sleptasleptaslepta sleptasleptaslepta
Tekstu izmērs: small medium
2017. gada 24. jūnijs
Vārda dienas svin: Jānis

Kokneses novada svētki 2017

Investoriem

Kokneses sporta centrs

Vikingu lielaiva Namesis

RaibblatsVai tu zini, kā rīkoties ārkārtas gadījumos?

attīstības projekts

attīstības projektsKokneses novada Kokneses pagasta bibliotēka

Atkritumu apsaimniekošana Kokneses novadā


Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs
 

Likteņdārza akcijas “Ieraksti savu vārdu Latvijā!” laikā vairāki Latvijā populāri un iemīļoti mākslinieki, kā arī ilggadēji šī Baltijā unikālā dabas objekta atbalstītāji ir pauduši savu viedokli par Likteņdārza nozīmi – diriģents Ints Teterovskis, finansiste Ilze Jurkāne, mūziķi Elza Rozentāle un Goran Gora, kā arī aktrise Dana Čerņecova un citi. Akcija turpināsies līdz 7.aprīlim.

“Atbalstīt Likteņdārzu ir savā ziņā kā atbalstīt sevi. Tā ir šī dārza lielākā vērtība. Vienkārši vajag uz turieni aizbraukt, pabūt tur, pabaudīt jau izdarīto. Un, ja jūt, ka var arī no sevis likt kādu artavu, tad noteikti šo iespēju izmantot,” saka viens no Latvijā populārākajiem diriģentiem Ints Teterovskis. (video) “Ir milzīgs prieks, ka Likteņdārza ideja dzīvo jau tik ilgus gadu. Ka tā no vienkārši skaistas vietas pie Daugavas ir kļuvusi par gandrīz kā simbolu, kur cilvēki dodas apskatīt ne tikai lieliski iekoptu vietu, bet arī atcerēties, pieminēt un padomāt par latviešiem šeit, Latvijā, citur pasaulē šodien un rītdien. Tā ir vieta, kur būt, kur padomāt, dažreiz arī dziedāt.”

Savukārt talantīgā dziedātāja Elza Rozentāle dalās ar savas dzimtas stāstu Likteņdārzā: “Bruģakmenī savu vārdu vajag ierakstīt kaut vai tāpēc vien, ka šādā veidā atbalsti Likteņdārza tapšanu. Tad tavs vārds paliek uz mūžiem. Tas interesanti un jauki. It īpaši, ja mūsu ģimene sarakstīja vectētiņa un vecmāmiņas vārdus, kuri ir arī karojuši. Tas ir vēl skaistāk, manuprāt.” (video)

Likteņdārzs ir svarīgs ne tikai latviešiem, bet arī citu tautību Latvijas iedzīvotājiem. Rīgas Krievu teātra aktrises Danas Čerņecovas personīgais un ģimenes stāsts ir skaistas filmas vērts: “Man pirms dažiem gadiem bija apaļa jubileja, trīsdesmit gadi. Mana oma, latviete, uzdāvināja man iespēju iestādīt liepu Likteņdārzā. Mana, tā brīža draugam, nu jau līgavainim, bija izdomāts plāns, ka viņš bildinās mani radu klātbūtnē, iestādot liepu. Tas man bija liels pārsteigums un tas bija ļoti skaisti. Tas bija pagodinājums arī manai omai, ka šādā vietā tas ir noticis - kur sastopas pagātne, tagadne un nākotne. Maza liepiņa kļuva par liecinieci šim lielam notikumam manā dzīvē.” (video)

Viņai Likteņdārzs ir saistīts ar nākotni, ar dzimtu un bērniem: “Tā ir ne tikai piemiņas vieta. Tur tagad ir iekalts arī mans vārds bruģakmenī. Es tagad esmu jauna, bet pēc gadu gadiem, kad man būs mazdēli un mazbērni, viņiem šis akmens nozīmēs kaut ko daudz vairāk. “Šeit bija mana mamma vai ome, kura veda mani uz šo vietu.” Un tā šīs saiknes veidosies. Ar katru gadu šī vieta enerģētiski un vēsturiski pieņemsies spēkā. Jo mēs arī veidojam nākotni un mēs būsim pagātnē pēc kāda laika. Mēs kopā veidojam spēcīgu vietu.” (video)

