faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Koknese veselīgāka vide visiem
Piedalies biznesa ideju konkursā „ESI UZŅĒMĒJS KOKNESES NOVADĀ!”
Koknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaClean rLatvija.lv

Bebru internātpamatskolā svin Maslenicu

11.03.2011 kur : Vecbebru tehnikums

Ieskandinot pavasari, Bebru internātskolā tika svinēta MASLENICA. Svinību mērķis bija paplašināt redzesloku par krievu tautas tradīcijām. Pasākumā piedalījās 6.-9. klašu skolēni, kuri apgūst krievu valodu, kā arī piedalījās citi interesenti. Tika skaitīti dzejoļi, dziedātas dziesmas minētas mīklas, un iets rotaļās un atrakcijās. Svētkos priecēja svētku simbols – salmu lelle. Noslēgumā visi cienājās ar saules simbolu - karstām pankūkām.

Bebru pagasta vokālajam ansamblim „Bitītes” 4. dzimšanas diena!

08.03.2011 kur : Vecbebru tehnikums

Pirms četriem gadiem, 8. martā, ar savu pirmo dziesmu pavasari sveica Bebru pagasta vokālais ansamblis „Bitītes”. 12. martā Bebru vispārizglītojošās internātpamatskolas zālē ansambļa 4. dzimšanas dienas koncerts bija saulains sveiciens pavasarim un visiem dziesmas draugiem!

Koncerta pirmajā daļā skanēja „Bitītēm” tuvās latviešu tautasdziesmas. Savu nerimstošo dzīvesprieku viņas izdziedāja Alfrēda Vintera un Raimonda Paula jautrajās melodijās koncerta otrajā daļā. Ansambļa meitenēm ir zināms savs dzīvesprieka noslēpums – dziedāt, kad sirds grib gavilēt, dziedāt kad asaru tērcītes plūst, jo dziesmai piemīt brīnumains spēks. Lai tikai bēdas nenomāc garu! Dziesmā sieviete arvien rod jaunu enerģiju, kā bite no ziediem medu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

POPIELA – 2011

02.03.2011 kur : Kokneses internātpamatskola - attīstības centrs

Ar lielu aizrautību un patstāvību Kokneses speciālās internātpamatskolas – attīstības centra audzēkņi gatavojās tradicionālajam pasākumam POPIELA – 2011, kas notika 2. martā. Pasākumā piedalījās visu klašu skolēni gan grupas, gan ar individuāliem priekšnesumiem. Tika meklēti dažādi skatuves tērpi un mūzikas instrumenti. Vecāko klašu meitenes deju soļus apguva ik uz soļa, izmantojot katru brīvu brīdi gan starpbrīžos, gan pēcpusdienā brīvbrīžos.

Priekšnesumos uzstājās tādi Latvijā slaveni skatuves mākslinieki kā Lauris Reiniks ar dziesmu „Dejo vēl”, duets Aina Poiša un Māris Sloka no televīzijas šova „Dziedi ar zvaigzni” ar „Nepareizo dziesmu”. Skatītājus priecēja jautrie pavāri no kinofilmas „Vella kalpi” ar R.Paula dziesmu „Jautrie pavāri”.

printēt Lasīt visu ziņu

Šūpuļdziesmas dzimtajā valodā

02.03.2011 kur : Vecbebru tehnikums

2011.gada 2.martā Bebru vispārizglītojošajā internātpamatskolā notika pasākums „Šūpuļdziesmas dzimtajā valodā”. 1.-9.klasei atsaucoties UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas aicinājumam, atzīmējot Starptautisko dzimtās valodas dienu, pievērst uzmanību tam, ka dzimtā valoda izpaužas ne tikai mutvārdu formā vai rakstos, bet arī dziesmās.

Skolēni noklausījās par:

  • Šūpuļdziesmām latviešu folklorā, motīviem, tēliem un to raksturu;
  • Karaoke „Šūpuļdziesmas”;
  • Praktisko darbu izstādē „Mana mīļmantiņa, mīļākais šūpuļdziesmu varonis”.

Skolēni dziedāja, piedalījās.

J.Nīcgale-Kondrāte

Sporta svētki "Gundegas" bērniem

01.03.2011 kur : Kokneses novada pirmsskolas izglītības iestāde Gundega

1. martā tradicionālajos sporta svētkos PII „Gundega” bērnu balsis pieskandināja Kokneses sporta halli. Bērni meta bumbiņu tālumā un mērķī, skrēja un leca tālumā. Jaunākā vecuma bērni sportoja savam priekam, 5 – 6 gadīgie bērni cīnījās par medaļām. Labākais skrējējs - Raitis Trūba, labākais lekšanā tālumā – Raivo Miķelsons, labākie mešanā mērķī – Krista Strazdiņa un Ričards Žurzdins, labākais mešanā tālumā – Raivo Miķelsons. Spēlē „Mednieki un pīles” piecgadīgo bērnu grupā uzvarēja grupiņa „Kamenīte”. Sešgadīgo grupiņas „Lācītis” un „Sprīdītis” cīnījās līdzvērtīgi. Virves vilkšanā stiprākās bija grupiņas „Kamenīte” un grupiņas „Lācītis” bērni.

