faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Koknese veselīgāka vide visiem
Koknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaClean rŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsLatvija.lv

Aicina uz Labās sestdienas tirgu IGA centrā08.07.2014

19.jūlijā Labās sestdienas tirgus Aizkrauklē (lielais tirgus) no plkst. 8.00-14.00. Amatnieki, pārtikas ražotāji, apģērbu un apavu tirgotāji laipni aicināti tirgoties ar savu produkciju! Tirgotājiem iepriekš pieteikšanās: Ieva Erdmane, IGA centrs pārvaldniece, T. 27717311.

printēt

Tiek meklētas viesģimenes visā Latvijā 15 ārzemju skolēniem, kas YFU apmaiņas programmas ietvaros iebrauks Latvijā08.07.2014

Jau šīs vasaras izskaņā YFU programmas (Youth For Understanding) ietvaros Latvijā iebrauks 15 apmaiņas skolēni no visas pasaules, kas Latvijā pavadīs vienu mācību gadu, lai iepazītu mūsu zemes kultūru, sabiedrību, kā arī apgūtu latviešu vai krievu valodu.

Tā kā apmaiņas skolēni sava apmaiņas gada ietvaros dzīvo vietējās ģimenēs, ir izsludināta jaunu viesģimeņu meklēšana visā Latvijā.

“Šobrīd meklējam ģimenes, kas ir gatavas savā lokā uz gadu uzņemt 15–18 gadus jaunu apmaiņas skolēnu no ārzemēm,” stāsta YFU Latvija programmu koordinatore Baiba Ezeriņa. “Viesģimenes uzdevums ir palīdzēt jaunietim iepazīt mūsu valsti, apgūt latviešu valodu, kā arī atbalstīt ikdienā.”

printēt Lasīt visu ziņu

5. jūlijs - Kokneses novada svētki

05.07.2014 kur : Kokneses estrāde

Tieši Latvijas sirdī, likteņupes krastā, zaļu mežu un auglīgu lauku klāts, svētkus svin Kokneses novads. Bagāts ar kultūrvēsturi un neatkārtojamu ainavu, stiprs ar senām tradīcijām, zaļu domāšanu un talantīgiem cilvēkiem.

2014. gada 5. jūlijā būsiet gaidīti Kokneses novada svētkos, kur apmeklētājus iepriecinās Kokneses novada pašdarbības kolektīvi, sevi „izrādīs” novada uzņēmēji, bet azartiskas cīņas norisināsies sporta sacensībās. Pašiem mazākajiem svētku apmeklētājiem būs iespēja noskatīties izrādi "Buratino" un piedalīties dažādās atrakcijās un radošajās nodarbēs. Svētki noslēgsies ar brāļu Auzānu koncertprogrammu un lustīgu zaļumballi. Svētku pasākumi notiks Kokneses estrādē.

Uz tikšanos Latvijas sirdī – Koknesē!

05.07. SVĒTKU PROGRAMMA.

PASĀKUMU NORISE KOKNESES ESTRĀDĒ.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (237)

Vairāk nekā 3 000 jauniešu var bez maksas iegūt profesiju26.06.2014

Sākusies uzņemšana profesionālās izglītības iestādēs visā Latvijā, kuras piedāvā jauniešiem vecumā no 17 līdz 29 gadiem bez maksas apgūt kādu no 90 profesijām. Mācības ilgs vienu vai pusotru gadu, pieejama arī stipendija līdz 115 EUR mēnesī.

Prasības jaunietim:

  • vecums - 17 - 29 gadi (ieskaitot);
  • pabeigta 9. vai 12. klase;
  • gadu pirms uzņemšanas nav saņēmis stipendiju citā ESF projektā;
  • ar vai bez iepriekš iegūtas kvalifikācijas.
printēt Lasīt visu ziņu

Likteņdārzam veltītajā labdarības pasākumā Gaismas pilī saziedoti 28 296 eiro19.06.2014

Likteņdārzam veltītajā, jau par tradīciju kļuvušajā ikgadējā labdarības pasākumā - koncertā un izsolē, kas 17. jūnijā notika jaunatklātajā Gaismas pilī Imanta Ziedoņa zālē, saziedoti 28 296 eiro. Lielāko ziedojuma daļu – 22 864 eiro – veido labdarības izsolē gūtie ienākumi, bet 5432 eiro - ziedojumi pirms ieejas koncertā un „Kokneses fonda” norēķinu kontā, kā arī anonīmie dāvinājumi ziedojumu kastītē.