Finansiste, ēdienu un pavārmākslas eksperte un vairāku kultūras projektu atbalstītāja Ilze Jurkāne līdz šim vairāku gadu garumā ir dāvinājusi savai ģimenei un sadarbības partneriem bruģakmeņus Likteņdārza draugu alejā. Šobrīd tādu ir vairāk nekā 120 un viņa turpina to uzskatīt par lielisku dāvanu. “Vienā koncertā parādījās iespēja, ka var pirkt bruģakmeni. Es uzdāvināju vairākiem ģimenes locekļiem. Tad es sapratu, ka tā ir fantastiska Ziemassvētku dāvana. Tajos Ziemassvētkos, kas bija pirms vairākiem gadiem, nopirku apmēram simts, vēlāk es papildināju. Kad es biju pēdējo reizi Likteņdārzā, tad varēju skaisti redzēt, ka tie visi ir manējie cilvēki. Ja katrs latvietis sev nopirktu vienu bruģakmeni, tad viņš būtu uz mūžu mūžiem daļa no Latvijas likteņa.” (video)

Mūziķis Goran Gora ir bijis saistīts vietu, kur šobrīd ir Likteņdārzs, jau pirms tā tapšanas – kopā ar draugu kopu no “Mazās kavalērijas” viņš atklāja tās unikalitāti un skaistumu. Viņa vārds arī ir iemūžināts Likteņdārza draugu alejā. “Šie bruģakmenīši, manuprāt, ir brīnišķīgs veids, kā katrs var palīdzēt tapt lielam brīnumam, kura īsto vērtību mēs novērtēsim tikai pēc piecdesmit, simts gadiem. Kad mani bērni vai mazbērni tur brauks, viņi redzēs – arī viņš bija daļa no tā visa! Tā ir brīnišķīga iespēja burtiski ierakstīt savu vārdu vēsturē. Tur mazāka ir vēlēšanās pazīmēties. Tas vienkārši ir ļoti svarīgi. Es Likteņdārzu redzu kā tautas procesu, kas notiek Latvijā. Tā ilgstamā nākotne ir tas, uz ko mēs ejam, nevis šobrīd pamielot savu ego vai tamlīdzīgi. Tostarp ir jocīgi – mans bruģakmens blakus Baibas Sipenieces bruģakmenim – un tas ir forši. Izrādās, mēs visi esam vienkārši cilvēki.” (video)

Akcija “Ieraksti savu vārdu Latvijā ir iespēja iemūžināt savu, tuvinieku vai draugu vārdus Latvijas laukakmenī Likteņdārza draugu alejā. Akcijas laikā ziedotāju nosauktie vārdi un uzvārdi tiks publicēti laikraksta “Latvijas Avīze” 11.aprīļa izdevumā. Viens ziedojums ir 15 eiro.

Latvijas laukakmeņu bruģis tiek ieklāts Likteņdārza draugu alejā, kas ved uz dārza centrālo daļu – amfiteātri pie Daugavas. Alejas izveidei nepieciešami 113 000 bruģakmeņu. Šobrīd ir ieklāti 18 265 bruģakmeņi jeb 20% no ceļa. Akcijas laikā reģistrētos bruģakmeņus plānots ieklāt līdz šā gada 17. jūnijam – Latvijas Televīzijas devītajai ziedojumu akcijai „Top Latvijas Likteņdārzs!”.

Šogad Likteņdārzā turpināsies daudzfunkcionālās sabiedriskās ēkas un Lielā ziedu kalna būvniecība. Nozīmīgs jaunums būs digitālā ekspozīcija “Liktens gāte”, kas stāstīs par Latvijas cilvēku likteņiem 20.gadsimtā.

Ziedojuma iespējas:

• Akcijas tālrunis 90006060 (24.marts – 7.aprīlis)

• www.draugiem.lv: http://www.draugiem.lv/liktendarzs/liktendarzs

• Likteņdārza mājas lapa: http://liktendarzs.lv/lv/

• „Kokneses fonda” norēķinu konts (reģistrācijas numurs: 40008092535, LV10UNLA0050006878844 AS „SEB banka”)

• Modes un izklaides centrā “Rīga Plaza” 1. un 2. aprīlī (sestdien no pulksten 11 līdz 18, svētdien no pulksten 11 līdz 16)

• No 1. aprīļa Likteņdārzā uz vietas.

Papildu informācija:

Valda Auziņa

Nodibinājuma „Kokneses fonds”

Valdes priekšsēdētāja

+371 29476146, valda.auzina@koknesesfonds.lv

Informācija medijiem:

Sanita Heinsberga, 29660153, atbalsts@koknesesfonds.lv