sleptasleptaslepta sleptasleptaslepta
Tekstu izmērs: small medium
2017. gada 29. jūnijs
Vārda dienas svin: Paulis, Pauls, Pāvils, Pēteris
 

7.jūnijs. Ilgi gaidītais brauciens – balva nu ir klāt! Esam nedaudz satraukušās, jo dzīvē esam tikušās tikai 24.aprīlī, kad kopā izbaudījām Gaismas nesēju ceremoniju LNB. Esam saņēmušas norādījumus, sarunājušas tikšanās vietu un laiku! Viss notiek - startam gatavas: Anastasija no Žīguru bibliotēkas, Dace no Ropažiem, Mairita no Pāvilostas, Ingrīda no Kokneses.

8.jūnijs.

Iepazinušās, izrunājušās, izbaudījušas brīnišķīgas vakariņas, brokastis un izklaides uz kuģa Romantika, kāpjam krastā, lai dotos uz pilsētu. Jau iepriekš vienojāmies, ka izmantosim to, ka lietus nebūs, tāpēc iesim kājām. Mūsu pirmais galamērķis -Stokholmas Internacionālā bibliotēka, kurā mūs jau gaidīja viesmīlīgā latviete Anita Dzilnava! Viņa iepazīstināja ar savu darbu, bibliotēku, atbildēja uz mūsu jautājumiem, iepazīstināja ar saviem kolēģiem. Mums patika šī kolorīto personību radītā atmosfēra. Ar prieku piekritām apskatīties arī Centrālo bibliotēku un bibliotēku, kura atrodas metro teritorijā (arī pats metro bija interesants tām, kuras ar to nekad nebija braukušas!)

Ejot pa ielām, redzējām pilsētas dzīvi, arī skaļus jauniešu izbraucienus - tā esot skolas noslēguma svinēšana! Mums bija patiess prieks tikties ar Anitu, izjust viņas ritmu, uzzināt viņas dzīves stāstu. Sirsnīgs paldies par rūpēm!

Vakarā mūs sagaidīja Stokholmā dzīvojošais latvietis Ainars Reinis, lai aizvestu mūs uz naktsmājām - savām ģimenes mājām, kur mūs sagaidīja viņa sieva Ieva ar meitām. Te jutāmies īpaši lolotas, sagaidītas ar gardām vakariņām, tradicionālajiem zviedru saldumiem (piem., kūka Princese mums ļoti garšoja!). Vakars pagāja sarunās pie skaisti klāta galda. Paldies par viesmīlību! Mēs tiešām daudz varam mācīties no Ievas šarma un uzņēmības!

9.jūnijs.

Kad visa Reiņu ģimene jau gatava saviem dienas uzdevumiem, mostamies un brokastojam arī mēs. Ieva mūs ved uz centru, stāstot par dzīvi Zviedrijā, saviem darbiem un projektiem Latvijā. Šodien mums plānota tikšanās Karaliskajā bibliotēkā ar ļoti kolorītu un zinošu personību - Jāni Krēsliņu. Paldies viņam par mums veltīto laiku un iespēju redzēt bibliotēku nedaudz citādā griezumā.

Atvadāmies no Krēsliņa kunga, solot, ka kādreiz vēl drīkstam izmantot viņa labvēlību, jo vēlamies vēl paspēt apskatīt pilsētu un A.Lindgrēnas muzeju. Pateicoties Daces brīnišķīgajām orientēšanās spējām, visu viegli atrodam. Lindgrēnas muzejā pazūd laiks un, mēs jūtamies kā bērni - patīk viss, visur gribas izkāpelēt, nofotografēt, izmēģināt. Brauciens ar vilcieniņu - pasaka zemes virsū! Jā, arī te ir vērts atgriezties!

Atpūtinājušas kājas pēc atpūtas muzejā, dodamies atpakaļceļā uz ostu. Šodien mūs gaida nakts kuģī Isabelle. Iekārtojamies kajītēs un dodamies baudīt skaisto un šērām bagāto atpakaļceļu! Izmēģinām roku arī loterijā, bet veiksme šoreiz nav mūsu pusē! Baudām muzikālos priekšnesumus, vakariņas un sarunas par redzēto, ģimeni, bērniem un mazbērniem, vasaras plāniem, protams, darbu, iecerēm un nolemjam, ka noteikti tiksimies vēl. Mēs nešaubāmies, ka tagad mums katrai uz šīs mazās zemītes ir vēl 3 Savējie! Arī Stokholmā nu mums ir Savējie!

10.jūlijs.

Laimīgas iebraucam Rīgā, laimīgas atkal redzēt savas ģimenes, tikai Mairitai vēl patāls ceļš līdz Pāvilostai! Acīs kāda asara - tas uz laimīgu tikšanos arī turpmāk! Kas notiek šobrīd? Esam bagātākas ar pieredzi un redzēto, sazināmies sociālajos tīklos…un ir arī nelieli nākotnes tikšanās plāni! Paldies par rūpēm visiem, kuri sagatavoja mūsu braucienu, paldies Sanitai no LNB atbalsta biedrības.

Ingrīda Grūbe,

Kokneses pagasta bibliotēka