faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Koknese veselīgāka vide visiem
Novada svētki "Līgo Koknesē"
Koknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaClean rŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsLatvija.lv

„Sadales tīkls”: konkurence atvērtajā elektroenerģijas tirgū mājsaimniecībām būs. Iedzīvotāji varēs izvēlēties piemērotāko pakalpojuma sniedzēju30.10.2013

Pēc elektroenerģijas tirgus atvēršanas mājsaimniecībām, kas plānota nākamā gada aprīlī, AS „Sadales tīkls” prognozē, ka konkurence starp elektroenerģijas tirgotājiem būs. Pirmie tirgotāji jau uzsākuši informatīvas kampaņas potenciālajiem klientiem. Savukārt AS „Sadales tīkls” ir izveidojusi un nodevusi lietošanā elektroenerģijas tirgotāju biznesa portālu – tā ir darba vide, kas ļauj ikvienam tirgotājam sagatavot piedāvājumus potenciālajiem klientiem atbilstoši to elektrības patēriņam, kā arī izveidot ikmēneša rēķinus. Šis ir vitāli svarīgs IT atbalsts klientu apkalpošanai un neprasa papildu investīcijas no tirgotājiem biznesa sākuma posmā.

Tirgotājiem draudzīgs tirgus

„Kaut arī publiski izskanējuši minējumi, ka ienākšana Latvijas mājsaimniecību elektroenerģijas tirgū ir sarežģīta un dārga, kā dēļ tirgū konkurence nav gaidāma, potenciālo elektrības tirgotāju aktivitātes liecina par pretējo, tāpēc šādi argumenti neiztur kritiku un tās ir tikai baumas,” uzsver AS „Sadales tīkls” valdes priekšsēdētājs Andis Pinkulis. „Jau šobrīd 18 tirgotāji noslēguši ar mums līgumus, savukārt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā reģistrēti vairāk nekā 50 komersanti, kas vēlas tirgot elektroenerģiju. Turklāt ir uzņēmumi, kas jau tagad publiski pauduši gatavību sākt elektroenerģijas tirdzniecību iedzīvotājiem un veic informatīvas kampaņas, tādēļ esam pārliecināti, ka konkurence būs. Savukārt AS „Sadales tīkls” ir gatava būt par profesionālu sadarbības partneri visiem elektrības tirgotājiem, kas plāno strādāt ar iedzīvotājiem!”

printēt Lasīt visu ziņu

Būsim uzmanīgi vētras laikā!28.10.2013

Saskaņā ar Latvijas Vides, Ģeoloģijas un Meteoroloģijas centra (LVĢMC) sniegto informāciju šonakt Latviju sasniegs vētra. Vakarā pēc plkst. 18:00 dienvidrietumu vējš sāks pieņemties spēkā, nakts pirmajā pusē Baltijas jūras piekrastē brāzmās jau sasniedzot 25 m/s. Nakts vidū un otrajā pusē arī Vidzemes ziemeļos brāzmās sasniedzot 25 m/s. Rīgā pēc pusnakts ir gaidāmas vēja brāzmas līdz 20-23 m/s.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina cilvēkus sagatavoties spēcīgajām vēja brāzmām un atgādina par drošu rīcību vētras laikā, lai pasargātu sevi un apkārtējos no vētras radītajiem postījumiem.

printēt Lasīt visu ziņu

AS „Sadales tīkls” gatavojas vētrai un aicina iedzīvotājus būt īpaši uzmanīgiem elektroiekārtu tuvumā28.10.2013

AS „Sadales tīkls” gatavojas prognozētājai vētrai, kas Latviju sasniegs naktī uz 29. oktobri. Tiek atcelti plānotie elektrotīkla remontdarbi, mobilizētas un pārbaudītas tehnikas vienības, kā arī gatavotas brigādes pastiprinātam darbam gadījumā, ja elektrotīklā radīsies masveida bojājumi. AS „Sadales tīkls” aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un ievērot pastiprinātas drošības prasības vētras laikā, īpaši atrodoties elektrolīniju tuvumā. Skolēnu brīvdienu laikā īpaši jāpieskata bērni.

AS „Sadales tīkls” brīdina iedzīvotājus, ka vētras laikā var lūzt koki un zari, pārraujot elektrolīniju vadus un radot bīstamas situācijas, kas apdraud iedzīvotāju dzīvību. Netuvoties elektroietaisēm, ja tajās ir iekārušies koki vai zari, vai zemē redzams norauts elektrolīniju vads, jo šāds iekārtu stāvoklis var apdraudēt iedzīvotāju dzīvību.

printēt Lasīt visu ziņu

Paziņojums par VAS Latvijas dzelzceļš paredzētās darbības: „Esošo publisko dzelzceļa līniju elektrifikācija sākotnējo sabiedrisko apspriešanu28.10.2013

Saskaņā ar Vides pārraudzības valsts biroja 2013.gada 2.jūlija lēmumu Nr.213 „Par ietekmes uz vidi novērtējuma procedūras piemērošanu” uzsākts ietekmes uz vidi novērtējums VAS Latvijas dzelzceļš paredzētajai darbībai: „Esošo publisko dzelzceļa līniju elektrifikācija”.

