sleptasleptaslepta sleptasleptaslepta
Tekstu izmērs: small medium
2017. gada 26. jūnijs
Vārda dienas svin: Inguna, Inguns, Ausma, Ausmis
 

Maijs saistās ar ziedu smaržu – plaukstošiem narcišu un tulpju krāšņumiem, ar pienenīšu zeltainām pļavām un putnu dziesmām skaļām. Latvijā Mātes diena tiek svinēta maija otrajā svētdienā, godinot savu māmiņu, vecmāmiņu, krustmāmiņu. Mūsu pirmsskolas izglītības iestādē "Bitīte” maija sirsnīgāko dienu svinējām jau nedēļas nogalē.

1.grupas bērni kopā ar skolotājām A.Kurpnieci un L.Rudzoni aicināja māmiņas kopā ar bērniem doties piedzīvojumos ,,Māmiņdienas pasaku mežā”. Savām māmiņām mazās „bitītes” dāvināja pašu izaudzētu puķi un kā ziedu arī savas mazās plaukstas nospiedumu.

"Saulīte silda, māmiņa smaida, sirsniņa mana ir priecīga…” Saulains smaids bija redzams māmiņu sejās, skatoties 3.grupas bērnu koncertu. Skolotājas A. Ādamsone un V.Kalniņa rosināja atcerēties brīdi, kad pasaulē nāca viņu mazie brīnumi. Bērnu rūpīgi gatavotās krelles papildinās māmiņas rotu kastītes saturu.

2.grupas bērni aicināja uz pasaku koncertu ,,Es jūs mīlu, mazie zaķēni!” Bērni iejutās pasaku tēlos, un arī viņu sirsniņās bija jūtama tā mīlestība, kas vijās cauri pasakai. Skolotājas N.Mateša un V.Kalniņa ik uz soļa bērniem atgādina, cik svarīgi būt visiem kopā un mīļiem. Šajā dienā māmiņas pārsteidza jaukas dāvaniņas - gada garumā sarūpēti mirkļi fotogrāfijās.

12. maija pēcpusdienā 4.grupas bērni un skolotājas J.Miezīte un L.Rudzone aicināja māmiņas uz svētku pasākumu: „Visi vārdi, visas dziesmas skan tev šodien, māmulīt”. Meitenes, tērpušās kā lielas dāmas, ar prieku izpildīja I.Kraševskas dziesmu "Dāma”, savukārt mammas, klausoties priekšnesumu, atcerējās, kā pašas sapņoja reiz ātrāk kļūt lielas. Zēnu dziedātā dziesma "Šūpojies, šūpulīti” apliecināja, ka šūpuļdziesma ir visskaistākā no visām dziesmām. Dziesmas un dzeja skanēja no sirds uz sirdi, tāpat kā pateicības vārdi: „Mēs jūs mīlam! Paldies par rūpēm, mīlestību un sirds siltumu!”

Maijs ir ģimenes mēnesis. 15. maijā svinam Starptautisko ģimenes dienu. Ģimene – tas ir mūsu atbalsts un prieks. Ikvienai ģimenei vēlam saticību, veselību un mīlestību! Lai mums stipras, laimīgas ģimenes!

Dzintra Stārastiņa,

PII „Bitīte” metodiķe