faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Koknese veselīgāka vide visiem

ReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Izsludināts Valsts Kultūrkapitāla fonda 3.projektu konkurss08.09.2016

Valsts kultūrkapitāla fonds izsludinājis 2016.gada 3.projektu konkursu un pieņem projektu pieteikumus sekojošās mērķprogrammās:

līdz 9.septembrim plkst.12.00 - Pilnmetrāžas mikrobudžeta filmu ražošana;

līdz 23.septembrim plkst.12.00 nozarēs un mērķprogrammās:

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses un 60 citas Latvijas pašvaldības pievienojas Cūkmena koka manifestam08.09.2016

2. septembrī Jaunjelgavā notika kārtējā Latvijas Pašvaldību Izpilddirektoru asociācijas sanāksme. Tās ietvaros Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss iepazīstināja ar kokrūpniecības nozares attīstību un koka būvju popularizēšanu, savukārt AS Latvijas valsts meži radītais dabas draugs un tīru mežu aizstāvis Cūkmens, turpināja šovasar iesākto sarunu ar Latvijas pašvaldībām un pasniedza koka manifestu Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājam Guntim Libekam. Kopā ar Jaunjelgavu koka manifestam par koka vērtību un tā popularizēšanu ikdienā pievienojās vēl 60 Latvijas pašvaldības, tostarp Kokneses pašvaldība, apņemoties godāt koku kā labāko materiālu sadzīvē un būvniecībā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai08.09.2016

SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” Aizkraukles nodaļa aicina aktīvus, idejām bagātus jauniešus iesaistīties 5 dienu apmācībās šī gada oktobrī Lāčplēša ielā 2a, Aizkrauklē. 28. septembrī būs informācijas diena par šo pasākumu (datums laiks vēl tik precizēts, zvanīt Valentīnai 26158775)

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses parka labiekārtošanas darbi08.09.2016

Pateicoties Latvijas vides aizsardzības fonda apstiprinātajam projektam “Dabas pieminekļa aizsargājamā dendroloģiskā stādījuma „Kokneses parks” dabas aizsardzības plāna ieviešana”, Kokneses parka teritorijā ir uzsākti atjaunošanas un uzkopšanas darbi.

Projekta mērķis ir veicināt dabas bagātību, kultūrvēsturisko vērtību un vides saglabāšanu, uzlabojot apmeklētāju informētību un drošību.

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses lielākajos tūrisma objektos uzstādīti moderni tūristu plūsmas skaitītāji05.09.2016

Kokneses novada dome novada ievērojamākajos tūrisma objektos - Likteņdārzā un Kokneses pilsdrupās ir uzsākusi efektīvu tūristu plūsmas noteikšanu ar modernu tehnoloģiju. Šī sistēma, ko uzstādījusi SIA „Datu tehnoloģiju grupa”, balstīta uz IP kameru darbību un izceļas ar to, ka ir ļoti precīza, apmeklētājiem nepamanāma, viegli ieviešama un izmantojama. Tūristu plūsmas skaitīšanas sistēmu nodrošina ieraksta un video novērošanas iekārta. Ar video arhivēšanas programmas palīdzību atskaitēs tiek uzglabāti visi vēsturiskie dati (diena, nedēļa, mēnesis, gads), pieejama statistika par noteiktu dienu, ar stundu detalizāciju grafiskā un tabulas formā, iespējams apskatīt statistiku par katru pieslēgto kameru un visām kopā. Pēc vajadzības var izveidot atskaiti par noteiktu periodu.

printēt Lasīt visu ziņu

Tiesībsargs uzsāk kampaņu „Īsa pamācība labā pārvaldībā”02.09.2016

Tiesībsargs sadarbībā ar atsaucīgajām Latvijas novadu pašvaldībām uzsāk kampaņu „Īsa pamācība labā pārvaldībā”, aicinot valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekus un to klientus būt pieklājīgiem, atklātiem, godprātīgiem un atbildīgiem savstarpējā saskarsmē un grūtību risināšanā.