PII "Gundega"

Zvaigznes visapkārt Tev un Man!

28.02.2011

Jau otro gadu februārī Bebru vispārizglītojošajā internātpamatskolā notika dziesmu festivāls dziedi ar skolotāju „Zvaigznes visapkārt Tev un Man!”.

Šī pasākuma mērķis bija veicināt skolotāju un skolēnu interaktīvu, radošu sadarbību. Pasākumā piedalījās visu klašu kolektīvi ar skolotājām un audzinātājām. Katra dziesma pārvērtās par mazu šovu. Pasākumā skanēja populāras un tautā iemīļotas dziesmas. Kā pārsteigums visiem bija skolotājas Daigas Andersones priekšnesums kopā ar savu 2-gadīgo meitiņu Esteri un skolotājas Sanitas Šiballo priekšnesums kopā ar 4-gadīgo meitiņu Patrīciju, kas klausītājus saviļņoja līdz sirds dziļumiem. Šīs idejas īstenošana nebūtu iespējama bez skolotāju un audzinātāju atsaucības, mūzikas skolotājas Ivetas Bērziņas degsmes un atraktivitātes, kā arī skolas vadības atbalsta.

Pasākuma viesi bija PII „Bitīte” atraktīvās audzinātājas ar jauku priekšnesumu.

Šo pasākumu vēlamies saglabāt, kā tradīciju arī turpmāk.

Tīnei - 20

26.02.2011

Folkloras kopa "Tīne" šogad svin savu 20.dzimšanas dienu. Pirms 20 gadiem, tieši 26.februārī, sanācām uz savu pirmo mēģinājumu. Tas notika Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā. Tās ir mūsu mājas visus šos gadus. Daudzi bērni un jaunieši ir bijuši saistīti ar "Tīnes" gaitām. Saskaitīt nemaz nevar... Tagad vecākie jau nodibinājuši savas ģimenes un uz "Tīni" nāk viņu bērni. Daži no mūsējiem dzīvo tālās zemēs, citi tepat, bet "Tīni" viņi nav aizmirsuši. Katram savs "Tīnē" pavadītais laiks ir tas mīļākais. Bet man tie 20 gadi kopā ar "Tīni" sastāv no vairākiem vienādi mīļiem mozaīkas gabaliņiem.

Folkloras kopa "Tīne" ir saglabājusi savas tradīcijas. Mēs svinam gadskārtas svētkus, piedalāmies bērnu un jauniešu folkloras kustībā "Pulkā eimu, pulkā teku", gatavojamies un piedalāmies dažādos konkursos, ik gadu rīkojam jauno biedru iesvētīšanu, ikdienā spodrinām savu dziedātprasmi, danču prieku un muzicēšanu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Divas zvaigžņotas klases24.02.2011

Bebru pamatskolas 5. un 6. klase janvārī pieteicās apgāda „Zvaigzne ABC” izsludinātajā erudīcijas konkursā „Zvaigžņu klase”, kas turpināsies līdz 25. maijam. Konkursa mērķis ir veicināt 5.-9. klases skolēnu interesi par mācību priekšmetiem, pielietot un papildināt skolā gūtās zināšanas, izmantojot dažādus uzziņas materiālus un tehnoloģiskos risinājumus mācību procesā. Konkursu atbalsta žurnāls “Ilustrētā Junioriem” un prāmju līnija “Tallink”.

Konkurss norisināsies piecās kārtās, katru mēnesi veltot vienam mācību priekšmetam vai priekšmetu ciklam. Janvārī tika uzdoti latviešu valodas, bet februārī -matemātikas un informātikas jautājumi.

printēt Lasīt visu ziņu

LIDICE 201122.02.2011

Jau otro gadu Bebru vispārizglītojošās internātpamatskolas izglītojamie kopā ar vizuālās mākslas skolotāju Žannu Malašenoku piedalās Starptautiskā bērnu mākslas izstādē „LIDICE 2011”.

Šogad konkursam iesūtīti 1300 darbi no visas Latvijas. Par Latvijas kārtas laureātiem atzīti 155 darbi, starp tiem arī Bebru vispārizglītojošās internātpamatskolas 9.klases audzēkņa Edija Brunova darbs „Stūru stūriem Tēvu zeme”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Balttour 2011

11.02.2011 - 13.02.2011

No 2011. gada 11. līdz 13. februārim Rīgā, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notika 18. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2011”, uz kuru devās Kokneses Tūrisma centrs, lai izstādes apmeklētājiem piedāvātu atpūtas iespējas Kokneses novadā.

GIFAFFI 201008.02.2011

Ir noslēdzies septītais GIF animācijas filmu festivāls internetā GIFAFFI 2010. Jau sesto gadu tajā piedalās arī Pērses pamatskolas skolēni. Katrs skolēns konkursā varēja piedalīties ar trīs animācijas filmiņām, kuras vērtēja mākslinieki, animatori un filmu režisori. Šogad konkursā piedalījās 8 skolēni, žūrija ar diplomiem novērtēja 3 filmiņas.