Paredzētās darbības ierosinātājs ir Valsts akciju sabiedrība „Latvijas Dzelzceļš”. Reģistrācijas Nr. 40003032065. juridiskā adrese: Gogoļa iela 3, Rīga, LV 1547, tālr. 6723 4088 Paredzētā darbība: Esošo publisko, stratēģiskas (valsts) nozīmes dzelzceļa līniju elektrifikācija. Paredzētās darbības ietvaros plānots elektrificēt, nodrošinot (25,0 kV maiņstrāvas elektrifikācijas sistēmu šādās dzelzceļa līnijās: Ventspils – Tukums II; Tukums II – Jelgava; Jelgava – Krustpils; Rīga – Jelgava; Rīga – Sloka; Sloka – Tukums II; Krustpils – Daugavpils pasažieru; Krustpils – Rēzekne II; Rīga- Skulte; Rīga – Krustpils; Rēzekne II – Daugavpils.

printēt Lasīt visu ziņu

Donoru diena Vecbebros

24.10.2013 10:00 - 13:00 kur : Vecbebru tehnikums

Ceturtdien, 24. oktobrī, Vecbebru iedzīvotāji un viesi ir aicināti piedalīties donoru dienā, kas notiks Vecbebru profesionālās vidusskolas telpās, Bebru pagastā, Kokneses novadā, no plkst. 10.00-13.00.

Valsts asinsdonoru centrs informē, ka lai nodrošinātu ārstniecības iestādes ar nepieciešamajām asins devām un tādējādi dotu iespēju pacientiem atveseļoties, vajadzīga liela donoru atsaucība un sapratne. Centra speciālisti aicina donoru dienā asinis ziedot ne tikai jau esošos donorus, bet donoru kustībā iesaistīties arī jaunus donorus.

printēt Lasīt visu ziņu

Atklāj Latviju no jauna projekta ietvaros tapis jauns video, kurā tiek stāstīts arī par Koknesi23.10.2013

Pāvels ir dzimis un audzis Polijā, kur ieguvis doktora grādu pārtikas tehnoloģijā. Latvijā dzīvo pusotru gadu - uz šejieni pārcēlies pie mīļotās meitenes.

Pāvels atradis darbu savā profesijā un ir Latvijas Valsts Augļkopības institūta vadošais pētnieks. Viņa darba vieta atrodas Dobelē, mājas - Jelgavā un ik dienu Pāvels mēro ceļu pa Zemgali.

Pāvelam vismīļākā un visīpašākā vieta Latvijā ir gleznainās Kokneses pilsdrupas, tur, kur satek Daugava ar Pērses upi. Viņš atzīstas, ka šurp dodas ļoti bieži un vēlētos šeit dzīvot, namiņā ar skatu uz Daugavu.

http://www.draugiem.lv/Kokneses-pilsdrupas/

printēt

Aicinājums ziedot asinis Džeinai Zeimuļai - Priževoitei21.10.2013

„Asinis – pati dārgākā dāvana, kuru viens cilvēks var sniegt otram”

Ceturtdien,24.oktobrī, no plkst.10.00 - 13.00 Vecbebru Profesionālajā vidusskolā DONORU DIENA. Šajā dienā aicinām īpaši atbalstīt un ziedot asinis Iršu pagasta iedzīvotājai un PII’’Bitīte’’audzēknei- 5-gadīgajai Džeinai Zeimuļai-Priževoitei, kura atrodas Bērnu klīniskajā slimnīcā 10.nodaļā.

„Esi varonis, palīdzi glābt dzīvību!”

printēt

Aicinājums iesniegt ierosinājumus Goda pilsoņa nosaukuma pretendentiem18.10.2013

Kokneses novada iedzīvotāji līdz 2013. gada 31. oktobrim aicināti iesniegt ierosinājumus Goda pilsoņa nosaukuma pretendentiem! Ierosinājumus jāiesniedz Kokneses novada domē, Melioratoru ielā 1. Ierosinājumu iesniegšanas kārtību nosaka Kokneses Goda pilsoņa nosaukuma piešķiršanas noteikumi (pieejami www.koknese.lv).