Labas pārvaldības princips ir ne tikai garantētā iespēja realizēt tiesības un tiesiskās intereses, tas visa pamatā prasa pretimnākošu un cieņpilnu valsts vai pašvaldības iestādes attieksmi pret privātpersonu, kas izpaužas ne vien kā iestādes darbinieku rīcība atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam, bet arī pastāvīgi uzlabota sniegto pakalpojumu kvalitāte.

printēt Lasīt visu ziņu

Filmas CILVĒKS TUMSĀ asins ziedošanas akcija k/t “Kino Citadele”30.08.2016

Šī gada 2. septembrī, sākot no plkst. 10.30 Valsts asinsdonoru centrs (VADC) aicina uz asins donoru dienu kinoteātrī “Kino Citadele”, 13. janvāra ielā 18.

Pirmajiem simts cilvēkiem, kas ziedos asinis šīs donoru dienas ietvaros, būs iespēja saņemt kino karti no “ACME Film” uz filmu “CILVĒKS TUMSĀ”. Šo karti apmainot pret biļeti kinoteātra kasēs, donors varēs apmeklēt jebkuru “CILVĒKS TUMSĀ” seansu – laika posmā no 2.09.2016 līdz 15.09.2016 kinoteātrī “Kino Citadele”. (Kino karte derīga vienai personai vienam filmas apmeklējumam!) Šausmu filmu asins ziedošanas akcija aizsākta 2004. gadā ASV līdz ar leģendārā “Zāģa” ekranizāciju, kad filmas izplatītājs Lionsgate sadarbībā ar ASV Sarkano Krustu šādā oriģinālā veidā centās pievērst sabiedrības uzmanību asins donoru kustības problēmām jeb asins un asins komponentu trūkumam.

printēt Lasīt visu ziņu

Apmācības mežaudžu kopšanā29.08.2016

Aizkrauklē oktobrī (5 dienas) notiks apmācības “MEŽAUDŽU KOPŠANA RAŽĪBAS PALIELINĀŠANAI”.Dalības maksa 60 EUR. Grupā no 13 līdz 20 cilvēkiem. Apmācāmiem pēc eksāmena nokārtošanas, tiek izsniegta apliecība “Meža atjaunošana un kopšana” darbam Latvijas valsts mežos. Programmas veids - pieaugušo neformālā izglītība.

MEŽAUDŽU KOPŠANA RAŽĪBAS PALIELINĀŠANAI (40 stundas)

Teorētisko nodarbību tēmas (24h)

Meža resursi Latvijā. Likumdošana, normatīvie akti, kas attiecas uz meža apsaimniekošanu un ES atbalstu. Mežs kā ekosistēma – uzbūve, koku un krūmu sugas, meža augsne.

printēt Lasīt visu ziņu

Apmācības "Mežizstrāde. Darbs ar motorinstrumentiem"29.08.2016

Aizkrauklē novembrī (5 dienas) notiks apmācības “MEŽIZSTRĀDE, DARBS AR MOTORINSTRUMENTIEM”. Dalības maksa 25 EUR. Grupā no 13 līdz 20 cilvēkiem. Apmācāmie pēc kursa beigšanas iegūs apliecību par motorinstrumenta vadītāja kvalifikāciju un sertifikātu par kursa apgūšanu. Programmas veids - pieaugušo neformālā izglītība.

