sleptasleptaslepta sleptasleptaslepta
Tekstu izmērs: small medium
2017. gada 26. jūnijs
Vārda dienas svin: Inguna, Inguns, Ausma, Ausmis

Kokneses novada svētki 2017

Investoriem

Kokneses sporta centrs

Vikingu lielaiva Namesis

RaibblatsVai tu zini, kā rīkoties ārkārtas gadījumos?

attīstības projekts

attīstības projektsKokneses novada Kokneses pagasta bibliotēka

Atkritumu apsaimniekošana Kokneses novadā


Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs
 

19. maijā, dienu pirms Sama modināšanas svētkiem, kad Kokneses novadā sākas jaunā tūrisma sezona, galvenais vietējā tūrisma attīstības virzītājs – Kokneses Tūrisma centrs sāka savu darbību jaunās mājās pašā Kokneses centrā 1905. gada ielā 7.

„Kokneses Tūrisma centrs pirmos desmit gadus apmeklētājus uzņēma „Latvijas Valsts meži” paspārnē Blaumaņa ielā 3, bet pēc Kokneses novada domē pavadītiem astoņiem darba gadiem piepildījies sen lolots sapnis,” teic Kokneses Tūrisma centra direktore Daina Liepiņa.

Uzburot seno viduslaiku noskaņu, Kokneses Tūrisma centra jauno telpu atklāšanu ieskandināja tautas mūzikas grupas „Raksti” dalībnieku spēlētās dūdas. Svinīgajā atklāšanas pasākumā piedalījās Kokneses novada domes, pašvaldības iestāžu un tūrisma nozares pārstāvji, kā arī novada uzņēmēji, kuri ir aktīvi iesaistījušies tūrisma apritē. Inguna Strazdiņa, iejūtoties Kokneses pils saimnieces lomā, uzrunājot klātesošos, sacīja: „Kokneses 740. jubilejas gadskārtā beidzot ir noticis tas, ko sen jau bijām gaidījuši un pelnījuši! Mums ir tapusi sava tūrisma pils! Pašā Kokneses sirdī, kur vislielākā ļaužu rosība pulsē, kļūs vēl skaļāk un priecīgāk ar amatnieku un tirgotāju ņirboņu! Te, kā senāk buru liellaivas Daugavas krastā, piestās tūristu autobusi! Jo visiem labi zināms – Koknese ir un būs tūristiem iekārojama pērle!”

Ar laba vēlējumiem un uz svinīgu lentes griešanu tika aicināts Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris, domes izpilddirektors Ilmārs Klaužs, Attīstības nodaļas projektu vadītāja Marta Utāne un Kokneses Tūrisma centra direktore Daina Liepiņa.

Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris atzina: „Tūrisms ir viens no mūsu novada attīstības stūrakmeņiem. Pirms četriem gadiem, iegūstot pašvaldības īpašumā šīs telpas, jau radās iecere tās izmantot tūrisma jomas izaugsmei. Jaunais tūrisma centrs ir izveidots, veiksmīgi īstenojot četrus projektus. Drīzumā tiks pabeigti arī stāvlaukuma labiekārtošanas darbi.” „Esmu pārliecināts, ka tagad mums būs viens no labākajiem tūrisma centriem Latvijā,” ar gandarījumu sacīja Kokneses novada domes izpilddirektors Ilmārs Klaužs.

„Darba gaitā bija daudz izaicinājumi un pārbaudījumi, kurus savstarpējas sadarbības rezultātā veiksmīgi atrisinājām. Pateicamies par sadarbību darba veicējiem: IK „RL būvnieks”, būvuzraugam Raimondam Jansonam un autoruzraugam Kārlim Melecim. Kokneses novada iedzīvotāji, uzņēmēji un viesi ir ieguvuši kvalitatīvu un mūsdienīgu tūrisma centru,” teica Marta Utāne, Kokneses novada domes Attīstības nodaļas projektu vadītāja.

„Man ir neizsakāms prieks, ka pēc mērķtiecīgas tūrisma attīstības plānošanas 18 gadu garumā, sasniegts iecerētais! Ar viesmīlību gaidīsim mūsu jaunajās mājās!” – aicinot aplūkot jaunās telpas, sacīja Kokneses Tūrisma centra direktore Daina Liepiņa.

Verot tūrisma centra durvis, ikvienu klātesošo patīkami pārsteidza telpu dizains, kurā modernais un mūsdienīgais sasaucas ar Hanzas laiku Koknesē. Par to jāpateicas māksliniecei Silvai Linartei, kura ir arī Pīgožņa balvas ieguvēja glezniecībā. Tūrisma centra apmeklētāji plašajās un mājīgajās telpās var iepazīties ar daudzveidīgo tūrisma pakalpojumu klāstu Kokneses novadā, vietējo amatnieku ražojumiem un Hanzas projektā izstrādāto suvenīru bagāto izvēli. Viena no saulainajām telpām būs vieta, kur pulcēties vietējiem uzņēmējiem dažādu pasākumu un semināru organizēšanai. Savukārt pati lielākā telpa ir izstāžu zāle, kurā šajā dienā atklāja mākslinieka Alda Dobenberga gleznu izstādi. „Izstāžu zālē būs skatāmas gan vietējo, gan citu mākslinieku izstādes,” stāsta Daina Liepiņa. Mums ir arī savi mazie mākslinieki ar ko lepoties - krāsaina kā pavasaris jaunajās telpās ir uzplaukusi Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas jaunāko klašu skolēnu zīmējumu izstāde.

Projektu vadītāja Marta Utāne, atskatoties uz paveikto, teic: „Projekts par Tūrisma informācijas centra telpu atjaunošanas darbiem tika apstiprināts Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma 19.2. „Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātes 19.2.2. „Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” projektu konkursā. Šī gada marta beigās darbi IK „RL būvnieks” darbus pabeidza. Projekta kopējās izmaksas ir 88 860,77 eiro no tām 45 000 eiro ir Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējums un 43 860,77 eiro Kokneses novada domes līdzfinansējums.”

Kokneses Tūrisma centra mazo kolektīvu lielajos svētkos sveica tuvākie kaimiņi: SIA „Hanza- elektro”, Kokneses pasta nodaļa, Kokneses pagasta bibliotēka, SIA „Kokneses Komunālie pakalpojumi”, kā arī Kokneses novada domes un Likteņdārza pārstāvji, vietējie uzņēmēji, folkloras kopa "Urgas" un daudzi citi ciemiņi.

Lai Kokneses Tūrisma centram notikumiem un apmeklētājiem bagāta jaunā tūrisma sezona!

Sarmīte Rode

Anitas Šmites foto