faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Koknese veselīgāka vide visiem
Biznesa ideju konkurss „ESI UZŅĒMĒJS KOKNESES NOVADĀ!”
Koknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaClean rŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Daugavas krastu nostiprināšana Likteņdārzā26.08.2014

Noslēdzoties konkursam par Daugavas krastu nostiprināšanu Likteņdārzā, jau sākti Daugavas krastu nostiprināšanas darbi. Šis ir pirmais valsts tiešais ieguldījums Likteņdārzā, kas par tautas saziedotajiem līdzekļiem top kā dāvana Latvijai 100. dzimšanas dienā.

Valsts SIA „Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra” izsludinātajā atklātajā iepirkuma konkursā par uzvarētāju atzīta un darbus 212 388 eiro apjomā veiks SIA „Jēkabpils PMK”.

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses pilsdrupās uzsākta sienu fragmentu konservācija25.08.2014

Lai novērstu avārijas situāciju Kokneses pilsdrupu atsevišķu iekšējo sienu fragmentos, kopš jūlija pilsdrupās sākušies konservācijas darbi: sienu noturības atjaunošanai paredzēta mūru, pārsedžu, arku un mūrējuma čaulas virsmas stiprināšana, izvirzīto, nestabilo mūra daļu nostiprināšana ar nerūsējošā tērauda stieņiem. Galvenais plānoto restaurācijas darbu uzdevums ir maksimāla autentiskā materiāla saglabāšana. Konservācijas darbi tiek veikti divos posmos: par pašvaldības budžeta līdzekļiem (10 510,08 EUR apmērā, kurā ir iekļauti 1700 EUR no Valsts Kultūrkapitāla fonda) un par Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas finansējumu (18 000,00 EUR) no Kultūras pieminekļu izpētes, glābšanas un restaurācijas programmas 2014.

Konservācijas darbus veic SIA „KMT Projekts”, būvuzraudzību – SIA „PV Pārvalde”. Tehnisko projektu izstrādāja SIA „Arhitektoniskās izpētes grupa”.

Darbus plānots pabeigt līdz šī gada 20.oktobrim.

printēt

Krustabas Kokneses pilsdrupās25.08.2014

Cilvēka dzīvē ir trīs lielie mūža godi: krustabas, vedības un bedības. Katrs ar godu godājams un svinams. Latviešu tradicionālajā kultūrā krustabas svinētas divas dienas, jo tikai otrajā dienā ir darināts šūpulis, tas kārts un pāde tikusi pie dāvanām. Mūsdienās gandrīz vienmēr šis gods ir vienas dienas vai dažu stundu garumā.

Folkloras kopa "Urgas" jau vairākkārt ir atsaukusies aicinājumiem iet kūmās un vadīt krustabu godu, bet nevienu reizi vēl līdz šim tas nav noticis Kokneses pilsdrupās. Bet jāsaka, ka šai vietā ir labi, un to var darīt! Par to mēs esam pārliecinājušies arī senlatviešu kāzu norisēs. Te patīk gan kāziniekiem, gan tagad arī krustabu viesiem. Paldies laipnajiem darbiniekiem, kas vienmēr uztur Kokneses vienu no svarīgākajiem tūrisma objektiem kārtībā!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (12)

Kokneses kauss 2014

23.08.2014

23. augustā plkst. 9.00 Koknesē, Ozolkalnu šautuvē (Priedītēs) norisināsies atklātās sacensības ”KOKNESES KAUSS 2014”, kuras organizē mednieku klubs "Ķepainis". Sacensībās drīkst piedalīties ikviena fiziska persona, kura samaksājusi sacensību dalības maksu, apguvusi nepieciešamās iemaņas pareizi rīkoties ar ieroci.

Sacensību nolikums.