MK noteikumu Nr. 310 "Darba aizsardzības prasības mežsaimniecībā" 3. punkts nosaka, ka lai persona mežsaimniecības darbos varētu lietot motorinstrumentus (krūmgriezi vai motorzāģi) vai vadīt meža mašīnu, nepieciešama attiecīgā motorinstrumenta vai meža mašīnas vadītāja kvalifikāciju apliecinoša licencētas izglītības iestādes izsniegta apliecība.

printēt Lasīt visu ziņu

VADC izbraukumu plāns septembrim26.08.2016

Septembrī Valsts asinsdonoru centrs (VADC) vēl joprojām veic izbraukumus pie Dailes teātra, uzsāk izbraukumus pie Arēna Rīga, Rīgas Dinamo spēļu laikā un divās pilsētās – Bauskā un Siguldā sastopams arī sestdienās.

printēt Lasīt visu ziņu

Par izmaiņām pasažieru vilcienu kustību sarakstos24.08.2016

Autotransporta direkcija informē, ka saskaņā ar Sabiedriskā transporta padomes 2014. gada 10. janvāra lēmumu Nr. 3 „Par operatīvo lēmumu izpildes nodrošināšanas” 3.1.1. punktu un AS „Pasažieru vilciens” 2016. gada 30. maija rīkojumu Nr. 65 „Īslaicīgu izmaiņu saskaņošanas kārtība sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanā dzelzceļa maršrutos” direkcija ir apstiprinājusi iesniegtās izmaiņas vilcienu kustībā maršrutos:

Rīga – Aizkraukle šī gada 5., 7. ,9., 12., 14., 16., 21., 23., 26., 28., 30. septembrī;

Rīga – Daugavpils šī gada 5., 7. ,9., 12., 14., 16., 21., 23., 26., 28., 30. septembrī;

Rīga – Rēzekne – Zilupe šī gada 5., 7. ,9., 12., 14., 16., 21., 23., 26., 28., 30. septembrī.

printēt

Rokdarbnieces, atsaucieties!22.08.2016

Koknesē, Lāčplēša ielā 1-31, tiek laipni gaidītas rokdarbnieces, kas grib un var piedalīties ar saviem rokdarbiem kopīgā izstādē! Gatavosimies laicīgi!

Papildu informācija: Alla Svečikova, T. 29121154

printēt

Īstenot starptautiskus projektus par medijpratību? Kāpēc gan ne?18.08.2016

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra sadarbībā ar Kultūras ministriju rīko informatīvu semināru par medijpratību un starptautisku pieredzes apmaiņas iespēju medijpratībai veltītajos projektos programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros. Pieteikšanās semināram līdz 26. augustam.

Aicinām pieteikties semināram ikvienu interesentu, kurš vēlas rakstīt projektus “Erasmus+: Jaunatne darbībā” un kuram nav līdzšinējas pieredzes šo projektu rakstīšanā.

printēt Lasīt visu ziņu

Turpmāko gadu ZPR Attīstības padomi vadīs Leons Līdums17.08.2016

Neretas novada Ērberģes muižā notikušajā Zemgales Plānošanas reģiona (ZPR) Attīstības padomes (AP) sēdē par padomes priekšsēdētāju vienbalsīgi ievēlēts Aizkraukles novada domes vadītājs Leons Līdums, savukārt par viņa vietnieku ievēlēts Iecavas novada domes priekšsēdētājs Jānis Pelsis.

Jaunā priekšsēdētaja amatam padome izvirzīja vienu kandidatūru - līdzšinējo priekšsēdētāja vietnieku, Aizkraukles novada domes priekšsēdētāju Leonu Līdumu. Aizklātās vēlēšanās par viņa kandidatūru balsoja visi 21 klātesošie AP dalībnieki. Savukārt par Attīstības padomes priekšsēdētāja vietnieku vienbalsīgi ievēlēja Iecavas novada domes priekšsēdētāju J.Pelsi.

printēt Lasīt visu ziņu

Saimnieka rudens darbu saraksts15.08.2016

Lai arī vasara ir tikai pilnbriedā, nav tālu brīdis, kad pie durvīm klauvēs rudens – laiks, kad kārtīgs saimnieks domā par gatavošanos garajai ziemas sezonai. Rudenī ir aktuāla virkne svarīgu darbu, par kuriem stāsta vides pakalpojumu uzņēmuma "Clean R" izpilddirektors Valerijs Stankevičs.

printēt Lasīt visu ziņu
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top