faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Koknese veselīgāka vide visiem

ReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Jaunieši Zemgalē īsā laikā var iegūt konkurētspējīgu izglītību15.08.2016

Līdz augusta beigām notiek uzņemšana Jauniešu garantijas izglītības programmās, kurās bez maksas viena vai pusotra gada laikā iespējams apgūt darba tirgū pieprasītas profesijas. Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) aptauja liecina, ka 64% no absolventiem, kas pabeiguši mācības Zemgalē, jau mēnesi pēc profesijas iegūšanas strādā, turklāt puse no tiem - iegūtajā profesijā.

Zemgalē var izvēlēties no 23 dažādām profesijām

printēt Lasīt visu ziņu

Vācijas latvietis Gaidis Graudiņš ziedo Likteņdārza sabiedriskajai ēkai 60 000 eiro11.08.2016

Pēc pagājušajā sestdienā notikušās Latvijas Televīzijas ziedojumu akcijas „Top Latvijas Likteņdārzs!” turpina ienākt ziedojumi dārza būvniecības turpināšanai. 9. augustā tika saņemts viens no lielākajiem ziedojumiem Likteņdārza īstenošanas laikā – 60 000 eiro, ko SIA „Arhis Arhitekti” projektētajai daudzfunkcionālajai sabiedriskajai ēkai ziedojis Gaidis Graudiņš.

Gaidis Graudiņš ir kolekcionārs un kultūras mecenāts, dzimis 1926. gadā Cēsu apriņķa Rankas pagasta “Kalnapakalniešos”. Otrā Pasaules kara laikā kā leģionārs aizvests uz Vāciju un nokļuvis gūstā Beļģijā. Kopš 1944. gada dzīvo Vācijā. Ap 1958. gadu Gaidis Graudiņš sācis veidot savu vēsturisko liecību kolekciju par starpkaru Latviju, un 1980. gadā Vācijā, Detmoldā (Detmold), atvēris “Latviešu muzeju”, kas darbojies līdz 1986. gadam. Kad telpas kolekcijas eksponēšanai kļuva par šauru, 1986. gadā Grēthemā (Grethem) izveidojis otru “Latviešu muzeju”. 1989. gadā Gaidis Graudiņš savu Letonikas privātkolekciju - vairāk nekā 7000 dažādu priekšmetu - uzdāvinājis Latvijai. Tie saistīti ar Latviju starpkaru periodā, kā arī ar latviešu kultūras dzīves izpausmēm trimdā. Uz šīs kolekcijas bāzes ar Gaida Graudiņa atbalstu 1990. gada 27. jūnijā durvis vēris Latvijas Kultūras muzejs „Dauderi”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Nometne „Eiropas vasaras skola” Vecbebros11.08.2016

No 24. jūlija līdz 7. augustam ārzemju latviešu bērnu nometnes „Eiropas vasaras skola” mājvieta bija Vecbebros. 46 skolas vecuma bērni no Lielbritānijas, Vācijas, Zviedrijas, Spānijas, Itālijas ieguva jaunas zināšanas latviskajā dzīvesziņā, baudīja Latvijas vasaru gan sportiskās aktivitātēs, gan iepazīstot Kokneses novada ievērojamākās vietas.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Iedzīvotāji tiek aicināti iesūtīt savus Olimpiešu stāstus10.08.2016

Līdz 1. septembrim Latvijā tiek īstenots pateicības projekts “Mans Olimpietis”, kura mērķis ir aicināt iedzīvotājus dalīties savos stāstos par cilvēkiem, kuri ieguldījuši laiku un pūles, palīdzot kādam sapnim kļūt par veiksmes stāstu. Katrs pievienotais stāsts būs kā detaļa, kas palīdzēs atklāt zīmējumu, ko radījis slavenais latviešu grafiti mākslinieks Kiwie un kas veltīts visiem mūsu olimpiešiem.

Ikvienam no mums ir kāds cilvēks, kurš mūs ir iedvesmojis un iedrošinājis pārvarēt grūtības ceļā uz mūsu mērķiem. Šis cilvēks, kurš mums ir palīdzējis ar vērtīgu padomu, sniedzis palīdzīgu roku un kļuvis par mūsu paraugu, ir mūsu Olimpietis, un tieši Riodežaneiro vasaras olimpisko spēļu laiks ir mūsu iespēja viņam pateikt par to paldies.

printēt Lasīt visu ziņu

Ziedojumu akcijā “Top Latvijas Likteņdārzs!” saziedo 30 875 eiro08.08.2016

Astotajā ziedojumu akcijā “Top Latvijas Likteņdārzs!” dārza būvniecības turpināšanai saziedoti 30 875 eiro. Akcijas rīkotāji – Latvijas Televīzija un “Kokneses fonds” - saka lielu paldies visiem, kas atbalstīja Likteņdārza tapšanu, piezvanot pa ziedojumu tālruni 9000 6381 (maksa par zvanu 1.42 EUR).