Atbalstot Likteņdārza tapšanu Latvijai 100. dzimšanas dienā, bija iespēja noklausīties iedvesmojošu latviešu mākslinieku sniegumu un izsolē iegādāties 82 mākslas priekšmetus – gleznas, grafikas, fotogrāfijas un tēlniecības darbus, arhitektu skices, izcilu cilvēku rokrakstus, monētas un vērtīgus priekšmetus, ko izsolei nodevuši Latvijas mākslinieki un dāvinājuši projekta atbalstītāji. Divas nedēļas pirms pasākuma darbi bija skatāmi izstādē Gaismas pilī, un atvērto durvju dienu laikā no 12. līdz 15. jūnijam to apmeklēja ap 10 000 cilvēku.

printēt Lasīt visu ziņu

Latvijas Pašvaldību savienībā notiks diskusija par investīciju piesaisti pašvaldībām16.06.2014

Latvijas Pašvaldību savienībā (turpmāk – LPS) piektdien, 20. jūnijā notiks diskusija “Proaktīva investīciju piesaiste pašvaldībām”, kas turpinās LPS un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras iesākto diskusiju ciklu “Pašvaldības loma uzņēmējdarbības attīstībā un investīciju piesaistes veicināšanā”.

Gada sākumā pirmajās šī cikla diskusijās saruna tika veltīta investīciju lomai reģionālās attīstības veicināšanā un LIAA darbam investīciju piesaistē, tajā skaitā “Polaris” procesa priekšrocībām un LIAA ieteikumiem. Šajās diskusijās piedalījās arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji, ņemot vērā, ka ministrija ir atbildīga par Reģionālās politikas pamatnostādnēm līdz 2020. gadam un konkrētām ES fondu aktivitātēm, kas paredz atbalsta instrumentus pašvaldībām.

printēt Lasīt visu ziņu

Līdz 30.jūnijam jādeklarē neatmaksātie aizdevumi virs 15 000 eiro12.06.2014

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka tām fiziskajām personām, kuras līdz 2013.gada 31.decembrim ir saņēmušas aizdevumu un aizdevuma neatmaksātā daļa no viena aizdevēja minētajā datumā pārsniedz 15 000 eiro vai tā ekvivalentu citā valūtā, līdz 2014.gada 30.jūnijam par to ir jāsniedz informācija VID. Neatmaksātā aizdevuma daļa tā saņēmējam ir jādeklarē tikai gadījumā, ja tas saņemts no personas vai iestādes Latvijā vai ārvalstīs, kurai nav speciālas atļaujas (licences) patērētāja kreditēšanas pakalpojumu sniegšanai.

Ja VID konstatēs, ka fiziska persona, uz kuru attiecas minētie kritēriji, līdz 2014.gada 30.jūnijam nav deklarējusi neatmaksāto aizdevuma daļu, tad aizdevuma neatmaksātā daļa tiks pielīdzināta gūtam ienākumam un tai piemēros iedzīvotāju ienākuma nodokli. Par iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksu būs atbildīgs aizdevuma ņēmējs.

printēt Lasīt visu ziņu

Svarīgi aspekti saistībā ar 1.jūnijā ieviesto VID elektroniskās deklarēšanas sistēmas versiju un algas nodokļa elektronisko grāmatiņu11.06.2014