Līga Kraukle, informātikas skolotāja

printēt

Karnevālā dzied Raimonda Paula dziesmas

03.02.2011

Bebru pagasta pirmsskolas izglītības iestādē „Bitīte” 3. februārī, pārtapuši par sev iemīļotiem varoņiem, bērni līksmoja karnevālā un dziedāja komponista Raimonda Paula dziesmas. „Arī „Bitītes” iemītnieki pazīst Maestro un vēl daudz laimes dzimšanas dienā!” – skatītājiem teica Notiņa un Notiņš, un aicināja bērnus doties dziesmotā ceļojumā kopā ar R. Paula dziesmām. 1. grupiņas rūķīši ceļojumā devās ar miega vilcieniņu, skanot „Dziesmiņai par miega vilcieniņu”. 2. grupiņas bērni kopā ar Sprīdīti dziedāja mīļākās dziesmas no cikla ar V. Plūdoņa vārdiem „Vītola stabules dziesmas”. 3. grupiņas dziedātājus ceļojums aizveda uz saulaino vasaru dziesmā „Zeltītas vasaras”, bet kā mīkla Notiņam un Notiņai braši skanēja „Āzītis”. Dziesmu par nebēdnīgo pelīti izpildīja ciemiņi Patrīcija un Edijs Eiduki., bet bērnudārza ansamblis, gaidot pavasari, dziedāja par putniņiem un pavasara vēju, kas cepuri no galvas pūš. 4.grupiņas princeses un jūras pirāti ceļoja kopā ar „Kapteini Reini” un no ceļojuma mājup atgriezās ar dziesmu „Lai dzīvo zaļā planēta! Mazie dziedātāji saņēma karnevāla goda zīmogu un gardas balviņas. Kopdziesmu „Cāļus skaita rudenī” dziedāja visi dziesmu mīļotāji, bet kā svētkiem gatavojoties jutās bērnu skolotājas, varēja uzzināt dziesmā „Dulla diena”. „Mums patīk Raimonda Paula dziesmas bērniem!” – pēc jautrā dziesmu karnevāla sacīja mazās „bitītes”!

Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkursā Rīgā29.01.2011

29. janvārī Mūzikas akadēmijā notika 16. Latvijas mūzikas skolu Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkurss. Kokneses mūzikas skolas flautistes pārstāvēja Asnate Višķere. Viņa rūpīgi gatavojās šim konkursam, mācoties pie skolotājas Gundegas Ermičas mūzikas skolā, brīvajā laikā papildinot savas prasmes pie skolotājas Ingas Grīnvaldes Rīgā. Asnate ir ļoti apmierināta ar savu sniegumu - konkurence bija ļoti nopietna, bija pieteiktas 50 dalībnieces. Tika iegūti 64 punkti, sertifikāts un milzīga pieredze. Paldies koncertmeistarei Ilonai Makareni.

Asnates mamma Ingrīda Višķere

printēt

NODOKĻU MAKSĀTĀJU ZINĀŠANAI28.01.2011

Saskaņā ar likumu „Par nekustamā īpašuma nodokli”, no 2010.gada 1.janvāra ar nekustamā īpašuma nodokli apliek arī dzīvojamās mājas, neatkarīgi no tā, vai tās ir vai nav sadalītas dzīvokļu īpašumos, dzīvojamo māju daļas, telpu grupas nedzīvojamās ēkās, kuru funkcionālā izmantošana ir dzīvošana. Nekustamā īpašuma valsts kadastra likuma 13.panta pirmā daļa nosaka, ka nekustamā īpašuma īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam vai kadastra subjektam ir pienākums ierosināt būves noteikšanu (veikt ēku inventarizāciju), ja nekustamajā īpašumā ir kadastra informācijas sistēmā nereģistrēta būve.

printēt Lasīt visu ziņu

Visi uz slēpēm, visi uz ragutiņām!

27.01.2011

„Visi uz slēpēm!” – tā savulaik savus skolniekus baudīt ziemas priekus, rosināja bebrēnietis - tēlnieks, skolotājs un sportists Voldemārs Jākobsons, kuram 27. janvārī svinējām 112. dzimšanas dienu. Jau otro gadu, Bebros, Mežaparkā, šoreiz 29. janvārī, atceroties mūsu dižo novadnieku, ziemas sporta piekritēji gan slēpoja, gan brauca ar ragaviņām.

Pēc Bebru pagasta pārvaldes vadītājas Ilzes Pabērzas uzmundrinošiem vēlējumiem, bērniem sākās jautras stafetes ar ragaviņām, ko organizēja Jurijs un Evita Tomaševski, bet slēpotājus uz startu aicināja sporta skolotāja Jeļena Čerņauska. 1400 m garo distanci pa Mežaparku ar labiem rezultātiem veica 11 slēpotāji: pieci dalībnieki vīriešu grupā un sešas dalībnieces dāmu grupā.

printēt Lasīt visu ziņu
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top