faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Koknese novada iedzīvotāju aptauja
Rudens saulgrieži Radošajā mājāNāc, rudeni nosvinēt!Biznesa ideju konkurss „ESI UZŅĒMĒJS KOKNESES NOVADĀ!”
Koknese investoriemKokneses sporta centrs logoKoknese veselīgāka vide visiemAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaClean r

Tēva diena dzejas svētku noskaņā20.09.2017

Septembris ir Tēva dienas un Dzejas dienu mēnesis. Latvijā septembra otrajā svētdienā Tēva dienu svin no 2009. gada. Mūsu pirmsskolas izglītības iestādē "Bitīte" šos ģimeniskos svētkus atzīmējām jau trešo gadu, bet šoreiz Tēva dienu svinējām ar pasākumu "Dzejas dienu virpulī" tēlnieka V. Jākobsona muzejā "Galdiņi". Spēcīgais lietus pasākuma noskaņu radīja tikai interesantāku. "Dzejas dienu virpuli" atklājām ar PII "Bitīte" himnu "Dūci, dūci bitenīte".

printēt Lasīt visu ziņu galerija (18)

PII „Bitītes” bērni mācīsies kopā ar Gudro Pūci20.09.2017

Pa kuru laiku vasariņa aiztecējusi kā Daugavas straujie ūdeņi? Tā jūriņā satecējusi. Kad vasarā sāk palikt klusi, ir jāsāk iet uz bērnudārza pusi.

1. septembra dienā pirmsskolas izglītības iestādē "Bitīte" dūca kā jau bišu stropā. Daudz jauni un neredzēti draugi atkal satikās - pavisam kopā 50 bērni. Upe Daugava tek cauri daudzām pilsētām kā pieturām. Arī mēs pievienojāmies upes tecējumam un apstājāmies savās vasaras pieturās - spēlējāmies smilšu kastē, ēdām saldējumu, braucām ciemos, peldējāmies jūrā. Līdz nonācām pie Gudrās Pūces (Dzintra Stārastiņa) mājas. Pūce mūs laipni sagaidīja un solīja palīdzēt apgūt daudzas jaunas, interesantas un gudras lietas visa gada garumā. PII "Bitīte" vadītāja Ilona Vītola iepazīstināja klātesošos ar bērnu grupām un darbiniekiem, vēlot izdošanos jaunajā mācību gadā. Katram kā pārsteigums tika Pūces pastā saņemtā vēstule. Kā talismanu Gudrā Pūce katrai grupai dāvāja ar mīlestību tamborētu pūci - rotaļlietu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Paziņojums saistībā ar Veselības projekta aktivitātēm19.09.2017

Ņemot vērā lielo iedzīvotāju interesi par ūdens vingrošanas nodarbībām iedzīvotājiem virs 50 gadiem, jaunajām māmiņām un grūtniecēm, informējam, ka turpmāk viens iedzīvotājs varēs pieteikties uz maksimāli trijām nodarbībām, nevis uz vienu. Šis nosacījums attiecas arī uz vingrošanu zālē, lai maksimāli vairāk Kokneses novada iedzīvotājiem būtu iespēja izmantot Veselības projekta aktivitātes. Tālāk nodarbību vadītāji skatīsies pēc apstākļiem – ja būs brīvas vietas un jauni apmeklētāji vairs īpaši nepieteiksies, uz nodarbībām noteikti ir aicināti arī tie, kuri jau ir tās apmeklējuši vairākkārt. Par brīvajām vietām uz konkrētiem datumiem tiks izziņots novada mājaslapā un Veselības projekta Facebook lapā. 

printēt

Likteņdārzs aicina uz Veselības dienu 23.septembrī

23.09.2017 11:00 - 15:00 kur : Likteņdārzs

Sestdien, 23. septembrī, no pulksten 11 līdz 15 Likteņdārzā notiks pirmā no projekta “Garīgās veselības diena Sev” Veselības dienām Koknesē un piedāvās trīs aktivitāšu virzienus. Lai veicinātu plašāku izpratni par garīgās un fiziskās veselības nozīmi katra cilvēka dzīvē, Likteņdārzs šonedēļ aicina skaistā dabā izbaudīt dažāda veida nodarbības sava ķermeņa un prāta, emociju harmonijai.

