sleptasleptaslepta sleptasleptaslepta
Tekstu izmērs: small medium
2017. gada 24. jūnijs
Vārda dienas svin: Jānis
 

Lauku atbalsta dienests (LAD) informē, ka no šā gada 11.aprīļa līdz 22.maijam lauksaimnieki var pieteikties platību maksājumiem, iesniedzot Vienoto iesniegumu. Pēdējā diena, kad atbalsta maksājumiem varēs pieteikties ar kavējuma sankciju, ir 15.jūnijs.

Pieteikties platību maksājumiem būs iespējams LAD Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS) – tieši tāpat, kā tas tika darīts 2016.gadā.

Tā kā daudziem lauksaimniekiem nav pieejams dators ar interneta pieslēgumu, kā arī nav nepieciešamo datorprasmju, lai varētu iesniegt iesniegumu EPS, LAD 26. aprīlī organizē platību maksājumu iesniegumu bezmaksas konsultācijas Kokneses novada domes ēkā no plkst. 11.00, lai palīdzētu klientiem aizpildīt pieteikumus elektroniski. Lauksaimniekiem bez maksas būs iespēja iesniegt pieteikumus gan minētās konsultācijas laikā, gan arī apmeklējot LAD klientu apkalpošanas centrus. Lūgums iepriekš pieteikties pie Kokneses lauku attīstības konsultanta Inetas Sproģes pa telefonu 65133642, lai izvairītos no rindām plkst. 11.00.

Tāpat kā iepriekšējos gadus platību maksājumu iesniegums elektroniski palīdzēs aizpildīt Kokneses lauku attīstības konsultants Ineta Sproģe un Iršu lauku konsultants Gundega Skrupska . Ineta Sproģe pieņem apmeklētājus pirmdienās un ceturtdienās Kokneses novada domes ēkā (pārējās dienās iepriekš sazvanoties), 27. aprīlī Iršu pagasta pārvaldes ēkā, 2. maijā Bebru pagasta pārvaldē. Šogad konsultācijas būs par maksu. Samaksa ir atkarīga no patērētā laika, aizpildot iesniegumu. Prognozējams, ka mazajām saimniecībām tas nepārsniegs 5 eiro.

LAD vērš uzmanību, ka, piesakoties platību maksājumiem elektroniski, lauksaimniekiem ir daudzi būtiski ieguvumi. Viens no tiem – iespēja saņemt maksājumus ātrāk. Būtiski, ka EPS kļūdas ir iespējams novērst jau pieteikuma iesniegšanas brīdī, tas savukārt ļauj izvairīties no sankcijām. LAD var pagūt nosūtīt arī brīdinājumus par kļūdām, un lauksaimnieks paspēs līdz 25.jūnijam iesniegt labojumus, nesaņemot par to sankcijas. Šādus labojumus nebūtu iespējams konstatēt papīra formātā iesniegtajos iesniegumos. Sistēma sniegs brīdinājumus arī gadījumos, ja klients aizmirsīs pieteikties kādam no atbalsta veidiem, ko būtu iespējams saņemt, kā arī neļaus pieteikt neatbilstošas platības.

Jautājumu un neskaidrību gadījumos lauksaimnieki var saņemt konsultācijas jebkurā LAD klientu apkalpošanas centrā klātienē, rakstot e-pastu: klienti@lad.gov.lv vai zvanot uz informatīvo tālruni 67095000.