Zvanot pa ziedojumu tālruni, Likteņdārzā uz vietas un uz „Kokneses fonda” norēķinu kontu kopš akcijas sākuma – 18. jūlija – saņemti 30 875 eiro. Saņemtie līdzekļi tiks ieguldīti turpmākajos dārza darbos vēl šajā rudenī.

Akcijas koncertā, ko varēja vērot arī LTV1 tiešraidē 6. augusta vakarā, uzstājās dažādi latviešu mākslinieki, piepildot dārzu ar pozitīvu enerģiju. Savu talantu Likteņdārzam ziedoja vienas no pašmāju radošākajām grupām, solo māksliniekiem un koriem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (24)

“Ielu sacensības 2017” – 13 sporta veidi, jaunas sacensības un vairāk emociju un jautrības08.08.2016

Kokneses sporta centra sacensību organizēšanas un nolikumu izveides nodaļa, pēdējo nedēļu pavadīja cītīgi veidojot Kokneses novada “Ielu sacensību 2017” nolikumu. Izvērtējot iepriekšējo gadu pieredzi un uzklausot potenciālo apmeklētāju vēlmes, šo sacensību sakarā, ir sastādīts jauns nolikums, kas gan vēl ir papildināms ar racionāliem priekšlikumiem.

Galvenie aspekti, kas tika ņemti vēra veidojot nolikumu bija tādi - lai iesaistītu fiziskās aktivitātēs pēc iespējas vairāk cilvēku, lai sacensības būtu aizraujošas un pieejamas visiem, kā arī, lai veidotu novada iedzīvotājos vēlmi piedalīties novada sacensībās un pārstāvēt savu komandu (ielas, teritorijas, draugu, klases biedru vai jebkādu citu interešu loku pārstāvošu komandu) visas sezonas garumā.

printēt Lasīt visu ziņu

Kokles spēle Radošajā mājā

05.08.2016 11:00

Atkal koklēsim! Brauc, nāc, zvani un piesakies! Tel.26575499 (Inguna). Viss notiek Koknesē, Radošajā mājā, Melioratoru ielā 1A. Tieši 5.augustā, plkst.11.00!

Tevi gaidīs skolotāja Inguna Žogota.

Piesaki savu kūku05.08.2016

Straujiem soļiem tuvojas skaista jubileja - Latvijas simtgade. Šajos svētkos vēlamies sagādāt mūsu dzimtenei dāvanu, kas ir pilna ar tās iedzīvotāju siltiem vārdiem un skaistām receptēm, ar ko dalīties pašiem un saglabāt nākamajām paaudzēm.

Tāpēc mēs, kulinārijas žurnāls "Četras Sezonas" un "Rimi Latvija" 2018. gadā Latvijai 100 gadu dzimšanas dienā kopā vēlamies dāvināt grāmatu “100 kūkas un 1 svecīte”. Tajā tiks apkopotas Latvijas saimnieču kūku receptes no visiem reģioniem.

printēt Lasīt visu ziņu

Astotā ziedojumu akcija „Top Latvijas Likteņdārzs!”05.08.2016

Piedalies! Skaties! Ziedo! Mazāk nekā pēc mēneša, 6. augustā, kvienu novadnieku aicinām uz Likteņdārzu, kur baudīsim brīnišķīgu koncertu un visi kopā palīdzēsim tapt Likteņdārzam vēl spēcīgākam un krāšņākam.

Jau astoto gadu akcijas rīkotāji – Latvijas Televīzija un „Kokneses fonds” – priecāsies, ja arī Kokneses novada iedzīvotāji kopā ar saviem radiem un draugiem apciemos un atbalstīs Likteņdārzu, skatoties koncertu klātienē. Ieeja uz koncertu – par ziedojumiem Likteņdārzam.

printēt Lasīt visu ziņu

Ielu un ceļu labiekārtošana Koknesē03.08.2016

Ar jūlija mēnesi Kokneses novada pašvaldība ir uzsākusi frēzētā asfaltbetona mehanizētu ieklāšanu uz mazajiem grants ceļiem, pa kuriem nenotiek smagā transporta kustība.