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) informē, ka šī gada 1.jūnijā ir sekmīgi sākusi darboties jaunā VID elektroniskās deklarēšanas sistēmas (turpmāk – EDS) versija un algas nodokļa grāmatiņas tagad visiem ir pieejamas tikai elektroniskā formātā; tāpat mūsdienīgāks un pievilcīgāks ir kļuvis arī EDS vizuālais izskats. Taču tā kā izmaiņas ir ieviestas pavisam nesen, VID ir izvērtējis no iedzīvotājiem biežāk saņemtos jautājumu un neskaidrības, un vērš gan fizisku, gan juridisku personu uzmanību uz dažiem būtiskiem aspektiem saistībā ar algas nodokļa elektroniskajām grāmatiņām un informācijas norādīšanu tajās.

printēt Lasīt visu ziņu

Likteņdārzs aicina uz iedvesmojošu koncertu un labdarības izsoli06.06.2014

Otrdien, 17. jūnijā, pulksten 19 Gaismas pilī, Imanta Ziedoņa zālē notiks Likteņdārzam veltīts koncerts un labdarības izsole. Koncertā uzstāsies profesionālais pūtēju orķestris „Rīga” un solisti Kristīne Zadovska, Daumants Kalniņš un Oskars Petrauskis. Mākslinieki izpildīs gan mūsdienu populāro latviešu komponistu, gan latviešu klasiķu skaņdarbus, kuri savīsies vienotā muzikālā veltījumā Likteņdārzam. Solistu un pūtēju orķestra sniegumā varēs baudīt fragmentus no rokoperas ‘’Lāčplēsis’’, vairākus Raimonda Paula, Imanta Kalniņa skaņdarbus, kā arī Emila Dārziņa “Melanholisko valsi’’. Pie diriģenta pults – Mārtiņš Ozoliņš.

printēt Lasīt visu ziņu

Neatmaksātos aizdevumus virs 15 000 eiro līdz 2014.gada 30.jūnijam var deklarēt gan elektroniski, gan papīra formā04.06.2014

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka tām fiziskajām personām, kuras līdz 2013.gada 31.decembrim ir saņēmušas aizdevumu un aizdevuma neatmaksātā daļa no viena aizdevēja minētajā datumā pārsniedz 15 000 eiro vai tā ekvivalentu citā valūtā, līdz 2014.gada 30.jūnijam par to ir jāsniedz informācija VID. Neatmaksātā aizdevuma daļa tā saņēmējam ir jādeklarē tikai gadījumā, ja tas saņemts no personas vai iestādes Latvijā vai ārvalstīs, kurai nav speciālas atļaujas (licences) patērētāja kreditēšanas pakalpojumu sniegšanai.

Informācija par neatmaksāto aizņēmuma daļu virs 15 000 eiro tā saņēmējiem nav jāsniedz šādos gadījumos:

printēt Lasīt visu ziņu

Seminārs- terapija pēc B. Hellingera metodes

31.05.2014 - 01.06.2014 kur : Sidrabi, viesu māja

31. maijā un 1. jūnijā Koknesē notiks seminārs - terapija pēc B. Hellingera metodes "Partnerattiecības". SEMINĀRU VADA SISTĒMISKO IZVIETOJUMU KONSULTANTE, MĀKSLAS TERAPEITE ALOIDA JURČENKO.

  • Kas tad ar mums notiek tad, kad mēs mīlam viens otru kā vīrietis un sieviete?
  • Kādi ir pāru attiecību pamatelementi?
  • Kas pārim ļauj mīlēt, augt un veidot laimīgu kopdzīvi?
  • Kas ir partnerattiecību ikdienas pamatā?
  • Kas notiek ar bijušajām attiecībām?
printēt Lasīt visu ziņu