Top Latvijas Likteņdārzs!14.08.2014

9. augustā LTV1 tiešraidē notika jau sestā Latvijas Televīzijas (LTV) un „Kokneses fonda” organizētā ziedojumu akcija „Top Latvijas Likteņdārzs!”, kuras laikā pa ziedojuma tālruni tika savākti 34388, 14 eiro. Pavisam šogad akcijā saziedoti 81148,14 eiro, iekļaujot ienākumus labdarības pasākumā Gaismas pilī, pašvaldību sniegto līdzfinansējumu, ziedojumus un dāvinājumus uz Fonda norēķinu kontu un Likteņdārzā uz vietas. Latvijas Televīzija izsaka dziļu patiecību visiem atbalstītājiem!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (81)

Baltijas ceļam 2514.08.2014

Baltijas ceļš bija nozīmīgs tautas emocionālās vienotības un kolektīvās atmiņas veidotājs .1989. gada 23. augustā vairāk nekā miljons iedzīvotāju sadevās rokās, lai veidotu 600 km garu cilvēku ķēdi caur trim Baltijas valstīm, vienojot Igauniju, Latviju un Lietuvu centienos pēc brīvības. Šī akcija bija kā kopīgs pieprasījums 1939. gada 23. augustā parakstīto Molotova-Ribentropa pakta slepeno papildprotokolu publiskai atzīšanai un Baltijas valstu neatkarības atjaunošanai. 2009. gadā Baltijas ceļš tika iekļauts UNESCO "Pasaules atmiņa" dokumentālā mantojuma sarakstā.

Aicinām atsaukt atmiņā laiku pirms 25 gadiem un kopīgi dalīties piedzīvotajā, uz mirkli sadodoties rokās

Tiekamies 23.augustā plkst. 15.00

Aizkraukles pilsētas centrālajā laukumā

printēt Lasīt visu ziņu

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Latvijas Pašvaldību savienība vienojas par sadarbību lauku attīstībā12.08.2014

Otrdien, 12. augustā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) Reģionālās attīstības un pašvaldību sadarbības komitejas priekšsēdētājs Gints Kaminskis parakstīja protokolu par Zemkopības ministrijas (ZM) un LPS turpmāko sadarbību lauksaimniecības, mežsaimniecības, zivsaimniecības un lauku teritoriju attīstībā.

printēt Lasīt visu ziņu

Arī augustā un septembrī aicinām teikt darba devējus, kuri nodarbina personu ar invaliditāti04.08.2014

Saprotošāki, atbildīgāki un solidārāki nekā citi – tādi ir personu ar invaliditāti darba devēji, kas brīvprātīgi dara vairāk, nekā kāds no viņiem to varētu prasīt. Uzņēmīgāki, drosmīgāki un spītīgāki nekā citi – tādi ir cilvēki ar invaliditāti, kas atrod savu īpašo darba devēju un nodibina attiecības, kas nes augļus abām pusēm.

Kā viņi atrod viens otru? Kas nosaka to, kā izveidojas sadarbība? Ko iegūst viena un otra puse? - to vēlamies uzzināt un pastāstīt, lai vairotu pārliecību, ka sadarbība starp uzņēmēju un personu ar invaliditāti ir iespējama.

printēt Lasīt visu ziņu

Zemgales seniori aktīvi apgūst datorzināšanas04.08.2014

Lattelecom sociālās atbildības iniciatīvas Pieslēdzies, Latvija! bezmaksas datorkursiem pieteikušies gandrīz 300 Zemgales reģiona seniori, ar lielāko aktivitāti Jēkabpils un Jelgavas pilsētās un novados, kā arī Dobeles un Bauskas novados.

Katrs trešais Zemgalē reģistrētais apmācību dalībnieks ir pirmspensijas vecumā, apliecinot mūsdienu tehnoloģiju neatsveramo lomu konkurētspējas celšanai darba tirgū. Tāpat trešdaļa projekta dalībnieku ir vecumā no 63 līdz 70 gadiem, bet katrs ceturtais apņēmies pārvarēt digitālo plaisu jau cienījamos brieduma gados – virs 71 gada.

printēt Lasīt visu ziņu

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis viesojas Kokneses novadā04.08.2014

Šā gada 1. augustā Kokneses novadu darba vizītē apmeklēja ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

Tikšanās laikā ar Kokneses novada domes priekšsēdētāju Daini Vingri tika pārrunāti uzņēmējdarbības vides attīstības jautājumi. Ministrs un Kokneses pašvaldības vadītājs bija vienisprātis, ka, pateicoties novada infrastruktūrai, ģeogrāfiskajam novietojumam un veiksmīgam darba pie investoru piesaistes, Koknesei ir liels attīstības potenciāls. Kā perspektīvākās nozares tika atzītas pārstrādes rūpniecība, kokrūpniecība un tūrisma nozare.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (21)

9. augustā LTV ziedojumu akcijā turpinās Likteņdārza izveidi Latvijai 100.dzimšanas dienā03.08.2014

Lai turpinātu Likteņdārza kā dāvanas Latvijai 100. dzimšanas dienā izveidi, 9. augustā notiks jau sestā Latvijas Televīzijas un „Kokneses fonda” organizētā ziedojumu akcija „Top Latvijas Likteņdārzs!”.