Asfaltbetona ieklāšanas darbus veic SIA “DSM Meistari” no Daugavpils novada, kuru piedāvājums bija labākais Kokneses novada domes izsludinātajā iepirkumā.

Princips pēc kāda tika uzsākta ielu ieklāšana ar frēzēto asfaltbetonu ir pavisam vienkāršs – tas tika sākts ar visnoslogotākajām, vairāk apdzīvotākajām ielām (rēķinot māju skaitu ielas garumā). Pašlaik materiāls ielu klājumam ir pietiekoši un tas tiek ieklāts prioritārā secībā. Kopumā ar frēzēto asfaltbetonu tiks ieklāti vairāk kā 25000 m2.

printēt Lasīt visu ziņu

Pirtsslotas veselības nostiprināšanai

03.08.2016 kur : Sidrabi, viesu māja

AICINĀM VISUS INTERESENTUS UZ BEZMAKSAS SEMINĀRU-PRAKTISKO NODARBĪBU

Pirtsslotas veselības nostiprināšanai

Seminārs notiek š.g. 3. augustā plkst. 10:00 Viesu namā „Sidrabi”, Kokneses pag., Kokneses nov.

(pielikumā programma un norises vieta kartē). Lektore - Daiga Liepa, pirtniece un pirtsslotu meistare

printēt Lasīt visu ziņu

Koknesieši pārstāv Latvijas vieglatlētikas U-20 izlasi Baltijas sacensībās29.07.2016

28.jūlijā, Igaunijas pilsētā Rakverē notika Baltijas valstu sacensības vieglatlētikā U-20 grupā, kur Latvijas izlases sastāvā startēja arī divi Kokneses vieglatlēti – Agnese Vilcāne un Ilmārs Kalniņš. Agnese piedalījās šķēpa mešanas sacensībās un izcīnīja trešo vietu ar rezultātu, tuvu savam personiskajam rekordam, – 49.85 metri (Agneses personīgais rekords – 50.09 metri). Savukārt Ilmārs uzstādīja jaunu personisko rekordu tāllēkšanā – 6,88 metri, ar ko bija pietiekami 2.vietai. Tāpat Ilmārs startēja arī 4x100 metru stafetes skrējiena komandā un ar rezultātu 42.83 sekundes pietika trešajai vietai.

printēt Lasīt visu ziņu

Satiksmes ministrijas pārstāvji ierodas vizītē Kokneses pašvaldībā29.07.2016

28. jūlijā darba vizītē Kokneses novada domē viesojās Satiksmes ministrijas pārstāvji - parlamentārais sekretārs Edgars Tavars.

Vizītes laikā notika tikšanās ar Kokneses novada domes priekšsēdētāju Daini Vingri, domes izpilddirektoru Ilmāru Klaužu, Attīstības nodaļas vadītāja p.i. Māru Bitāni un projektu vadītāju Martu Utāni. Tikšanās laikā tika diskutēts par Kokneses novada teritorijā esošo valstij piederošo autoceļu pārbūves iespējām. Kokneses novada domes pārstāvji īpaši akcentēja nepieciešamību pēc autoceļa V922 “Vecbebri – Irši” asfalta seguma izbūves 10,25 km garumā, autoceļa V915 “Koknese-Odziena” (Paugu iela Koknesē) uzlabošanas, autoceļa V920 “Koknese – Vērene” pārbūves 1,91 km garumā, ceļa posma no A6 uz Likteņdārzu „Ziediņi – Sala” asfalta seguma izbūves 670 m garumā. Saistībā ar Likteņdārza potenciālo attīstību būtu nepieciešams izbūvēt gājēju ietvi un veloceliņu autoceļa A6 ceļa posmā 1,3 km garumā no rotācijas apļa līdz pagriezienam uz Likteņdārzu. Kā atzina Edgars Tavars, ņemot vērā nestabilo ekonomisko situāciju, ES fondu finansējuma piesaistes iespēju samazināšanos turpmākajos gados un kopējo Latvijas situāciju ceļu sakārtošanas jomā, iespēju robežās tuvākajos gados varētu plānot tikai atsevišķu, pašu noslogotāko valsts ceļu posmu pārbūvi Kokneses novadā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top