 Garīgās veselības tēmai būs veltīta Cigun meistarklase Zitas Siliņas vadībā, kas bija ļoti pieprasīta augustā notikušajā Sajūtu dienā, tāpēc tiek atkārtota un pulcēs Likteņdārzā gan koknesiešus, gan viesus no citām Latvijas vietām. Cigun ir pašregulācijas metode, kas māca dzīvot harmonijā ar sevi, dabu, kā arī tā ir garīgā sevis attīrīšanas prakse. Dalībai nodarbībā nepieciešama tikai vēlme baudīt Cigun sniegto, ērts apģērbs un atvērts prāts. Pulksten 11 būs iepazīšanās ar Cigun, bet pulksten 11:30 un 13:30 sāksies abas nodarbības.

printēt Lasīt visu ziņu

Rudens velobraucienā iepazīst “Kokneses novada dārgumus”

16.09.2017 09:00 kur : Kokneses pilsdrupas un parks

Vissaulainākajā rudens dienā, 16. septembrī, aktīvās atpūtas cienītāji devās Kokneses Tūrisma centra rīkotajā velobraucienā “Kokneses novada dārgumi”.

Velobrauciens šogad norisinājās jau ceturto reizi. No Kokneses pilsdrupām ceļu uzsāka 84 dalībnieki no visas Latvijas. Braucienā piedalījās gan pamatskolas vecuma bērni, gan ģimenes un individuālie velo entuziasti, kas braucienu atbalsta jau otro un daži pat trešo gadu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (65)

Aicinām piedalīties Kokneses novada iedzīvotāju aptaujā! 11.09.2017

Ja esi Kokneses novada iedzīvotājs, aicinām Tevi aizpildīt aptaujas anketu: www.visidati.lv/aptauja/1298236390/   

Kokneses novada dome ik gadu organizē aptauju ar mērķi uzzināt iedzīvotāju viedokli par pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem un dzīvi novadā, veicināt iedzīvotāju līdzdalību novada sabiedriskajā dzīvē un sekmēt sadarbību ar pašvaldību. Anketa ir anonīma un aptaujas rezultāti tiks publicēti tikai apkopotā veidā.

 Iedzīvotāju aptauja notiek no 2017.gada 11.septembra līdz 16.oktobrim.

printēt Lasīt visu ziņu

Mobilizē pieejamo atbalstu lietavu izraisītajos plūdos cietušajiem lauksaimniekiem19.09.2017

Pirmdien, 18. septembrī, Zemkopības ministrijas Lauksaimnieku nevalstisko organizāciju konsultatīvajā padomē zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ar lauksaimniekiem apsprieda ārkārtējo situāciju, kas daudzviet lauku reģionos izveidojusies pēc nelabvēlīgajiem meteoroloģiskajiem apstākļiem vasarā un ilgstošajām lietavām septembrī. Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs informēja lauksaimnieku organizācijas par Zemkopības ministrijas rīcību, lai palīdzētu zemniekiem pārvarēt plašo postījumu sekas.

 Līdz 2. oktobrim Lauku atbalsta dienests (LAD) turpinās pieteikumu pieņemšanu kompensācijām un applūdušo teritoriju apsekošanu 29 novados Latgalē, Vidzemē un Sēlijā, kuros izsludināta ārkārtējā situācija plūdu seku novēršanai. Saskaņā ar LAD pašreizējiem datiem Latgalē, Vidzemē un Sēlijā ir applūduši ap 20 tūkstoši hektāru sējumu. No lauksaimniekiem jau saņemts 700 pieteikumu kompensācijām par plūdu izpostītajām lauksaimniecības platībām, taču šo pieteikumu skaits, ņemot vērā kārtējās postošās lietavas šīs nedēļas sākumā, varētu pieaugt. Lauksaimnieku nevalstisko organizāciju konsultatīvajā padomē šodien nolemts, ka par izpostītajām platībām, kurās iesēti griķi un kukurūza, LAD pieteikums pieņems līdz 15. oktobrim. Saskaņā ar prognozēm pēc spēcīgajām lietavām šajā nedēļā appludināto sējumu platība turpinās palielināties.

