sleptasleptaslepta sleptasleptaslepta
Tekstu izmērs: small medium
2017. gada 23. jūnijs
Vārda dienas svin: Līga
 

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstams un atzīts Junior Achievement karjeras izglītības pasākums 1.-12. klašu skolēniem, kura mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. 15. februāris šogad ir tā diena, kad skolēniem ir iespēja vērot interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

Par Kokneses novada domes priekšsēdētāja Daiņa Vingra „ēnu” šodien kļuva Mārtiņš Valters, Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 12.b klases skolnieks. Mārtiņš teic, ka sen jau vēlējies tuvāk iepazīt pašvaldības darbu un uzzināt, kā norit domes priekšsēdētāja darbadiena. Pēc vidusskolas absolvēšanas viņš vēlas studēt jurisprudenci, un labprāt nākotnē savas zināšanas liktu lietā pašvaldību darbā. „Skolotāji mani mēdz dēvēt par priekšnieku, jo es esot ļoti piemērots šim amatam!” – stāsta Mārtiņš, kuram ir gan labi sasniegumi mācībās, gan patīk iesaistīties skolas sabiedriskās dzīves aktivitātēs.

Ēnu dienas noslēgumā jaunietis atzina: „Nebiju domājis, ka domē strādā tik daudz darbinieki un valda liela rosība. Priekšsēdētāja darbs man šķita ļoti interesants, bet reizē grūts un atbildīgs, kur nepieciešamas zināšanas ļoti daudzās jomās.”

Savukārt ar pašvaldības policijas inspektora Jāņa Galviņa darba ikdienu iepazinās Bebru pamatskolas 8. klases skolēni Juris Bitenbinders un Rolands Jasinkevičs. Zēni klātienē pārliecinājās kādus tehniskos līdzekļus savā darbā izmanto policijas darbinieki. Interesanti bija pašiem vērot, kā ar videokamerām var fiksēt likuma pārkāpējus. Kopā ar Jāni Galviņu, izbraucot patrulēšanas maršrutus, Juris un Rolands noskaidroja, ka šodien, Ēnu dienā, Koknesē viss ir kārtībā!

Sarmīte Rode

Daces Svētiņas foto