Lēmumu par Kokneses Goda pilsoņa nosaukuma piešķiršanu Kokneses novadā pieņem Kokneses Goda pilsoņa nosaukuma piešķiršanas komisija, ievērojot pretendenta darbību un personīgos nopelnus Kokneses novada labā, atbilstoši Kokneses Goda pilsoņa nosaukuma piešķiršanas komisijas Nolikumam. Kokneses Goda pilsoņa nosaukumu piešķir ne vairāk kā pieciem pretendentiem gada laikā par īpašiem nopelniem Kokneses novada labā. Nopelni var izpausties sabiedriskajā, kultūras, izglītības, sporta, sociālajā vai saimnieciskajā darbībā. Kokneses Goda pilsoņa nosaukumu var piešķirt ne tikai Kokneses novada iedzīvotājiem, bet arī citu novadu, pilsētu un valstu iedzīvotājiem. Par īpašiem nopelniem uzskatāma ilgstoša, priekšzīmīga un panākumiem bagāta darbība, kā arī atsevišķi izcili darbi Kokneses novada labā.

printēt Lasīt visu ziņu

Pieredzes apmaiņā Koknesē viesosies Kandavas kultūras pārvaldes darbinieki16.10.2013

Šodien, 16. oktobrī, Koknesē viesosies Kandavas kultūras pārvaldes darbinieki, kuri dalīsies pieredzē ar Kokneses tūrisma centra, Kokneses bibliotēkas un kultūras nama speciālistiem. Tāpat viesi apskatīs Kokneses pilsdrupas un Likteņdārzu.

Kandavas kultūras pārvaldes struktūrā ietilpst Kandavas novada kultūras nami, bibliotēkas, tūrisma centrs, mākslas galerija, Kandavas novada muzejs, amatniecības centrs, kā arī amatiermākslas kolektīvi. Koknesē viesosies 25 pārvaldes darbinieki.

printēt

Par izpilddirektora atvaļinājumu15.10.2013

Domes izpilddirektors atvaļinājumā no 14.10.2013. - 27.10.2013.

printēt

Šonedēļ - Unesco nedēļa 201315.10.2013

UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (turpmāk UNESCO LNK) jau trešo gadu organizē UNESCO nedēļu, kas šogad noris no 14. līdz 18. oktobrim. Nedēļas ietvaros, atzīmējot UNESCO Konvencijas par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas 10. gadadienu, ikviens aicināts izcelt lokālo mantojumu un vēl aizvien uzturētās tradīcijas.

Līdzdalība publiskajos pasākumos, http://www.unesco.lv/files/UNESCO

Prezentācija par UNESCO Konvenciju par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu iedvesmai iesaistīties aktivitātē "Pastāsti par savu mantojumu” http://www.slideshare.net/

Vairāk informācijas par UNESCO nedēļu: http://unesco.lv

printēt

Foto pulciņš Koknesē08.10.2013

Ikviens interesents aicināts uz Foto pulciņu Koknesē. Nodarbības notiek otrdienās. Nākošā tikšanās 15. oktobrī plkst. 19.00. Par norises vietu vai citu jautājumu gadījumā interesēties pa e-pastu ainars.briedis@gmail.com vai tel. 25450640.

printēt

AS „Sadales tīkls” aicina dzīvokļu un māju īpašniekus, kā arī namu apsaimniekotājus pārbaudīt objektu iekšējos elektrotīklus08.10.2013

AS „Sadales tīkls” aicina daudzdzīvokļu ēku apsaimniekotājus un dzīvokļu īpašniekus periodiski veikt pārbaudes objektu iekšējos elektrotīklos, lai pārliecinātos par to drošu tehnisko stāvokli, īpaši, ja plānots drēgnajā laikā izmantot elektriskos sildītājus, kā arī, lai preventīvi novērstu nesankcionētu pieslēgumu gadījumus.

AS „Sadales tīkls” rūpējas par elektroenerģijas piegādi saviem klientiem līdz noteiktajai elektroenerģijas piegādes robežai, savukārt pašu klientu kompetencē ir savu objektu iekšējo elektrotīklu apkalpošana un uzturēšana. AS „Sadales tīkls” elektromontieri ikdienā novērojuši gan labas prakses piemērus, kad daudzdzīvokļu namu iekšējie elektrotīkli ir sakārtoti un droši, gan situācijas, kad ēkas iekšējais elektrotīkls ir jāsakārto – redzama virkne haotiski savilktu vadu, uzstādīti neatbilstoši drošinātāji, nekvalitatīvi kontaktu savienojumi u.c. pazīmes, kas liecina, ka ir nepieciešams preventīvi atgādināt par tīklu elektrodrošību un ugunsdrošību, kā arī aicināt pārbaudīt elektrotīklus, lai pārliecinātos, vai nav veikti nelegāli pieslēgumi jūsu vai kaimiņa dzīvokļa elektrotīklam.

printēt Lasīt visu ziņu

Uz laiku slēgs satiksmi pāri Pērses tiltam Vērenes ielā08.10.2013

Sakarā ar rekonstrukcijas darbiem tiltam pār Pērses upi (Vērenes iela, Koknese) uz autoceļa V920, tiks slēgta satiksme tilta remonta zonā laika periodā no 07.10.2013. līdz 14.10.2013.

printēt
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top