sleptasleptaslepta sleptasleptaslepta
Tekstu izmērs: small medium
2017. gada 23. jūnijs
Vārda dienas svin: Līga
 

No 2017. gada Kokneses sporta centrs uzsāk jaunu rakstu sēriju, kurā tiks atspoguļoti spilgtākie mēneša sporta notikumi Kokneses novada sportistu sniegumā. Tāpēc, katra mēneša izskaņā atskatīsimies uz mūsu sportistu veikumu un izcelsim labākos.

Janvārī, kā jau ierasts, savu ziemas sacensību sezonu uzsāka vieglatlēti. sacensības notika arī ziemas sporta veidu pārstāvjiem – distanču slēpotājiem un biatlonistiem, kārtējās spēles LČ florbolā aizvadīja Kokneses florbola komanda. Latvijas čempionāta spēles uzsākusi arī U-16 volejbola komanda, bet vietējās amatierkomandas futbolā un basketbolā noslēdza savus turnīrus. Janvāra mēnesī nav lielu turnīru un sacensību, bet notiek intensīva gatavošanās sezonas galvenajiem startiem – dažāda mēroga čempionātiem. Neskatoties uz to, 8.janvārī Rīgas sporta manēžā norisinājās Latvijas čempionāts soļošanā telpās. Šajās sacensībās koknesiešiem izdevās izcīnīt arī vienu čempiona nosaukumu, jo U-14 grupā meitenēm 1000 metru distancē labākā bija Estere Vingre. Sudraba medaļu U-18 grupā ieguva Līna Gražule, bet trešās vietas Natālijai Zeicai U-16 grupā, Evelīņai Vitenbergai U-14 grupā un Dominikam Liopam U-18 grupā.

Arī citi vieglatlēti no Kokneses janvārī uzsāka savu ziemas sacensību sezonu. Pieaugušo konkurencē jāizceļ Mārtiņš Broks un Ilmārs Kalniņš, kuri 14.janvārī ar atzīstamiem rezultātiem izcēlās LVS Sportland kausa 1.posmā. Mārtiņam 2.vieta ar rezultātu 15.11, piekāpjoties vien Mārim Urtānam, bet Ilmārs palika ceturtais tāllēkšanā ar sezonas sākumam labu rezultātu – 6.65m, bet nesen notikušajā Latvijas Universiādē Ilmāram jau 6.74, bet ieņemtā vieta – septītā, savukārt Mārtiņš turpināja ar otro vietu un 15.61 metru.

Startus uzsāka arī jaunāko grupu sportisti. U-12 grupas audzēkņi atrādījās sacensībās Madonā, kur iegūta arī viena pirmā vieta – Henrijam Kalniņam 60 metru barjerskrējienā ar rezultātu 10.7 sekundes, bet pašā jaunākajā U-10 vecuma grupā pirmās oficiālās sacensības šosezon bija Elizabetei Kalniņai, kurai labākais sasniegums - 8.vieta 300 metru skrējienā sacensībās Ogrē. Februārī vieglatlētikas sacensību kalendārs ir būs piesātinātāks un rezultātu būs daudz, bet tos apskatīsim marta mēnesī.

Janvāra vidū, tepat netālu Vietalvā, norisinājās FIS mēroga (starptautiskas sacensības, kurās iespējams nopelnīt reitinga punktus) sacensības, kurās godalgotajās vietās iekļuva distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka. 5km brīvā stila distancē Patrīcijai augstā 2.vieta, uzvarētājai no Igaunijas zaudējot vien nepilnas 9 sekundes, bet 5km klasiskajā slēpojumā trešā vieta. Paralēli FIS sacensībām, turpat Vietalvā, norisinājās arī Latvijas čempionāta posms, kur V14 grupā Edijam Eidukam 2.vieta 2,5km brīvā stila distancē un 3.vieta 2,5km klasiskajā solī. Edijs arī paspēja atbalstīt vietējo slēpošanas un biatlona pasākumu “Pasaules sniega dienu Koknesē”, kur uzvarēja distanču slēpošanas sacensībās. Februārī gaidāmi vairāki nozīmīgi starti abiem Eiduku ģimenes sportistiem, un mēs ar prieku sekosim līdzi viņu startiem.

Kārtējo sezonu LČ florbolā aizvada Kokneses florbola komanda, kura, kā jau ierasts, atrodas turnīra tabulas augšējā daļā. Tieši janvārī tika aizvadītas spēles pret principiālajiem pretiniekiem no Valkas un Limbažiem un tika izcīnītas svarīgas uzvaras. Tiesa, piedzīvots arī zaudējums pret Kalsnavu, bet tā kā arī citas komandas zaudēja punktus, tad šobrīd Koknese ir tā komanda, kas zaudējusi vismazāk punktus, un uzvarot visās atlikušajās spēlēs, mums ir iespēja noslēgt regulāro turnīru pirmajā vietā, kas dotu relatīvi vājāku pretinieku izslēgšanas spēlēs. Šobrīd Koknesei palikušas vairs tikai 3 spēles izbraukumā pret Rēzekni, Rubeni un Pēdu nav, bet vairāk statistikas var atrast rezultātu sadaļā.

Latvijas jaunatnes volejbola čempionātu uzsākusi Kokneses U-16 vecuma grupas komanda, kas pirmajā sabraukumā tika pie 2 uzvarām. Tikpat spēlēs – pārspētas Kuldīgas un Jēkabpils komandas. Koknesiešiem pirmajā posmā atlikušās divas spēles, kuras notiks 18.februārī Rīgā. Pēc gūtajiem rezultātiem būs zināms finālposma komandu sastāvs, kurā notiks cīņa par medaļām. Koknesieši šogad ir vieni no galvenajiem favorītiem uz zelta medaļām.

Visbeidzot gada pirmo apskatu noslēgsim ar piezemētākiem sporta meistarības rādītājiem. Janvārī ar 3.vietu basketbola komanda Koknese noslēdza Aizkraukles novada čempionātu basketbolā. Vispirms pusfināla nācās atzīt Policijas pārākumu, bet spēlē par trešo vietu tika pārliecinoši apspēlēti Veterāni. Telpu futbola čempionātā Koknese beidzot izcīnīja uzvaru regulārajā turnīrā piecu komandu vērtējumā. Koknesei šajā gadā 6 uzvaras 8 spēlēs. Vēl atlikusi arī kausa izcīņa, pēc kuras notiks arī sacensību uzvarētāju apbalvošana. Par turnīra rezultatīvāko spēlētāju kļuva Ilmārs Kalniņš ar 12 gūtiem vārtiem.

Nākamajā mēnesī atskatīsimies uz vieglatlētu un slēpotāju startiem, turpināsim sekot florbolistiem un vēl citiem, kuri būs mūs priecējuši ar lieliskiem rezultātiem.

Sīkāk par katru no šiem pasākumie lasiet - http://koknesessportacentrs.lv/

KSC preses nodaļas sporta notikumu apskatnieks Teo Rakstītājs