printēt Lasīt visu ziņu

Kā rīkoties, ja mežā sastopies ar lāci? 19.09.2017

printēt

Kokneses novada domes ārkārtas sēde18.09.2017

Kokneses novada domes  priekšsēdētājs D.Vingris pamatojoties uz likuma „Par pašvaldībām” 28.pantu 2017.gada 20.septembrī plkst. 16.oo  Kokneses novada domē, Melioratoru iela Nr.1, Koknesē,  Kokneses pagastā, ir sasaucis  Kokneses  novada domes ārkārtas sēdi un izsludinājis šādu sēdes darba kārtību:

 SĒDES DARBA KĀRTĪBA:

1.Par ārkārtējas situācijas izsludināšanu Kokneses novadā

printēt

Rūjienas pašvaldības darbinieki viesojas Koknesē18.09.2017

Rūjienas novada domes un iestāžu darbinieki 15. septembrī viesojās Kokneses novada domē, lai gūtu jaunu pieredzi pašvaldības darbā un iepazītu Kokneses ievērojamākās apskates vietas. „Pagājušajā gadā mēs devāmies pieredzes apmaiņas braucienā uz Rūjienas novadu un baudījām rūjieniešu viesmīlību. Tagad priecājāmies kolēģus uzņemt savās mājās,” stāsta domes priekšsēdētājs Dainis Vingris.  

Tikšanās reizē par pašvaldības darba prioritātēm un sasniegumiem nelielā prezentācijā iepazīstināja domes izpilddirektors Ilmārs Klaužs. Viesiem bija iespēja tikties ar mūsu pašvaldības darbiniekiem un dalīties pieredzē dažādu nozīmīgu jautājumu risināšanā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Izstādē „Daugavai būt” Voldemāra Jākobsona skulptūra „Salst”18.09.2017

No 21. septembra līdz 17. decembrim Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM), Brīvības bulvārī 32, Rīgā, varēs aplūkot izstādi "Daugavai būt". "Uz vērienīgo izstādi no tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālās mājas – muzeja Bebru pagasta „Galdiņiem”  kā deponējums aizceļojusi mākslinieka skulptūra ar nosaukumu „Salst”. Savukārt  Lindas Šmites grāmata "Āmurbrālis, akmens cietais" ir muzeja "Galdiņi" dāvinājums," stāsta Justīne Pastore, tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālās mājas - muzeja vadītāja.

No 1938. gada līdz 1965. gadam šī nelielā granītā veidotā skulptūra koknesiešus un tūristus priecēja Pērses krastā pie dižā Pērses upes ūdenskrituma. Lai arī mākslinieks savam darbam bija devis nosaukumu "Salst", vietējie iedzīvotāji un Pērses apjūsmotāji to dēvēja par Pērses meiteni. Vecākās paaudzes koknesieši stāsta, kā bērnībā ar vecākiem devušies uz Pērses krastu, kur mīļākā vieta bijusi pie ūdenskrituma un Jākobsona granīta meitenes. Kad sākās Pļaviņu HES celtniecība un Pērses ūdenskritumam draudēja iznīcība, Voldemārs Jākobsons Pērses meiteni pārveda uz mājām - saviem "Galdiņiem", kur tā joprojām dzīvo savu dzīvi un glabā atmiņu stāstus par laiku, kad klausījās, kā čalo Jākobsona mīļākā upe Pērse.

printēt Lasīt visu ziņu
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top