sleptasleptaslepta sleptasleptaslepta
Tekstu izmērs: small medium
2017. gada 24. jūnijs
Vārda dienas svin: Jānis

Kokneses novada svētki 2017

Investoriem

Kokneses sporta centrs

Vikingu lielaiva Namesis

RaibblatsVai tu zini, kā rīkoties ārkārtas gadījumos?

attīstības projekts

attīstības projektsKokneses novada Kokneses pagasta bibliotēka

Atkritumu apsaimniekošana Kokneses novadā


Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs
 

Likteņdārza draugu alejā šogad līdz Jāņiem tiks pievienoti vismaz 852 jauni Latvijas bruģakmeņi ar Baltijā unikālā dabas objekta ziedotāju norādītajiem saviem, draugu un tuvinieku vārdiem un uzvārdiem. Tie tika ziedoti divu nedēļu kampaņas “Ieraksti savu vārdu Latvijā” ietvaros no 24.marta līdz 7.aprīlim.

Ikviens savu pelēko bruģakmeni varēs apskatīt Likteņdārza draugu alejā jau vasaras sākumā, jo līdz 17.jūnija “Latvijas Televīzijas” ziedojumu akcijas “Top Latvijas Likteņdārzs!” pasākumam visi 852 bruģakmeņi tiks pievienoti jau esošajiem 18 265. Likteņdārza draugu aleju līdz 2018.gada Latvijas simtgadei plānots izveidot 8 metrus platumā un 200 metrus garumā no 113 tūkstošiem Latvijā radīto bruģakmeņu.

Interesanti fakti:

- akcijas laikā vispopulārākais ziedošanas veids bija caur portālu draugiem.lv – viena ceturtdaļa jeb 25% Latvijas iedzīvotāju un ārzemju latviešu izvēlējās šo variantu;

- lielākā daļa Likteņdārza atbalstītāji pasūtīja bruģakmeņus visai ģimenei (vidēji 4-5 cilvēkiem);

- Likteņdārza bruģakmeņus ražo vietējais uzņēmums Mārupē;

- viens Likteņdārza bruģakmens sver 4 kilogramus;

- Likteņdārza draugu alejā apmēram 3% bruģakmeņu ir bez vārdiem un uzvārdiem, kā vēlējušies to ziedotāji.

Likteņdārzs pateicas visiem akcijas “Ieraksti savu vārdu Latvijā” atbalstītājiem, kā arī aicina viesoties Koknesē, pussalā pie Daugavas un vērot jauno un esošo objektu tapšanu. Šogad turpināsim daudzfunkcionālās sabiedriskās ēkas un Lielā kalna būvniecības darbus un radīsim ko jaunu - digitālo ekspozīciju Liktens gāti, kas stāstīs par Latvijas cilvēku likteņiem 20.gadsimtā.

Arī turpmāk iespējas pievienot bruģakmeni Likteņdārza draugu alejā ar savu vārdu, uzvārdu vai dāvināt to kādam sev tuvam cilvēkam. Akcijas tālrunis 90006060 darbosies līdz aprīļa beigām. Bruģakmeni iespējams pasūtīt arī www.draugiem.lv, mājas lapā www.liktendarzs.lv vai sezonas laikā Likteņdārzā uz vietas, kā arī ziedojot „Kokneses fonda” norēķinu kontā.

Akcija “Ieraksti savu vārdu Latvijā” notika sadarbībā ar laikrakstu “Latvijas Avīze”, portālu www.draugiem.lv un modes un izklaides centru „Rīga Plaza”.

Papildu informācija:

Valda Auziņa

Nodibinājuma „Kokneses fonds”

Valdes priekšsēdētāja