Akcijas mērķis ir parādīt līdz šim Likteņdārzā paveikto un uzsvērt ikviena cilvēka iesaistes nozīmību dārzā vēl plānoto darbu īstenošanā. Ikviens tiek aicināts zvanīt pa ziedojumu tālruni 9000 6381, ar 1,42 eiro (iepriekš 1 Ls) ziedojumu atbalstot ceļa uz Likteņdārzu - apmeklētāju autostāvvietas – izveidi. Ceļa izveidē tiks izmantots arī Nacionālo bruņoto spēku dāvinājums – 20.gs. 30.gados Latvijas iedzīvotāju karavīru laukumam ziedotie laukakmeņi, tādējādi apliecinot ziedojuma tradīciju pēctecību un nozīmi šodien. Stāvvietas projektu kā ziedojumu Likteņdārzam izstrādājuši AS „Ceļuprojekts” un SIA „Aqua-Brambis”.

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses novada vēlēšanu komisija izsludina vēlēšanu iecirkņu komisijas locekļu kandidātu pieteikšanos31.07.2014

Kokneses novada vēlēšanu komisija saskaņā ar Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likumu un Centrālās vēlēšanu komisijas instrukciju “Pašvaldību vēlēšanu iecirkņu komisiju izveidošanas instrukcija” (apstiprināta ar Centrālās vēlēšanu komisijas 2013.gada 25.janvāra lēmumu Nr.4) izsludina vēlēšanu iecirkņu komisijas locekļu kandidātu pieteikšanos darbam komisijā 12. Saeimas vēlēšanās 2014. gada 4. oktobrī.

printēt Lasīt visu ziņu

Velobrauciens par godu Baltijas ceļa 25. gadadienai30.07.2014

Nacionālie bruņotie spēki, atzīmējot Baltijas ceļa jubileju 23.augustā, organizē atceres pasākumu, kura laikā būs iespēja ar velosipēdiem izbraukt vēsturisko Baltijas ceļa maršrutu Latvijas robežās. Velobraucienā aicināts piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, kurš vēlas kopīgi atminēties Latvijai nozīmīgo vēsturisko notikumu.

Ir paredzēts, ka brauciens norisināsies vienlaicīgi no abām Latvijas robežām un noslēgsies pie Brīvības pieminekļa.

Posms no Lietuvas robežas līdz Brīvības piemineklim būs 84 kilometru garš un sadalīts deviņos starpposmos, bet posms no Igaunijas robežas līdz Brīvības piemineklim paredzēts 176 kilometru garumā, un tas ir sadalīts 17 starpposmos.

printēt Lasīt visu ziņu

Balsojumā noteiks labākos aktīva dzīvesveida projektus jauniešiem Latvijā. Aicinām balsot par Kokneses projektu!29.07.2014

Ir sācies balsojums par 25 labākajām iniciatīvām jauniešu aktīva dzīvesveida atbalstam visā Latvijā, kas pieteiktas Narvesen rīkotajā konkursā Diena kā piedzīvojums. Konkursā kopumā tika iesniegts 41 projekta pieteikums, no kuriem žūrija izvēlējās piecas labākās idejas katrā no reģioniem, kas atbalsta jauniešu iespējas aktīvi un kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku. Iedzīvotāju balsojumā tiks noteikts viens labākais jauniešu projekts katrā no reģioniem, kuru īstenošanai Narvesen piešķirs finansējumu 10 000 eiro apmērā.

Vidzemes reģionu konkursā pārstāv Ogres novads, Alūksnes novads, Koknese, Viļaka un Valmiera, kas attiecīgi vēlas nodrošināt jauniešus ar sporta inventāru, atjaunot basketbola laukumu, izveidot ielu vingrošanas sporta laukumu.

printēt Lasīt visu ziņu
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top