Latvietim dziesma ir viņa dvēsele28.05.2014

„Tas bija saviļņojošs brīdis, vēl ne reizi Pērses pamatskolas zālē uz skatuves nebija dziedājuši trīs kori!” – par koncertu „ Par tevi mīļākas nav nevienas” 16. maijā Iršos, kas izskanēja kā skaists veltījums Mātes un Starptautiskajai ģimenes dienai, teic koncerta skatītāji. Kokneses kultūras nama sieviešu koris „Anima” (diriģente Lelde Kamzole-Gagaine, koncertmeistare Ilona Makareni), Bērzaunes pagasta vīru koris „Gaiziņš” (diriģente Rita Briņķe, koncertmeistare Jolants Grase), vīru koris „Staburags” no Aizkraukles (diriģents Ainars Mēness, koncertmeistare Inga Strazdiņa), kapela „Aizezeres muzikanti” (vadītāja Inese Skuja) un Pērses pamatskolas skolēni Iršu pagasta ļaudīm šajā vakarā dāvāja daudz prieka un saules kā ziedoņa laiks pavasarī. Koncertu vadīja Pērses pamatskolas direktore Gaļina Kraukle. Skolas bērnu Tīnas Kažociņas, Līgas Riekstiņas un Matīsa Šutkas izjusti runātā dzeja, Viktorijas Lenoras Kraukles un Tatjanas Petrovskas duetā dziedātā Raimonda Paula dziesma „Mīļotās rokas” sasildīja katras māmiņas un vecmāmiņas sirdi. Pērses pamatskolas 1. – 4. klašu deju kolektīvs (vadītāja Inta Balode) izveidojies tikai šajā mācību gadā, bet jau dancojis vairākos svētku pasākumos, arī šajā vakarā viņi rādīja savu raito dejas soli. Kapela „Aizezeres muzikanti”, veltot dziesmas māmiņām, vienu dziesmu īpaši veltīja Montas Bergmanes omītei. Monta bieži muzicē kopā ar kapelu, un omīte ir viņas lielākā atbalstītāja.

printēt Lasīt visu ziņu

Svarīga informācija vecākiem un viņu bērniem par darbu vasaras mēnešos28.05.2014

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka skolēniem, kuri vēlas strādāt vasaras mēnešos, un viņu vecākiem ir jāņem vērā vairāki nosacījumi, kas saistīti ar nodokļu maksāšanas kārtību un atvieglojumu par apgādībā esošām personām piemērošanu. Lai novērstu nepatīkamo situāciju, ka vecākiem valstij jāatmaksā bērna nodarbinātības laikā nepamatoti piemērotie nodokļu atvieglojumi, turpmāk tiklīdz skolēns uzsāks darba attiecības, bērna atrašanās vecāka apgādībā tiks automātiski pārtraukta. Savukārt pēc tam, kad skolēns būs pārtraucis strādāt, vecākiem pašiem bērns būs jāatjauno apgādībā. Atgādinām, ka no 2014.gada 1.jūnija tas ir izdarāms elektroniski, izmantojot VID EDS.

Nodokļu nomaksas nosacījumi ir atkarīgi no tā, kāds nodokļu režīms ir skolēna darba devējam – 1) vispārējais nodokļu maksāšanas režīms, 2) darba devējs ir mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs vai 3) lauksaimnieks.

printēt Lasīt visu ziņu

"Nameisis" piestāj Koknesē27.05.2014

Šodien, 27. maijā, Kokneses pilsdrupās piestāja "Mežmalas A.A." vikingu liellaiva "Nameisis", kas atgriezās no ekspedīcijas pa Daugavu no tās iztekas Krievijā. Braucienā devās deviņu cilvēku komanda Arvīda Apfelbauma vadībā. Ekspedīcija sākās 1. maijā un noslēgsies 1. jūnijā, kad liellaiva sasniegs savu galamērķi - Jelgavu, kur tā arī paliks.

Vairāk par Daugavas ekspedīciju var izlasīt: http://mezmalasvikings.lv/wordpress/?p=671

Karstākajiem jaunumiem sekot: https://www.facebook.com/nameisis

printēt

Kokneses Mūzikas skolas izlaidums

24.05.2014 12:00 kur : Kokneses kultūras nams

Kokneses Mūzikas skolas 2014.gada izlaidums notiks 24. maijā plkst. 12:00 Kokneses Kultūras namā.

Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top