sleptasleptaslepta sleptasleptaslepta
Tekstu izmērs: small medium
2017. gada 30. maijs
Vārda dienas svin: Lolita, Vitolds
 

Visiem skolēniem Kokneses internātpamatskolas – attīstības centrā, kuri piedalās skolas izteiksmīgās runas konkursos, ir pazīstams Lažas vārds. Tas saistās ar skaisti pavadītu laiku, pazīstamu Latvijas mākslinieku satikšanu, atkalredzēšanos ar citu skolu bērniem, sevis parādīšanu runas mākslā uz skatuves. Kā tikt uz Lažas skolu? Vienkārši – jāuzvar skolas izteiksmīgās runas konkursā.

17. februārī skolu pārstāvēt piecpadsmitajā speciālo skolu izteiksmīgās runas konkursā “Valodiņa 2017” Lažā devās Beāte Avotiņa, runājot dzejoli M. Čaklais “Māja”, Elīna Nesvate, skandējot Ārijas Elksnes dzejoli “Dzejolis par dzimtenes skaistumu”, Sandis Salenieks, uzstājoties ar M. Cielēnas dzejoli “Maizes saldums”. Šogad konkursā piedalījās 26 skolas ar 78 bērnu priekšnesumiem. Konkursa atklāšanā Lažas speciālās internātpamatskolas direktors Linards Tiļugs atzīmēja, ka šis ir vislielākais dalībnieku skaits konkursa pastāvēšanas laikā.

Katra konkursanta uzstāšanos vērtēja žūrija, izsakot punktus rozā sirsniņās. Žūrijā bija pazīstamais latviešu dziedātājs Ivo Fomins, kurš pasākuma noslēgumā kopā ar Lažas skolas pedagogiem sniedza mazu koncertu. Koncertu, kurā varēja dziedāt līdzi ikviens, ko arī klātesošie darīja. Žūrija par dalību konkursā apbalvoja katru skolu, katru skolēnu. Konkursanti bez savas skolas sarūpētajām dāvanām saņēma arī piemiņas veltes no Lažas speciālās internātpamatskolas. Noguruši, bet ar cerību atgriezties, mēs devāmies atpakaļceļā.

Valodas un mākslas MK vad. Aija Kārkliņa