sleptasleptaslepta sleptasleptaslepta
Tekstu izmērs: small medium
2017. gada 23. jūnijs
Vārda dienas svin: Līga
 

Jau otro gadu Bebru pamatskolas kolektīvs ar sirsnību, dāsnumu un labestību sarūpē prāvu dāvanu vedumu tiem, kas krituši nežēlastībā, proti, piedzīvojuši cilvēka vienaldzību, paviršību, nespēju būt līdz galam atbildīgam par to, ko pieradinājis. Bebru pamatskolas skolēni kopā ar skolotāju Dzintru Sniedzi sniedz atbalstu suņiem un kaķiem Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmē, ko apsaimnieko biedrība “Dzīvnieku pansija “Ulubele””. Kad bērns ieskatās acīs patversmes iemītniekiem un kā spogulī tajās ierauga dziļu izmisumu, lielas skumjas, neizsakāmas sāpes un nelaimi, viņa sirds lūst. Ir vēlēšanās palīdzēt, glābt, bet visus padarīt laimīgus nav un nebūs iespējams. Ir kāda cita pievienotā vērtība, ko dod šī ciemošanās.

Tā ir mācība: “Es gan tā nerīkošos, kā cilvēki, kuru dēļ bez mājām palikušas šīs uzticīgās dzīvības. Es rūpēšos. Es nelikšu ciest.” Ir iegūta atziņa: “Cik ļaunā, tik labā.” Tā rodama patversmes darbinieku attieksmē pret bēduļiem un līdzcilvēku palīdzīgajā rokā. Arī Bebru pamatskolas skolēni dzīvnieku pansijā kļuva ne tikai par dāvanu atnesējiem, bet čakliem izpalīgiem. Nebija grūti piepildīt maisus ar salmiem un nogādāt tos uz dzīvnieku mājvietām, lai tiem šajās aukstajās dienās būtu siltāk. Pa spēkam bija lielie kartona gabali, kas uz dzīvnieka māju nesami divatā, trijatā.

Bērniem, atstājot “Ulubeli”, ir mērķis pārliecināt vecākus atbraukt uz šejieni vēlreiz un varbūt pat atrast ģimenes mīluli tieši “Ulubelē”.

Īpašs paldies par sarūpētajiem ziedojumiem – barību, rotaļlietām, segām un citām vajadzīgām lietām – Edvarta Mozgas, Kates Kondrātes, Amandas Kosmačevskas, Ritvara Ancāna, Kristera Karlsona, Evelīnas Šleseres, Skaidrītes Ungures, Edgara Deņisova ģimenei! Mīļš paldies Bebru pamatskolas skolotājiem, darbiniekiem un pārējiem ziedotājiem! Otram dotais ir neatņemams.

Linda Šmite,

Dzintras Sniedzes foto