sleptasleptaslepta sleptasleptaslepta
Tekstu izmērs: small medium
2017. gada 24. jūnijs
Vārda dienas svin: Jānis
 

11. martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā pulcējās “Bērnu un jauniešu žūrijas 2016” lasīšanas eksperti. Piecpadsmito reizi Latvijā notika Lielie lasīšanas svētki. Šogad lasītveicināšanas programmā bija iesaistījušās 712 bibliotēkas ar 19 969 lasītāju ekspertiem.

Lielie lasīšanas svētki norisinājās 2 daļās, pirmajā daļā pulcējās lasītāji eksperti no vecumposmiem “5+” un “9+”, otrajā daļā – “11+” un “15+” pārstāvji. Kokneses internātpamatskolas – attīstības centra skolēni Gunta Arta Svilpe un Nauris Rocēns piedalījās pasākuma 2. daļā. Lielos lasīšanas svētkus atklāja LNB Bērnu literatūras centra vadītāja S. Tretjakova. Pasākumā klātesošos uzrunāja LR Kultūras ministres padomniece S. Laizāne, uzsverot, ka ministrija atbalsta šo programmu, kas grāmatu padara pieejamāku bērniem. Lielajos lasīšanas svētkos ar šokolādes grāmatām apbalvoja 1. – 3. vietu ieguvušo grāmatu autorus vai tulkotājus visos vecumposmos, apsveica šo grāmatu izdevniecības. Pateicības pasniedza arī lasītājiem ekspertiem, kuri izlozes kārtībā bija tikuši pie kādas no atbalstītāju balvām. Mūsu Naurim pateicību par piedalīšanos “Bērnu un jauniešu žūrijas 2016” darbā izteica Rīgas Motormuzejs, pasniedzot 4 brīvbiļetes muzeja apmeklējumam. Pasākuma noslēgumā visus priecēja grupas The Sound Poets uzstāšanās.

Lielos lasīšanas svētkus atbalstīja muzeji, neprasot ieejas maksu, mēs izmantojām iespēju apmeklēt Latvijas Dzelzceļa muzeju. LNB apskatījām izstādi par grāmatu vēsturi, kā arī paskatījāmies uz Rīgu no putna lidojuma. Mēs, Gunta, Nauris un skolotāja Aija, novēlam visiem piedzīvot šādu patīkamiem notikumiem pilnu dienu!

Aija Kārkliņa,

Kokneses internātpamatskolas – attīstības centra bibliotekāre