieku kluba „Ķepainis” mednieks Jurijs Tarasovs sava kluba nosaukuma vārdabrāli teju vaigā skatīja 26. augusta naktī ap pulksten 23.05 Bebru pagasta Ozolu pusē pie mājām „Jaundruvas”, netālu no Meņģeles robežas. Jurijs stāsta: „Sēdēju medību tornī, gaidot parādamies kādu mežacūku. Debesīs spīdēja spožs mēness. Atskanot koku krakšķēšanai, pēkšņi pamanīju no meža iznākam lielu dzīvnieku. Sākumā šķita, ka nācējs ir alnis. Tad aptvēru, ka nopļautajā kviešu laukā stāv varens lācis. Uzslējies uz pakaļkājām, drošais meža iemītnieks nodemonstrēja savu divmetrīgo augumu. Domāju, ka viņš ir atnācis no Meņģeles mežiem.”

Zinot šo faktu, ogotājiem un sēņotājiem jābūt vērīgiem un piesardzīgiem. Mednieki teic, ka ieraugot tuvumā ķepaini, nevajag skaļi kliegt, vicināties ar rokām, bēgt, bet mierīgi atkāpties. Latvijas mežos reti sastopamo dzīvnieku ir kategoriski aizliegts medīt.

Sarmīte Rode

printēt

Senioru koris kļūs jaunāks27.08.2015

“...Mans mūžs, kā mirklis īss skrien debesīs un staro dziesmās..." Rindas no Kl. Fransuā dziesmas “ Mans ceļš” ir ne tikai Fr.Sinatras populārās dziesmas rindas, bet arī kora “ Labākie gadi” vadmotīvs.

1999.gadā dibinātais koris šogad vēlas īstenot Raiņa teikto: “ Pastāvēs, kas pārvērtīsies!” Ir pienācis brīdis, kad vēlamies mainīt kora nosaukumu, kora statusu - no senioru kora pārtapt jauktajā korī, kurā, blakus cienījamu vecumu sasniegušiem dziedātājiem, muzicētu arī koknesiešu vidējā paaudze.

printēt Lasīt visu ziņu

Septembris – Clean R tīrības mēnesis Kokneses novadā27.08.2015

Sākoties rudenim, Kokneses novada iedzīvotājiem tiek dota lieliska iespēja – pilnīgi bez maksas atbrīvoties no sadzīvē nederīgām, savu laiku nokalpojušām elektriskām un elektroniskām iekārtām!

Elektriskās un elektroniskās iekārtas pieņemsim : š.g. 12. septembrī

- Iršos, pie skolas ēdnīcas - plkst.08:00 – 09:30

- Bebros pie ambulances - plkst.10:00 – 11:30

- Koknesē, pie Katlumājas - plkst.11.45 – 13:15

- Koknesē Stacijas laukumā - plkst.14.30 – 15.30

- Bormaņos pie veikala - plkst.15:30 – 17:00

printēt Lasīt visu ziņu

DAUGAVAS DZIESMU GRĀMATA26.08.2015

2014.gada nogalē biedrība „Aizkraukles reģionālā Tautskola” iesniedza projektu Daugavas Savienībai ar mērķi apkopot un pierakstīt Daugavas krastos dzīvojošo dzejnieku un komponistu radītās dziesmas par un ap Daugavu, kā arī aicināt radīt jaunas dziesmas. Projekts tika atbalstīts un tam piešķirts finansējums- EUR 590,-

No šīm dziesmām tiks izveidots kvalitatīvs prezentācijas materiāls, kuru varēs izmantot gan autori, gan pašvaldības ar autoru atļauju. Tas popularizēs mūsu komponistu un dzejnieku literāro un muzikālo veikumu.

Plānojam, ka nākamajā gadā dziesmas tiks aranžētas un ieskaņotas mūzikas ierakstu studijā, kā arī izveidota koncertprogramma.

Aicinām atsaukties dziesmu autorus, kuri savus darbus veltījuši Daugavai un vietām ap to: pa tālr.29497587 (Anitai) vai e-pastā muzgrafika@inbox.lv (Jānim)

printēt

Iespaidiem bagāta diena Rīgā un Mārupē24.08.2015

20. augustā Kokneses novada politiski represēto nodaļas biedri ar mazbērniem un piepulcējot vēl citus Kokneses jauniešus devās ekskursijā uz Rīgu un Mārupi. Kopā ar sava novada ļaudīm braucienā piedalījās Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris.

Pa ceļam uz Rīgu ekskursanti Lēdmanē apskatīja trušu pilsētiņu. Rīgā ceļš veda uz Stūra māju - Latvijas Okupācijas muzeja piedāvāto izstādi par baisākā PSRS varas instrumenta - čekas (pēdējais oficiālais nosaukums - Valsts drošības komiteja) darbību Latvijā. Izstāde izveidota čekas ēkā Rīgā, Brīvības ielā 61, ko tautā sauca par Stūra māju. Jaunajai paaudzei tā bija emocionāla un izzinoša vēstures stunda. Turpinājumā koknesieši apskatīja unikālo jūgendstila arhitektūras pieminekli - kultūras pili Ziemeļblāzma, kas ir nozīmīgs, plašs un mūsdienīgs Latvijas kultūras centrs.

Ekskursijas noslēgumā sirsnīga izvērtās ciemošanās pie draugiem – Mārupes politiski represēto nodaļas biedriem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (11)

Skolas soma - 201524.08.2015

No 10.augusta līdz 1.septembrim - nāc un piedalies akcijā

„Skolas soma – 2015”

Ziedo Kokneses novada maznodrošināto ģimeņu bērniem:

naudu mācību līdzekļu iegādei, ziedojumu kaste - veikalā „Ataudze” (Koknesē, 1905.gada ielā 4);
skolas mācību piederumus (pildspalvas, zīmuļus, burtnīcas, klades, nošu burtnīcas, burtnīcu / grāmatu vāciņus utt.), somas. Nest uz Kokneses Dienas centru vai Sociālās palīdzības istabu Bebros.
Par saziedoto naudu tiks sagādātas kancelejas preces un mācību piederumi, kas tiks dāvināti Kokneses novada pirmklasniekiem.

Informācija LSK Kokneses novada nodaļās, vai pa tālr. 26127981 (Koknesē) 26423431 (Bebros).

printēt
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top